Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (138)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Laura, nu ma plang...sanatosi sa fim...o sa vina Iepurasul mai bogat

Mirci, evident, un scump

Restul fetelor vad ca sunt tare ocupate...va faceti de cap? o tineti numai in petreceri?! mai dati si pe aici pentru astea ca mine care n-au ce face si stau pe forum

Lumi, mami de mladita Elena Cristiana Votati-o aici in concursul "Somn de ingeras"!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Multumesc fetelor!

eu sunt racita rau,zac de o saptamana .am mult ajutor de la sot,s-a ocupat zilele astea numai el de ei,a facut si mancare de craciun,salata boeuf,ciorba ,(samale am primit de la soacra),piftii...
s-a intrecut
doar ca am ramas fara prajituri si am asa o pofta de ceva bun,sper sa reusesc sa fac.
eu incep sa imi revin

Laura.ce s-a schimbat Mirci,de cand nu l-am mai vazut a crescut mult!frumos foc!

Simo nu se vede poza cu tunsoarea.


Sarbatori fericite in continuare!

Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi .


Sofía (2ian2007)
Andrés (22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna seara fete dragi si La multi ani!

Gata si Craciunul asta, f frumos, mai ales pt VLady in ciuda bubitelor. Am pus poze de AICI

Am vazut pozici foarte frumoase cu Mirci neinfricatul de LAurita- pare asa curajos, parca n-avea nici o emotie la aparitia Mosului de si baieti scumpi de Gabitam care au avut privilegiul sa primeasca cadouri frumos impachetate cu poza lor. Super idee!

VA pup ca nu ma mai lasa

ALI, mami de Vlady si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Buna dimineata.
Am vazut poze fff frumoase cu 3 baietei minunati: Andrei, Raducu si Mircea
Noi am fost la soacra-mea ieri dupa-masa, la cina. Mosul a alsat cadouri si la ea ptr. noi, a lasat o poseta de blanitza si un celular cu printese ptr. Victoria si hainute (de la tommy hilffiger, ca granny-si permite faine de firma ) Tre' sa va pun poze cu poseta, e super!

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Craciun fericit inca o data! Sper ca ati petrecut frumos. Noi am fost destul de dati peste cap cu programul lui Gabi de noapte, a lucrat chiar in noaptea de ajun, apoi ziua a dormit non-stop asta este, recuperam zilele astea ca are si el liber pana luni.
Piticul a fost destul de incantat de cadouri, i-am luat si noi un bradut mic pana la urma, artificial, nu a atentat inca la el, insa nu are globuri.
Am iesit si noi in zapada in ziua de Craciun ca a fost mai caldut, si ne-am distrat in parc vreo 2 ore, nu-l mai dadeam dus . A cazut cu nasul in zapada, era cu manutele inghetate (ca nu am reusit sa-i iau inca manusi ca lumea waterproof ) insa tot mai voia joaca si dupa 2 ore, abia l-am dus inapoi acasa. Azi am magazinat putin, maine avem invitati pe finuta noastra, si uite asa trecu si Craciunul.

Gabitam ce simpatici puii tai, au fost cuminti tare dupa cate cadouase au primit!

Laura M-am topit dupa Mirci, are o privire inocenta, iti vine sa-l papi cu totul! Eu cred ca a recunoscut putin Mosul.

Simona eu de ce nu pot vedea pozicile tale?

Aelita insanatosire grabnica! Wow, ce sot harnicut!

Luminel La multi ani cu intarzaiere Cristianei!

Desiree sa stapaneasca sanatoasa Victoria posetuta! Pai la asa o domnisoara cu manichiura, ii trebuia si posetuta trandy. LA voi nu e zapada? Mereu ma gandesc ca Toronto e colea aproape, insa sunt vreo 7 ore. La noi azi a fost freezing rain, toata zapada s-a facut neagra! Patrick mi-o arata azi si zicea caca, caca, e obsedat baiatul asta de mizerie. Cum vede o pata, ceva face caca si intoarce niste ochi pe dos a scarba, ca mori de ras. Acuma mai nou si petele mai inchise de pe parchet le vede caca, si face urat la ele, incearca sa le stearga cu prosoape de hartie, nu stie de ce nu se duc.

Alysh am vazut si pe micul bolnavior, se vede ca nu era prea in apele lui, dar tot e frumos tare si cu bubite! Am vazut ca a primit si un preview de fratior mai mic, cum a reactionat? Al meu are si el o papusica si mereu mi-o aduce si mi-o pune la san, sa-i dau si lui tzatza.
Wow, deja Vlady spune poezii... nu-mi vine sa cred! Al meu sot se uita si el la poze si zicea chiar, baietelul asta are peste 2 ani nu? si ii zic, nu e coleg de generatie cu Patrick, ba chiar cu o zi mai mic! SI mai zice si poezii. Al meu in afara de tzatza nu mai zice nimic zilele astea Dar burtica unde este in poze?

La multi ani! cu sanatate si bucurii, Stefani, Stefanii si Stefane!


Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Your children know more about you then you know about yourself"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

salut!!Iaca ma adun si eu cu greu de prin farfurii si pahare.. hihi abia ce am realizat ca anul asta e primul dupa mai bine de 4 ani cand nu sunt nici gravi si nici nu alaptez asa ca nu am mai avut restrictii la alcool..
Se vede ca mi-ati tinut pumnii ca mi-au iesit niste cozonaci ca-n basme, multumesc

Laurita, Gabitza, Alysh superbe momente, superbi pruncutii..

A venti si la noi Mos Craciun in persoana..:) nu va spun ce a fost de nebunele mele. cand l-au vazut au ramas cu gura cascata ca la cinema, dupa care Sabina a inceput sa urle din toti rarunchii, Sofia se uita mirata si nu a scos un cuvant, in fine pana la coada Sabina a tacut dar nu s-a miscat din bratele mele dar Sofia se imprietenise la catarama cu mosul.. i-a si cantat(e drept ca nu colindele pe care le pregatisem ci Trei iezi cucuieti dar.. pot eu sa ma bag in gustul fetii? :) Dupa plecarea lui Mos Craciun insa s-a dezlantuit uraganul: desfacut, asamblat,"mie mami prima, asta e a mea, sa nu puna mana pe jucaria mea, vreau si eu",etc., etc. abia de le-am convins sa mearga la culcare.

Daca mai aveti chef si timp avem si noi poze: http://picasaweb.google.com/mamide2cirese/Decembrie2009#


Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Am mai pus si eu cateva pozici din decembrie, cu Craciunul de acasa si de la gradi incepand de aici:
http://family.webshots.com/photo/2982572310102927551FoIJLV


Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Your children know more about you then you know about yourself"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Cami ce-au crescut fetele tale, mai ales Sabina! Of, ca frumoase-s amandoua! Si ce de cadouri! Sabina pare cea cuminte si linistita, este sau mi se pare?

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Your children know more about you then you know about yourself"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Doloress merci, lasa ca si tu ai cu ce te mandri,Patrick e un dulce, o sa faca coada fetele la usa.. dra pare si pus pe sotii
Ei, as!! Asa pare la prima vedere, cu o fata de ingeras Sabina cea cuminte dar e nebuna rau, sora-sa nu facea nici pe jumate cate nebunii face Sabina, bine ca ea are si model... dar chiar si asa. Ultima poanta a fost acum cateva zile cand ii zice tata-sau sa mearga la nani la care ea punea mana peste ochi si ii zice"Busy!!" de atunci de cate ori nu are chef sa asculte asa face..

Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna dimineata fete dragi, luati o cafelutza cu aroma de sarbatoare

SI la multi ani tuturor Srefanilor si Stefanelor si mai ales sotiorului meu scump, drag si iubit!!!

Fetelor, nu va imaginati ca VLad spune poezie pe dinafara, eu ii spuneam 1 sau 2 cuvinte si el repeta....cam asa s-a derulat treaba

Caaaaaaaaaaamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, cum ai facut maica splendorile alea de fete????????? Ca de-abia ma potolisem si iarasi imi facui pofta . Sunt minunate, sincer, sunt superbe

Doloress, burtica mea e destul de mica deocamdata, era mult mai mare la Vlad pe vremea asta, azi noapte chiar am visat ca era ceva in neregula ca n-aveam burta mai mare dar sa fie bebe sanatos ca mie nu-mi mai trebuie burta mare, m-am chinuit tare mult la VLad in ultimele luni asa ca daca isi pastreaza proportii normale sunt multumita.
Patrick e la fel de scump cum il stiam si are asa un aer nastrusnic....cred ca o sa aveti ceva de furca cu el

Multumim tuturor celor care s-au uitat la pozici...va pup!

ALI, mami de Vlady si 15+

Mergi la inceput