**Zmeurici de iulie-august 2009 (22)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ungaras spune:

Edi, pofta mare! Giova, capul sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Solike spune:

Giova, la multe lunite lui Edi. Pe 2 ian nu am apucat sa spun. Succes in noua etapa, sa ne impartasesti impresiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Solike spune:

Ca tot veni vb despre diversificare, Rallu, cum merge, sigur ai inceput si tu, nu? Intr-un mesaj anterior ai scris ca ai dori sa achizitionezi un robot de bucatarie cu multiple functii pentru prerpararea hranei lui bb. Daca l-ai cumparat si il utilizezi, pls, fa-i un review. Ma intereseaza si pe mine chiar cel despre care ai scris tu, BabyMoov.

De asemenea, voi de unde veti achizitiona castronele, lingurite si alte asemenea, din materiale non toxice, bpa free?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Eu de azi la dieta...nu-i de ajuns ca sunt maaare,am mai si pus pe mine de sarbatoriGiova,imi pare rau....Succes cu diversificarea,sa ne zici daca i-a placut lui Edi...ii fierbi morcovul sau il bagi la steamer....si il faci pirei sau ii dai intreg,ca la autodiversificare?Solike,m0am uitat la pozele voastre...Olguta e minunataIar tu semeni f. mult cu o buna prietena a mea,care e in Canada si de care mi-e dor....Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

mda....am murdarit jumate din bucatarie ca sa fac piureul de morcovi si...??? Edi al meu s-a strambat din cale afara.
L-am facut la steamer si pe urma cu blenderul. am avut morcovi de casa...macar pt. inceput sa am ceva bio. tare dulci la gust si buni, doar ca Edisor a inghitit cu greu si fara vreo tragere de inima 2-3 linguritze. sa vedem cum progresam....
l-am si pozatm, dar cum am mari restante la pusul pozelor...cine stie cand ajung sa le pun pe astea.

va mai pica parul?
mie nu...si a inceput sa se regenereze...cresc o groaza de fire dintr-alea mici...juniori le zic eu.

la cat mai multe lunite sarbatoritilor de azi!

pooh ti cura aia de care ziceai? eu am slabit kg, dar le-am pus iar de sarbatori. am auzit de o cura cu lamai...incepi cu una, ajungi la 7 dupa care scazi pana la 1. bei sucul de la ele pe stomacul gol dimineata. parca sucul de la 3 lamai mai merge, dar de la 7???
Corinna, Solike, Ungaras mersi.
Moniland Edi nu se joaca, el baga in gura tot...de la jucarii la manute, scutece, tot ce prinde. dar de intors o facem cu viteza fulgerului, doar intr-o parte.



_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_2081 spune:

La multi ani!
Va dorim un an cu multe multe reusite, bucurii si rabdare!
Eu azi simt ca o iau pe campii, vreau sa le intreb pe mamicile de zmeurici cu dintisori, daca s-au confruntat cu refuzul sanului. Victor de cand i-a spart un pic gingiuta primul dintisor (28.12)imi manca foarte haotic si foarte putin papa numai 3-4minute si gata uneori la 2 ore uneori la 3 ore, iar noaptea papa mai bine, adica reuseste sa goleasca un san.
Azi am cedat tentatiei si i-am facut o lingurita de suc de morcov sa vad daca o ia, evident ca a papt suculetul, asa ca vreo doua saptamani de acum inainte noi s-ar putea sa incepem cu sucurile de morcov si mar.
Am tot citit si eu pe internet despre diversificare, mi-am terorizat prietenele deja mamici cu intrebarile si am ales varianta sa incep cu sucurile prima data, am sa ma ghidez un pic si dupa schema de la www cepapam ro, articolul Diversificarea de la A la Z.


Doamne ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Fetelor,a nascut Mcrissa si Roco,foste colege de odisee....Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Solike spune:

Ce frumos!!!!!!!Felicitari noilor mamicute care au reusit sa invinga obstacolele. Acum trebuie modificata lista prietenelor dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaAl spune:

LA MULTI ANI
Sa avem un an bun,sa fim sanatoase pt a ne putea creste minunile,fericite vom fi oricum vazande-le cum cresc si progreseaza.
Sa avem zmeurici sanatoase si mancacioase.
La multe lunite sarbatoritilor zilei.
La multe lunite sarbatoritilor inceputului de an



Elenade Andreea - 05.08.09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Solike spune:

Meleea, Lorelay, Alex@Sara, pe unde sunteti?

Alex@Sara, cum mai este Daria?
Hera01, cum s-a acomodat Roan cu cresa?
Muffinuta, ce mai face leutul NJ?

Mergi la inceput