**Buburuze de 2009 in actiune(1)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

bine v-am gasit fetele
http://picasaweb.google.be/ciofu.catalin.aurelian/Darius#5375816154324041362

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

Picky....pai mai trebuie sa-ti zic?Din moment ce sunt aici...vream si noi in listuta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

scuzeeee, dar eu chiar nu inteleg : ce reprezinta acest topic? se inscrie cine are copil nascut in 2009 sau cum? Pai pt asta nu e clubul scutecelor pe luni de zile? sorry dar chiar nu ma prind....se "amesteca" aici bebelusii de 2009? Totiiii ??

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

CRed ca e o amestecatura din care si noi vrem sa facem parte!
Ana Teodora de lisa, ianuarie 29,2009

Va rugam un vot pentru ANA,multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna seara,

eu mamica de dovlecel de Octombrie 2009. Imi pare bine de cunostinta. aveti nevoie de ceva date de la noi?

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

salutare tuturor,

venim si noi repede-repede. ne-am nascut in septembrie. incantati de cunostinta.



h.

minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

He he he ... gigelica Cris m-ai tii tinte morcovii pe care-i postam inainte de cate o nastere???De la gigelica i-am furat (parca )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

Eseea,adevarat este ca acest topic a fost facut cu un scop.Acela de a ne impartasi ideile legate de subiecte destul e sensibile,gen:premergator,diversificare,etc fara a ni se reprosa ca suntem incepatoare,dar si de a ne cunoaste ..ca pana la urma toate suntem posesoare de buburuze dragi de 2009


mami de Miruna(29 mai)
http://img207.imageshack.us/img207/7853/fotografie0122.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ramona,cum as putea sa uit faimosii morcovi?

Eseea,lisa79,MangaGirl,hepilica...bun venit mamicilor

mami de Miruna(29 mai)
http://img207.imageshack.us/img207/7853/fotografie0122.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Bun venit dragi mamici Am sa va trec in listuta...daca doriti puteti sa dati si datele de la nastere.

Am deschis acest topic ptr a impartasi impreuna cu alte mamici posesoare de bebei din 2009, bucuriile noastre si experientele capatate de la nasterea buburuzelor noastre. Nu conteaza ca ar putea fi diferenta de 10-11 luni intre puiutii nostri, din contra este foarte bine, asa putem descoperi cum se dezvolta fiecare bebel, pentru ca dupa cum stim cu toate nu toti se dezvolta si cresc la fel...fiecare e diferit ...iar diferenta aceasta ne ajuta pe noi proaspete mamici sa gasim raspunsurile dorite...
Aici vrem sa fim o familie, in care sa nu criticam de ce o mama nu isi creste copilul dupa carti, ci doar asa cum simte ea ca ii este bine copilului; sa nu ne consideram superioare mamicilor care sunt la inceput de "cariera"(cum sunt si eu de altfel) si sa le tratam cu ignoranta...vreau sa fim o familie in care fiecare are dreptul sa isi spuna parerea fara sa fie criticat mai apoi...si din nefericire suntem mamici care am patit-o si ne-am simtit excluse....

Asa ca dragi mamici va invitam pe toate posesoare de buburuze 2009, sa ne impartasim nazbatiile micutilor nostrii.

Va pup si sunteti cu toate bine venite.


PS La prima pagina mai trebuie lucrat...o voi face in zilele urmatoare...acum ma confrunt si eu si copila cu o raceala puternica si neuronul meu a intrat in carantina





Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009

http://b1.lilypie.com/4v3op2.png

Printesa noastra
Stefi, mamitu' nostru
Stefi...creste...

Mergi la inceput