Fulgusori de nov-dec 2009 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

uite ca eu nu m-am uitat daca scrie asa ceva pe cutia de Nan....m-am uitat numai la data expirarii.....

oricum....anuntul ramane valabil

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Krelia, pe cutia mea de LP care o am de la spital, scrie ca expira daca e deschisa parca dupa 2 sapt..Si fii pe pace, ca nu dau LM pe LP! ziceam si eu asa ca un mare avantaj al LP..
[b]


_
Krelia, mami de printes Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Kreliutz....ma inscriu eu la NAN1, daca nu are altcineva mai mare nevoie de el. Eu vroiam zilele astea sa merg sa iau si o cutie de Nan (ca imediat o terminam pe aia de Milumil) si sa vad poate ii place mai mult ala. Asta daca nu are altcineva mai mare nevoie ca noi de el, repet. Poti sa ni-l pui la posta colet normal cu plata ramburs, dar oare poti ajunge tu la posta??? Nah ca la asta nu m-am gandit....

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

iote si Monisu cu nume de cod nov.dec2009..iti ca place deghizarea..

PROASPATA MAMICA DE RECHINAS

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Buna seara, buna seara, am venit cu sanioara

Eu nu m-am prea mobilizat zilele astea sa scriu, am stat mai mult cu Iulianul cu nume de cod Santiago , in schimb am citit si am vazut vesti bune de la RamonaC si Dominic, printul care e tare istet si vrea sa renunte la laptele praf - ne primiti si pe noi la masa rotunda a fetelor de pe DC la botez? ; vesti bune si de la Avalon - welcome back, ne-a fost dor de voi - si gemanuti, si la fel de la Dragos by Alinus, si de la LauraG; am vazut poze faine de la Lavinia, Ionela, Dankutza, Lylyana; tinem pumnii pentru Miany sa se organizeze repede si usor cu meniul pentru invitatii la botez; am vazut pe Krelia care a scos printesul cu nasucul in zapada proaspata de anul asta ;

dar si vesti nu asa de bune de la: Broscuta - sper sa se regleze micuta cu 'evacuarea' ; Ali - imi pare rau ca aveti colici si acum... poate nu mai dureaza mult ; Simina si Monica - sper sa veniti cu vesti bune de la doctor ;

Aparent din ce spuneti voi, deduc ca doar dupa nasterile naturale am avut intalnire cu doctorii la 40 de zile, ca sa ne dea liber la . La mine a fost la fel, mi-a facut eco, a inspectat cusatura si interiorul, a recoltat Papanicolau - care apropos se face minim 1 data / an - si mi-a dat verde. Ce pot sa zic... am aflat cu ocazia asta unde am fost taiata caci cam doare , dar ma gandesc ca poate cu antrenament... o sa ma lase . La cezariana nu ma pricep care e 'procedura', dar control la 6 saptamani sau 2 luni dupa nastere nu mi se pare inutil...
Lumi - si dupa mai multe contacte, tot asa se simte?
Laurairina - avem cont comun de poze pe webshots; daca te loghezi cu el poti comenta ce poze vrei tu

Iar citesc la voi si iar vin si ma intreb de ce trebuie scosi cu atata insistenta toti mucisorii, chiar si inainte de fiecare masa? Adica sunt atat de multi incat copilul nu poate inchide gura din cauza lor? Ma mai intreb si cum se facea inainte, cand nu exista batistuta bebelusului si alte dispozitive de golit nasucul... ma rog, curiozitati de ale mele
Lorex - nu stiu cat de atent am citit din urma, dar la ce spital nasti? esti sigura ca-ti trebui oxi? cu dr ta ai verificat si a spus ca spitalul nu are?

Dana.n - parca ai fi scris despre Iulian cand ai povestit de David... exact asa face si al meu de cateva zile... in plus mananca ziua f des... oare ce-or avea?

sarbatoritilor de azi!!!

Mara95 - multumim pentru stafeta


monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

poze de azi de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

iote si Monisu cu nume de cod nov.dec2009..iti ca place deghizarea..

PROASPATA MAMICA DE RECHINAS

rechinas in pozici


ca de obicei

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

poze de azi de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Draga NOiembrie - decembrie, in capul mesei (rotunde) o sa stai la botezul nostru!. Te asteptam cu mare drag!

La mine minunea a tinut pana la orele 14 , cand o urlat incontinuu si a papalit 60 ml de milumil, dar nu ne lasam pagubasi.

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

MONIS la tine a durut recoltarea pt Papanicolau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia74

MONIS la tine a durut recoltarea pt Papanicolau?

Lidia

Lidia, in mod normal nu m-a durut niciodata. In mod exceptional, acum a durut, ca in ultimele... multe luni, cu exceptia copilului, n-a mai trecut nimeni pe 'acolo' . Doctorul mi-a spus ca examenul de la 6 saptamani este f dureros din cauza lohiilor care sunt cauza inflamarii locale a tesuturilor. Plus lipsa de folosinta . Initial a incercat cu un soi de betisoare si cand m-am ratoit la el, a trimis asistenta dupa valve. Si desi ma apucase jalea si mai tare, culmea, cu valvele a fost mult mai usor. Maine dau mail la clinica sa vedem si rezultatele.


monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

poze de azi de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Ramon, nu-i pb cu posta...ca trimit hazbandu'....numai sa se paota trimite colet, laptele praf...din ce stiam curierii nu accepta marfa perisabila, alimente..etc. Poate posta e altfel..ca parca si rumanii trimit de-acasa la strainataturi, branze si salamuri si alte mezelituri....sau e doar impresia mea? ....
daca merge, il fac pachet direct la tine sa ajunga...caci e pacat sa il arunc. Noi, daca folosim formula HA...chiar nu am ce face cu el. Dar sa stii ca iti cer si eu un loc la masa DC, la botez

edit...de fapt, ar trebui sa mearga...daca ma gandesc mai bine....caci, ar fi cam acelasi lucru daca l-ai comanda de pe net si ai solicita livrarea prin posta....

Monisule, undi ma vazusi???..in parc...sau..aci pe forum?
insa, incep sa cred ca am cam comis-o....sper sa nu fie decat asa....un false alarm....dupa baita, am observat ca Raru' era cam imbujorat pe obrazul stang...in continuare e...si...ori ca-s je paranoia...ori chiar asa e....dar parca temperatura e mai ridicata pe obrazul stang decat pe cel drept....la termometru spune ca ar avea 37gr....

ma duc sa incerc o tentativa de adormire

_
Krelia, mami de printes Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Krelitz, pt voi avem 3 locuri la masa, daca tot merje huzbandu la posta, macar asa sa ma recompensez si eu fata de voi . Daca il ambalezi tu de acasa intr-o cutie de carton si il trimiti colet normal, nu cred ca ii intereseaza pe aia ce e in colet. O sa-ti trimit pe pm si adresa. si mercic anticipat.

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput