Frisca lichida +amidon+lapte praf(le pot amesteca?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Multumesc mult Roxana, acum m-am mai lamurit cum este cu denumirile si ce urmeaza sa fac.

In cazul asta, cred ca am sa folosesc mai putina frisca. Daca ai ceva impotriva .. si mai apuci sa treci pe aici, spune-mi!

Take joy! (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

ML prajitura este f fina si buna...
eu as alege varianta budinca(de casa)+frisca batuta la sfarsit pana la urma cred ca e cea mai buna alegere..si rapida si mai sanatoasa


Monica-Elizabet

Retete in imagini

Impresii, pareri, retete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui ML

Multumesc mult Roxana, acum m-am mai lamurit cum este cu denumirile si ce urmeaza sa fac.

In cazul asta, cred ca am sa folosesc mai putina frisca. Daca ai ceva impotriva .. si mai apuci sa treci pe aici, spune-mi!

Take joy! (poze)


aci sunt. zi-mi in ce proportie vrei sa folosesti crema si frisca. eu as inclina spre 50-50. sau, cel mai bine, gusta. asa obtii echilibrul pe care il doresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Monica, Roxana, multumesc!

Roxana, cred ca am sa amestec cum spui tu, jumatate, jumatate sau poate mai multa budinca, mai putina frisca.

Take joy! (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hai ca astept rezultatul... cum a iesit?

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Maine sau poimaine o fac, Roxana. Revin dupa.

Take joy! (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Monica, am uitat sa te intreb daca fulgii tai de cocos folositi la prajitura au fost dulci sau nu (eu am fara zahar).

Take joy! (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Roxana, a iesit f. buna (mai ales combinatia de frisca si budinca), cam prea dulce insa (din cauza budincii, data viitoare voi reduce cantitatea de zahar) si nu la fel ca aspect (am pus 400 ml de lapte in loc de 350, deci, cam curgatoare crema de vanilie).
Multumesc de idee, am s-o repet, sunt curioasa cum va fi maine, dupa o noapte de stat la frigider.

Take joy! (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

ML nu are importanta daca-s dulci sau nu fulgii...
sigur o sa se intareasca si o sa fie tocmai buna...asa e cand e "calda" e mai curgatoare orice crema

Monica-Elizabet

Retete in imagini

Impresii, pareri, retete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui ML

Roxana, a iesit f. buna (mai ales combinatia de frisca si budinca), cam prea dulce insa (din cauza budincii, data viitoare voi reduce cantitatea de zahar) si nu la fel ca aspect (am pus 400 ml de lapte in loc de 350, deci, cam curgatoare crema de vanilie).
Multumesc de idee, am s-o repet, sunt curioasa cum va fi maine, dupa o noapte de stat la frigider.

Take joy! (poze)


bravo, imi pare bine ca a iesit buna. se poate sa fie prea dulce daca ai indulcit si frisca. dar asa invatam

R

Mergi la inceput