Pestisorii (53) * La multi ani !!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Noi azi am lenevit. Nu ne-am mai plimbat prin ploaie, nu am avut musafiri . De fapt nu am avut musafiri zilele astea. Am incercat o prazitura care nu a iesit pentru ca nu am avut mixer si am batut ouale la robot si nu a crescut.
Nicoll intrebai de calculator. Am primit un laptop cadou. Ca sa nu ma invidiati prea tare trebuie sa specific ca l-am primit de la o prietena si nu e nou. De fapt e chiar super vechi ( are si orificiu pentru discheta) dar merge si este ( cel mai important).
Am facut bilantul pe 2009, am pregatit planul pe 2010.
SA vedem ce iese si ce trecem la 2011.
maine recuperam la plimbare si la prajitura .
Acum ma duc sa vad bunatatile de la Feliz!
Pup pe Cryna , Nicoll , Ely si Feliz si pe restul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Nicoll, Cryna, Baby... si la restul pestisorilor...

Cryna pai de astea sunt frumoase serbatorile si le asteptam cu nerabdare... ca ne adunam.. si mai uitam de rutina de peste an...

baby... tu azi ai incercat prajitura... eu nu mai vreau sa mai vad... sunt satula... as intra la cura de slabire...

Nicoll.. multumesc de aprecieri... si bafta la gradi... Eu am sa incerc luna asta sa il duc... sper sa nu inceapa cu racelile...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Bucatarelile mele
pozele noastre,
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Ziua buna sirenelor!!!!Pe unde umblati mai fetele?
Eu am demolat pe aici prin casa,nu ne mergea soba si a venit sobarul de a reparat-o,deci am invoire.Dar voi ce faceti,ati iesit la sanius?
Acum culc mandrele,stau si eu putin,dar va astept mai tarziu la povesti la gura sobei.

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


... fara prea mare chef de vorba ... deci, zic doar la toate sirenele si va doresc o duminica placuta si relaxanta in continuare! la toate...



Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?

"Nu merita sa plangi pentru nimeni iar, cel care merita nu te va face sa plangi." - Gabriel Garcia Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

a trecut repede minivacanta .... of ce fain a fost odihna cat cuprinde , povesti, filme, giugiuleli, mancaruri multe si grele

ce-mi doresc ??? sa fim sanatosi in primul rand si sa avem un an mai bun
ce-mi propun??? sa mancam sanatos, sa facem miscare.... si sa slabesc cel putin 12kg

... mai sunt si alte dorinte , da alea se vor rezolva cu siguranta daca vom fi sanatosi

Sa dea dumnezeu sa aveti toate un an bun din toate punctele de vedere

eu am inceput lucrul voi pe unde sunteti ????

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Chiar daca e destul de tarziu,eu vin cu .Eu sunt inca acasa,am liber oficial pana pe 11,dar neoficial voi merge de joi pe la serviciu,pentru a da comenzile de materiale.
Asa este,a fost sau inca este perioada de odihna,in care sigur trebuie sa acumulam cat mai mult pentru ceea ce se anunta in noul an.
Fetele inca sunt in casa si asteapta sa iasa la sanie.Eu...tre sa ma apuc sa invat ca se cam apropie sesiunea.
Haideti,va asteptam la vorba si un an cat mai bun!
Azi trebuie sa se intaorac si Dany.
Cryna a trecut lipsa chefului?Uite aici dulce de tot.Ai dus poznasul la gradi?
GAta,revin mai tarziu.

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:



Ziua buna la toate sirenele!

Io, deja am intrat in activitatile cotidiene ... adicatelea, am dat masinii de trebaluit (o sa aiba de treaba toata ziulica , ca de obicei...), facui oleaca de ordine & ... mai acus' incalzesc papica de pranz , ca sa hranesc poporul... am si de strans din uscator, ca sa le pot intinde pe astealalte... si tot asa ... plus serviciul ... eh, ...
Nu Nicoll, n-am dus poznasul la gradi ca, azi-dimineata ne treziram mai greu ... mno, am mai stat la odihna ... da', de maine sigur incep sa-l duc... Si la noi a nins as-noapte dar, destul de putin ... nu ai cum sa te dai cu sania si, oricum, noi nici n-am achizionat inca una ... distractie placuta gagicutelor tale la sanius si relaxare placuta in continuare .
Andanii, servici cat mai usor sa ai si sa ti se indeplineasca toate dorintele care ti le-ai pus pt. noul an .
Celelalte sirene si s-aveti o zi placuta, relaxanta si cat mai buna .
O asteptam si pe Dany sa apara la povesti ... tre'sa vina cu tolba plina ...
Si, pt. cine doreste, adaug la cafeluta lui Nicoll un vin fiert sau un capuccino cald , sau o ciocolata fierbinte , un ceiut, o gustarica... ce doriti ...

Va pe toate si ne vedem mai tarziu... numai bine .



Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?

"Nu merita sa plangi pentru nimeni iar, cel care merita nu te va face sa plangi." - Gabriel Garcia Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Daca doriti sa vedeti pozici cu noi
le-am mutat in contul nostru

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Dana nu pot sa zic decat minunat!O familie imlinita si fericita!!!Sa o tineti tot asa!Orice as spune mai mult ar fi de prisos!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:




Andanii, multumim fain de delectarea ochilor . Foarte faine pozele , ca si familia intreaga de altfel . Felicitari .

Si... o melodie simpaticuta pt. toate sirenetele ... daca doriti s-o ascultati ... o faceti dedicatiune dupa aia la sotior... sau mai stiu io cine ... daca va place bineinteles ...



V-am -at pe toate si va doresc o seara frumoasa!



Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?

"Nu merita sa plangi pentru nimeni iar, cel care merita nu te va face sa plangi." - Gabriel Garcia Marquez

Mergi la inceput