Mami de fulgusori de novdec 2009- Bravo Carla(188)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alinus25

Apropo voi ce faceti de Revelion?

Alina de Dragos-Andrei 07.11.2009 si Riana-Antonia 25.01.2007


Alinus ce intrebare de baraj ai pus ...noi am vrea sa mergem la niste prieteni, care au si ei un copilas de un an jumate, dar nu stiu daca o sa ne tihneasca rev-ul pt ca Sabina nu are stare si nu-i place sa stea mai mult de 2-3 ore in casa straina...asa ca...fac o cruce mare si sper sa nu ma prinda anul nou pe drumul inapoi spre casa




Anca HAPPY MUMMY de SABINA IOANA

MI-AM DESCOPERIT

Fulgusorul meu iubit
"Mama este numele lui Dumnezeu pe buzele si in inimile copiilor"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Lavi wau ce fain ca mergeti la cabana. Distractie placuta! Las ca vii tu si ne povesteti cum a fost chiar daca nu ai acolo net. Imi amintesc ca si noi anu trecut de rev am fost in Padis, a fost ceva de vis, zapada era de aproape un metru, am avut peripetii ca-n tinerete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavours spune:

buna fetelor,

eu nu am prins discutia despre Infanrix.. rog frumos pe Dankutza sau cine a fost mai pe faza sa imi spuna si mie despre ce era vorba... de ce nu recomanda acel medic vaccinul.
eu una caut alternative ale lui... in sensul ca mi se par prea multe inghesuite deodata si nu as vrea sa bulversez imunitatea lui bebe, avand in vedere ca a mea a fost bulversata si nu am voie sa ma vaccinez cu nimic... si nu se stie ce mosteneste bebe de la mine si ce nu.

si mai am o intrebare... mai e vreo mamica cu bebel caruia ii mai troznesc articulatiile? in special la umeri am observat. am intrebat la doctor si a zis ca nu e nimic anormal pentru ca bebelusii au laxitate articulara si unii troznesc... dar desi pe el nu il doare pe mine parca ma doare cand il aud troznind uneori.

mami de Tudor (04.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Buna dimineata. Azi sunt singura cu toti 3 pruncii pe cap si nu stiu de ce sa ma apuc mai intai...

Stephy, sper sa treaca cat mai repede starea asta. Te putem ajuta cu ceva? Ce fac puiutii?

Alinush, eu nu le-as da antibiotic doar ptr niste muci fara febra sau alte semne. Asta daca ar fi Teodora in situatia asta. Dar cand vine vorba de copii altora prefer sa nu ma bag. La prietenele mele cand sunt langa mine si pot sa vad si eu copilul, e altceva... Pediatrii recomanda usor antibiotic la copii si la cei sub trei luni e ceva "de la sine inteles" ca recomanda antibiotic ptr orice fleac sa fie ei siguri. Ptr nasuc, ai mai multe variante, ser fiziologic si apoi aspirat cu pompa, colargol (asta pisca, atentie), ser efedrinat (se prepara la farmacie in concentratia ptr nou nascut), si vibrocil (da, merge si la bebe mic dar mie personal nu-mi place...). Daca ti bebe pe burtica cat poti de mult se dreneaza mucisorii in mod natural, nu-i inghite si nu-i aspira. Multa sanatate!

Va las ca ma termina psihic Timeea, e la mine in brate si ma bazaie....


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Ancutza_bro fain ca ti-au spus....eu i-am intrebat..si imi raspund mereu la fel"nimic"

Alinus25Revelion??????????? nici macar nu am indraznit sa ma gandesc ca as pleca de acasa...
..anul asta stam acasa...probabil ca vom dormi...

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

de Revelion, probabil astea vor fi activitatile:



Ramonika Ruxandra tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Legat de vaccinuri... Eu de Engerix (facut de aceesi firma ca si Infanrixul)chiar am auzit doar lucruri bune e f eficient si bine tolerat. Apropo de asta eu am auzit de mai putin bine de Euvax (echivalentul Engerixului de la firma concurenta Aventis) dar cel ce imi daduse informatia era departe de a fi obiectiv (era reprezentant medical si chiar engerixul il promova ). Acum la 2 luni ei fac oricum un rapel la vaccinul antihep B si nu primovaccinarea (care s-a facut in maternitate), deci chiar si daca componenta din Infanrix hexa nu e fantastica nu e ca si la primovaccinarea sa fie de o importanta capitala. Ideea este ca Infanrixulhexa si Pentaximul+Euvax sunt facute de 2 firme concurente dar amandoua cu traditie in productia de vaccinuri si dupa parerea mea sunt sensibil egale ca eficienta si efecte adverse. Doar ca no, fiind concurente fiecare incearca sa convinga cat mai multi medici de eficienta vaccinului lor si de ineficienta concurentului. Orice ati alege e o alegere buna. Febra la vaccinul de la varsta asta era data la vaccinurile vechi de componenta pertussis, care in vaccinurile noi (inclusiv cele 2 in discutie) e acelulara si nu mai da febra importanta.

Revelionul il facem la un loc de joaca, ptr ca trebuie cumva sa tinem copii ocupati sa avem noi liniste. Sa vad cum ma descurc eu acolo cu Teo...


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavours spune:

multumesc de raspuns Diana.
eu nu l-am vaccinat deloc la maternitate... asa ca la el merge doar infanrix hib nu stiu cum care nu contine si cel pt hepatita... dar si asa mi se par tare multe deodata. vom vedea... sper sa fie bine.

mami de Tudor (04.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

heloo fetele, am nevoie si eu de parerea vostra cu privire la batista bebelusului, parca m-as baga si eu sa iau sa-l mai scap pe bebe de muci.

alinush - sunt de acord cu fetele, si legat de doctorita ca-ti este jena sa nu o jignesti, poti merge la un alt medic fara probleme pt inca o parere nu are cum sa afle, si pana la urma este vb despre sanatatea copiluilui tau

Ralu mamica implinita de Remus Andrei (8 nov '09) Te iubimdrag
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
poze bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

buna pranzul...am intrat sa va salut..pe mine ma doare capul cam tare si cred ca este de la vreme,,la noi ploua mereu iarna ...maine plecam in sud la parintii sotului si sper sa ninga ..acolo ninge in fiecare an...va pe toate

Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri

Mergi la inceput