Bobocei de sept-oct 2008 (239)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Neatza, haideti la ,

Lavida

Corrina multam de cafea , le alungam mai devreme

Anca , sper sa pape Carla, Crina mai are si ea perioade cand nu mananca

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Atat de mare sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata,

Sunt pe aici, pregatesc papa la cupchii......



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

neatza, si de la mine, ca nu m-am sufocat!!! (inca!)


Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

si noi pe aici ...

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Neata si de la noi
Am avut enspe mii de treziri de tzitzi..si la 1.45, la 3.33, la 5 si, la 6 30..offff..ma dispera dintii astia

Haideti la

Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Am scris la capitolul anterior

Neata

Stie careva daca gasesc pe undeva Libero nr 5 bax MARE - am auzit ca se gaseste doar la pachete mici. Eu ultima oara am fost inreal si nu aveau deloc, iar 6 incepe de la 12 kg. Well, mare greseala ca am luat 2 nr 4 (adica na e ok ca ii vina) dar noaptea nu-mi mai ajung. Daca nu iese pishu pe-o parte iese la spate. Si e pliiiiin! I-au crescut Andei rinichii, nu stiu ce sa zic.

Kllemi daca mucii sunt consecinta siropului de tuse au rostul lor, nu poti pe de-o parte s fluidifici secretiile si pe alta sa ii usuci, intr-o zi doua se vor reduce ei sub tratamentul pe care il iei .

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

ALessia si eu o culc tarziu pe Anda, nu ca as vrea eu, dar asa e ea. Insa nu ii dau cereale inainte de culcare si nu i-am suplimentat niciodata dieta cu lapte praf, eu sunt pe principiul ori-ori, impreuna mai rau fac. Chiar daca s-a intamplat asa intsmplator sa bage un iaurt sau altcva in apropiere de ora ei de somn, trezrile au fost aceleasi. In general mi se pare mai probabil sa se trezeasca de cald, de sete, de dinti, de vis urat, etc. Sunt atatia copii pe LP sau lapte de vaca si se trezesc mai des decat fata mea.

Astia au innnebunit, a cazut o petarda asa de aproape ca m-am speriat eu. Anda nu, ca suge si ar impresia ca aici e intangibila. Nici n-a tresarit.

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Neata!
Dau si eu o cafeluta sa ne trezim ca lumea
Eva mai nou si-a modificat programul se somn...se culca cu 30-60 min mai tarziu si se trezeste aproximativ la aceeasi ora. La inceputul schimbarii ne-a pacalit si se trezea mai tarziu, dar vad ca nu vrea sa faca din asta un obicei. La pranz doarme 1,30- 2 h cu 1 sau 2 treziri, tre' sa fiu mereu pe faza s-o hatan un pic si se culca la loc.
Anca, n-am avut probleme (mari) cu mancarea, insa cred ca merita sa incerci si varianta infometarii. Cine stie, poate merge. Cred ca totul e sa poti indura tu. Oricum, mult succes, rabdare de fier si ici.
Eva, foarte dragute pozele tale, iti doresc mult succes!


Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Mai au innebunmit toti! Cum poti face cantece penru copii cu asemenea versuri:

ven a bailaar
ven a cantar
ven a gozar
con las vacas LOBOTOMICAS?

la ei inseamna altceva decat la noi?

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

chaudeau:

(pentru oameni mari).

Se amesteca un galbenus crud (eu pun tot oul) cu 2lingurite de zahar si esenta de rom si se toarna incet lapte fierbinte. Cat mai mult! E delicios si deloc gretos.

Ange da' vad ca pazesti capitolele noi, sa-ti fie de bine. Cum sunt happy? Mie ca textura mi s-au parut cam ca pampers, atata doar ca nu miros si n-au desene pe exterior. Cate schimbi pe zi? Eu la livbero in general 3, dar daca rebuie sa fol pampers foloses cam 4. Acum cu rinichii astia noi de care scriam mai sus nu stiu .

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput