FIV261

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui Libra

Citat:
citat din mesajul lui 77BEL

Multumesc mult Libra pt. raspuns.
Tu cum esti?? Ce rezultate ai dupa FIV?? Ti-au iesit..."alea doua liniute"?????

Pupici la toate fetele


Am facut numai beta, la 15 zile, 17 zile si 21 zile de la punctie.

_
made in Romania, '73


inteleg ca esti insarcinata! felicitari!

Ingeras, mami de Maya
In curand vom fi 2 in 1...din nou..si va fi bine!
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 77BEL spune:

Multumesc fetelor pt. raspunsuri. Sinteti niste dragute.
dar ce semne distinctive sint daca esti insarcinata sau daca nu dupa ET???? Aveti idee?? Mie mi se pare o vesnicie pina pe 28.12 cind ar trebui sa fac testul. Parca nu mai am rabdare.........
Voi cele care ati mai trecut prin astea (la mine e prima incercare) ce simptome ati avut (chiar daca s-a prins sarcina sau chiar daca nu)????
Poate un sfat de-al vorstru, vre-o informatie imi va fi de folos, in caz ca-mi veti raspunde.
Stiu ca sint stresanta si v-am plictisit, ........ dar credeti-ma ca nu mai pot... imi vine sa ma sui pe pereti... sa stai asa in incertitudine.............


Pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui 77BEL

Multumesc fetelor pt. raspunsuri. Sinteti niste dragute.
dar ce semne distinctive sint daca esti insarcinata sau daca nu dupa ET???? Aveti idee?? Mie mi se pare o vesnicie pina pe 28.12 cind ar trebui sa fac testul. Parca nu mai am rabdare.........
Voi cele care ati mai trecut prin astea (la mine e prima incercare) ce simptome ati avut (chiar daca s-a prins sarcina sau chiar daca nu)????
Poate un sfat de-al vorstru, vre-o informatie imi va fi de folos, in caz ca-mi veti raspunde.
Stiu ca sint stresanta si v-am plictisit, ........ dar credeti-ma ca nu mai pot... imi vine sa ma sui pe pereti... sa stai asa in incertitudine.............


Pupicei


Eu am avut dureri ca la menstruatie, nu atat de mari incat sa iau pastile, mai avea intepaturi cand intr-o parte cand in alta, ameteli, de cate ori ma ridicam dupa canapea si acum e la fel, vad negru in fata ochilor. Am fost foarte balonata, ovarele mele erau destul de mari dupa punctie.
In rest nimic, nu a greturi, nu am avut pete de nici-o culoare, nu prea am pofte, gura uscata in permanenta, am ajuns sa beau 4-5l de apa pe zi, ma duc la baie din jumate in jumatatede ora, noaptea cam 3-4 ori.
Miercurea viitoare ma duc sa-l vedem/sa-i vedem la ecograf.
E grea asteptarea, stiu pe pielea mea, le-am inebunit pe fete cu intrebarile, temerile mele dar pana la urma a fost bine.
Un bebe lipicios si-o sarcina usoara.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Mamica in devenire 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Libra spune:

Multumesc Ingeras!

77Bel - cred ca majoritatea am fost stresate si stresante, cu o suta de intrebari zilnice. Si eu am avut ca si Dragaica simptome de CM, uneori mai am si acum. Singura diferenta au facut-o mameloanele, care s-au marit si s-au sensibilizat (sau cel putin asa mi s-a parut).
Iti doresc numai bine!

_
made in Romania, '73

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

fetelor am si eu o intrebare.....al meu sot si a facut analize genetice - cariotip si microdeletii - care e rezultatul bun, pe buletin scrie 46XY. e de bine? asa dau sa inteleg?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dezamagita spune:

Mirela,

e bun cariotipul:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dezamagita

Mirela,

e bun cariotipul:)

_
MTHFR677heterozigot, 1 singur ovar, 2 sarcini obtinute natural, oprite in evolutie (6s,8s)




sarna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medut spune:

Buna fetele

Imi puteti da si mie o sugestie de unde as putea sa imi achizitionez un Pen pt Puregon? Eu lucrez la o farmacie, si nu am gasit la distribuitori decat puregonul, fara Pen.

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Medut - clinica unde vei face FIV-ul iti poate da pen-ul si ace.
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medut spune:

Dana Bebe multumesc.
Mi-au spus cei de la Clinica ca daca nu imi fac rost ma ajuta ei, dar eu sunt in Bucuresti, ei in Sibiu, plec in vacanta si sunt foarte stransa cu timpul, cand ma intorc din excursie tb sa incep cu injectiile. De aceea vroiam sa fac eu rost si ma gandeam ca am sa il pot cumpara de undeva.

Mergi la inceput