Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *126*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Monica, am mai gasit cava poze...numai cu mine nu

Pe acelasi frame, cel cu steluta, poza cu Raresu si buni asta

Poti schimba framurile daca e nevoie, nu se potriveste marimea fotografiei.

Poti sa ne iei pe toti trei de aici sa ne pui intr-un frame de craciun?

Si tot intr-un frame de craciun poza cu Rares si verisorul asta

Hai sa ii facem si lu Raresu una acest frame P4 cu o poza cu zapada asta
Hai ca te-am zapacit de cap cu comanda mea de dimineata.

Ma striga mama...cica are treaba cu mine...of.
intru mai tarziu.

Monica, multumesc. Vezi tu ce poti face. Poti umbla prin poze daca nu sunt bune ce ti-am dat, dar nu cred ca ai vreme de vizionari.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

neatza..va dau eu azi o cafea, cine doreste?
Pisik, carne refrigerata se gaseste peste tot..este carnea care nu a fost niciodata inghetata..si are termen de valabilitate foarte mic. Eu de cand a aparut pe piata, numai din asta cumpar, ca am siguranta ca e buna(nu inghetata de mii de ori.si dezghetata..de si mai multe mii). Exista pui intreg refrigerat, piept de pui, pulpe,aripi..tot ce doresti..inclusvi ficat de pui.Ulterior dc nu le consumi in totalitate pot fi congelate...insa..o singura data..si repet ai certitudinea ca e o carne ok, dupa culoare..miros..etc.


Buna dimineata! Eu am baut o cafea, dar mai beau una daca tot ai facut. Fara zahar si cu lapte.

Eu inca merg doar pe carne "cunoscuta" pt Adelake... Niste vitel "refrigerat" i-am dat din super-market... in rest... inca nu.

Noi am ajuns de ieri la "resedinta de vacanta".

Cati, tre sa venim sa te colindam. Voi unde sunteti, acasa sau la tzara? (mergem si noi la tzara maine, probabil) Te sun azi, sa vedem unde va gasim, sa va aducem "surpriza" de la Anca.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Monica, multumesc ff mult!! Imi poti face si coperta, daca ai timp?

si te rog explica-mi si mie cum pot sa salvez si sa printez. Sper ca se poate....

multumesc, sunt f frumoase!

EDIT : am salvat in laptop, sper ca acum pot printa pe hartie fotografica, nu?

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

M-au trezit tiganii cu "capra" cantand in fata blocului din torogoata pana au trezit tot cartierul. Imi amintesc de iernile din copilarie, mergeam la bunici si veneau flacaii cu dubile.

Pisik, gaina de la tara o poti portiona in bucati mici in o
pungultite separate si o poti congela, pt ca stii de unde e. Cum e cu refrigeratul ti-a explicat Bogdana multumita ei stiu si eu despre carnea refrigerata. (Thanx again!)

Floric, am sa pun imediat cum termin frame-urile in Album, le gasesti acolo.

Essea, nu stiu ce copearta doresti, am facut o singura data o tentativa de copearta, mai exact un frame tot in Ulead pt rezolutie de printat dar cu poza intregii familii pe care am scris 2010. Altceva nu stiu ce sa iti fac sa fie si rezolutie mare pt scos la imprimanta.
Daca vrei, intra deseara pe mess si ti le trimnit.

Nikoleta, sarbatori fericite!

www.rockyou.com/show_my_gallery.php?source=ppsl&instanceid=155635897" target="_blank">The Christmas Story
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God
Light a candle for Alma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Mon ica, e ff bine asa cum zici cu coperta. Iti trimit pe mail din nou poza pt coperta.

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koko_1 spune:

Buna dimineata si de la noi. Multumim de cafea.
Fetelor noi plecam la parinti, ne "revedem" la anul.
Sa aveti sarbatori minunate alaturi de cei dragi, sanatate, multa bucurie si liniste in suflete. Mosul sa va aduca tot ce va doriti si un nou an plin de impliniri.
Va

mama lu' Cezar - 22 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

neatza fetele
am tras chiulul ieri, dar motivat, ca am avut o tona de treaba, plus ca -am pus pe cautat scaun de masina in disperare; am facut proba la scoica, si desi zice ca e pana la 13 kg.... mutzu meu abia mai incape in ea, si nici nu are 9kg; am lungit centurile la maxim.... abia-l cuprind, parca vad ca mergem fara centuri puse ca nu are cum sa stea sugrumat in ele; deci am cautat in disperare scaunele sigure, ca si eu nu ma uit la bani cand e vorba de bebe; ma tenteaza f tare kiddy luat de aris, dar nu o sa-l iau pentru ca nu am incredere in centura matizului nenorocit... si pana schimbam noi masina..si nu am incredere motivat, adica acum 2 ani cand a avut cristi accident nu i-a tinut centura, motiv pentru care a a muscat la propriu din volan... unde si-a lasat si dintisorul de portelan de sute de euro proaspat pus; si ma gandesc ca scaunul ala cum are ca unica siguranta centura masinii... mai bine pas, si-l prind eu in centurile scaunului, plus centura masinii.
au la miniblu un maxicosi la 8 milioane... dar trebuie sa vad exact modelul pentru ca astia au obiceiu;l ca la unele produse sa arunce asa niste preturi de cacao, fara justificare; uite de ex masinuta chicco e 444 ron... pai pe net e 320... deci... trebuie sa vad exact modelul si sa=l caut de preturi pe net;
parca si scaunele britax sunt foarte sigure, nu???????
va rog mult, daca aveti idee ajutati-ma, ca stiu ca voi ati cumparat... da' eu nu m-am gandit atunci ca o sa-mi trebuiasca, m-am culcat pe o ureche, ca pana la 13 kg... mai e
am vazut si bertoni cumparat si de olishka... e interesant... dar oare sa am incerdere???? si in plus... la noi e problema ca asta micu e super rau de caldura si transpira ingrozitor; deci imi trebuie scaunel cu husa ceva gen thermotex- ca la kiddy
complicat complicat....

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

sa va mai zic..
ieri am papat bucatele de conopida si brocoli fierte si puse frumos pe tavita in fata lui; si pentru prima data a papat legumele facute de mine cu carnita, adica brocoli conopida si carnita de pasare pasate; e pretentios la legume, mai ales daca simte ceva ce nu-i place.. pa, s-a terminat... trecem la borcanel; dar eu vreau sa o mai raresc cu borcanelele... am impresia ca-l constipa; nu a facut de 4 zile, se screme si plange ingrozitor, i-am pus supozitor cu glicerina pe care l-a scos in 2 minute in urlete... si evident fara kk; am recurs la solutii extreme... adica am luat eu laxativ... cica ajuta.. nu ca n-as fi avut si eu nevoie, pai cu cine sa semene copilu??????? e prima data cand imi face asa, si asta de cand papa aproape un borcanel intreg de legume cu carnita; azi nu-i mai dau carnita, nici banana; ii dau pere cand se trezeste, chiar daca tot la borcanel, amestecate la bleder cu mar ionatan; ii dau iaurtel fara cereale; si incerc doar legume pasate, fara carnita.... ii fac ca ieri brocoli si conopida, mai pun un varf de ceapa... poate niste fasolica verde... vad eu pe loc ce mai gasesc prin congelator

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Deci e testat, carnea refrigerata in tava la gratar la foc mic...nu iasa prajita. Dar nu congelara ci refrigerata/proaspata pt ca lasa grasimea ei si nu se parleste. A iesit super buna...totusi am rezerve sa-i dau si Luanei, dar e mult mai putin decat un carnat de porc.

Pisik, da, asa e, inlocuirea laptelul de mama sau laptelui formula, care e adaptat la capacitatea de digerare a copilului nu este recomandata. Adica daca in loc sa-i dai o masa de formula care are vitamine ii dau lapte zuzu. dar in plus laptele de vaca este mult mai gras, mai bogat in cazeina...si povestea am spus-o eu odata, daca ai citit ce am scris.
Dar la pregatit cu lapte uneori e imposibil sa o facem cu formula. Plus ca la fiert am impresia ca vitaminele din el oricum se duc, asa ca e inutil. Pt unele retete eu prefer cerealele, e mai simplu. De ex de ce sa-i fierb orez in lapte si apoi sa-l pasez cand exista cereale de orez care are si vitamine si gust bun? la fel cu grisul. Pe langa calitatea lor, mai au si gusturi care nu as reusi sa le redau in orice combinatie as incerca.
Si nu stiu de la ce varsta apar cereale care nu sunt numai praf, imi amintesc de la Clau...trebuie sa caut si va spun. Au bucatele mici in ele. Noi oricum ne incadram la categoria "pana" si avem liber la cereale, asa ca o masa, cea de seara e exclusiv un fel de cereale, plus daca ii mai pun in alte piureuri pt consistenta. De ex la spanac sau mazare in loc de sosul clasic de faina cu lapte.
Ne trimite si noua buni gaina de la tara ca s-a saturat de ele si le-a linsat.

www.rockyou.com/show_my_gallery.php?source=ppsl&instanceid=155635897" target="_blank">The Christmas Story
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God
Light a candle for Alma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

"M-am uitat la Ostval si a fost superb. A fost magazin de rosii pentru melci. A fost superb, nu ca Tom si Jeryy. Si tu sa te uiti, bine?"

Picura toata ziua

Ma duc sa le dau sa manance.
Sunt si azi pe aici daca mai vrea cineva ceva pt Craciun, ca sotul meu a plecat iar la sediu de la 6,30 dar a primis ca vine pana la 12 sa stea cu copiii sa fac eu ultimele cumparaturi.

www.rockyou.com/show_my_gallery.php?source=ppsl&instanceid=155635897" target="_blank">The Christmas Story
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God
Light a candle for Alma

Mergi la inceput