Albinutze de Mai-Iunie 2009(50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaela spune:

Alic am vazut ca cereai pozele pt albumul de 6 luni, Darius si cu nora mea Ioana fac 6 luni abia la sfarsitul lunii, nu mai poti astepta pana atunci?ei sunt cei mai mici din stup si vrem sa apara si ei in album(ps scriu in timp ce recuperez de citit daca ti-a mai spus cineva sorry)(ps 2 votat natalia)

Ana cu Darius Stefan Gabriel (29 iunie 2009)
Un vot va rugam :
http://concurs.pampers.ro/gallery_details.php?id=3898

http://picasaweb.google.com/chiriac.ana/DariusDecembrie2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaela spune:

Reby am vazut bradutul a iesit foarte frumos, vad ca si tu esti fana a brazilor naturali, stiu ca la acest capitol nu sunt ecologista dar de mica am avut numai brad natural in casa si e cel mai frumos si nu mai spun de mirosul frumos, abia astept sa imi cumpar si eu bradutul.
Daniella am vazut poza cu Denis cand a adormit singurel, frumos si dulce rau cu manuta lui la fatuca aia mica , am vazut si pozele de la zapada.
Narcisica28 bine ati venit in stup.
Andreea am vazut poze frumoase de la prima serb are a lui P, un frumos cu tot cu julitura din dotare.
Lauraa felicitari pt dintisori, votat micuta.
Sarmisa pup baiatul sa die bine.
Gabi78 multumim pt amintirile placute din copilarie.
Clody am vazut poze cu un Razvanel frumusel,am zis "frumusel" ca sa rimeze nu de alta pt ca el e un frumos in toata regula.
Clody cu riscul de a te supara pe mine dar mamica copilului acela este un pic cam incuiata, cum sa puna faina la fundulet?asta chiar ca nu am mai auzit-o pana acum, dar daca incerci sa ii arati tu cu ce ii dai lui Razvanel nu ar putea veni si ea pe vremea anului 2009 si nu 1900 si ceva?poate ca sunt rea dar femeia aia nu se gandeste deloc la binele copilului si probabil este inconjurata numai de babe binevoitoare care ii dau sfaturi de cand au avut ele copii mici acum 50 de ani.
Lavinia pup printisoru mic si neinfricat, cum a stat el cuminte sa il intepe, revenim pt ca am mai citit si iti spunem ca ne bucuram ca au iesit bine analizele micutului.
Cuscra nora cu intarziere pt faptul ca a plans la vaccin( sa stii ca noi oricum ne-am gandit zilnic la voi), felicitari pt masuratori sunteti foarte bine, e mai lunga ca Darius.Ma roade pe mine ceva acum, nora mea mai are vreun alt nume inafara de Ioana, daca nu nu e prob ca are Darius suficiente si pt ea
Cami05 bun venit in stup tie si fetitei tale, am vazut pozele e tare frumoasa.
Maria ma bucur ca sunteti bine si ca ne-ati mai dat si noua un semn de viata grasunelul frumos, ce par mare are spre deosebire de darius al meu.
Alina 1984 bine ati venit in stup, am vazut pozele sunteti amandoua niste frumoase, Ruth are premergator ca al lui Darius numai ca e altfel jucaria, el are cu volan de baitat na, se face sofer ca masa ca si asa am condus o gramada in timpul sarcinii.
Yoanna pupam fata pt vaccinul primit chiar daca nu a plans mult, am vazut poze frumoase, vad ca si ea vrea sa ne scrie cate una alta.
Carla felicitari pt masuratori, am vazut si eu filmuletul am ras copios si eu si prietenii sotului meu ca e campionat de rummy la mine cam in fiecare sambata seara.
Gata in sfarsit am terminat si eu de recuperat tot si vad ca s-a terminat si jocul de rummy la baieti, se sparge gasca.

Pupici tuturor revin maine , ca mi-e un somnnnnnnnnnnn.









Ana cu Darius Stefan Gabriel (29 iunie 2009)
Un vot va rugam :
http://concurs.pampers.ro/gallery_details.php?id=3898

http://picasaweb.google.com/chiriac.ana/DariusDecembrie2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisica28 spune:

'Neatza.
VAd ca sunt prima pe ziua de azi asa ca dau cafelutza cu fara zahar, capuccino, 3 in 1 sau laptic, dupa preferinte pentru mamici somnoroase si/sau inzapezite.
Absenta motivata : o chestie nasoala joi, a sifonat sotul masina din vina lui si ca sa pastreze permisul ne-a costat 5oo lei, deci adio cadouri de Craciun, apoi facut bagaje si plecat la socrii; acum va scriu de la VL.
Merg sa citesc din urma si sa raspund in limita timpului.
Week-end placut in continuare cu bebei linistiti si mancaciosi .

Narcisa, mami fericita de Mihnea Stefan 25.05.2009
http://picasaweb.google.com/NarcisaPaterau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Buna dimineata!
Aseara la 9 Larisa avea deja 38.1, asa ca i-am dat nurofen, ca sa nu creasca mai mult peste noapte, apoi am pus-o la san ca era infometata si somnoroasa. Si cum papa ca haplea si sanul tasnea ca la fantana arteziana, copila a inghitit aer si dupa 5 minute a regurgitat cu tot nurofenul pe care i-l dadusem. N-am avut curaj sa-i dau inca o doza, copila era aproape adormita, dar a trezit-o Saby care inca nu capitulase, asa ca am avut spectacol pana la 11 noaptea si am culcat-o fara nurofen. Ea a dormit neintoarsa pana la 8 dimineata, cand s-a trezit cu 38.8. Toata noaptea evident ca am fost sa o pipai, sa o ascult cum respira etc., in loc sa profit de somn.

Narcisica, nasol cu sifonarea masinii, daca nu sunt indiscreta, 500 lei au fost pt. politie sau pt. celalalt sofer?
Lavinia, am admirat poze cu bucile goale, vorba lui Cris .
Alic, incearca sa speli hainutele Nataliei cu un detergent special de copii, bland, sa le clatesti intensiv, sa nu ii legi sub barbie caciulita, sa nu stea cu fatzuca pe hainele voastre. Daca nu merge asa, sunt tratamente homeopate care functioneaza.
Problema cu fructele crude era ca, fiind date la 2-4 luni, stomacelul lor nu este pregatit, de aceea se fierb sau se aburesc, ca sa fie tolerate mai bine. La 6-7 luni eu nu cred ca sunt probleme.
Anaela, bun revenit!
Bamsy, ma bucur ca ati intrat in normal cu laptele.
Dani3lla, fir-ar ele de NFS si de Doom si de PSP si toate inventiile de pierdut timpul, ca parca sunt droguri, te inteleg foarte bine, si eu am zis ieri ca i le arunc.

Merg sa prestez niste bucatareala si ma intorc la voi.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


Saby 2-3 ani*******mare(7) oct. 2009*******mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

N-am reusit sa citesc decat in fuga. Cezara a facut ieri dupa-amiaza si peste noapte febra. Cel mai mult a fost 39, a cedat cu Nurofen, dar dupa cateva ore a crescut iar. Azi-noapte am dormit cu ea intre noi, nu vroia in patut, mie imi era frica sa nu o aud.
De mancat mananca bine, sper sa fie doar o reactie la vaccin.


O zi senina si La multi ani sarbatoritilor zilei!

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisica28 spune:

Raspund de la capitolul trecut.
Flobaby felicitari pentru dimensiuni, sunteti domnisoara asa ca silueta nu strica ; si noi la fel suntem cu trezirile.
laurraa felicitari pentru tentativa de 4 labute si al 2-lea dintisor, pupici la dulcica de Maya; am folosit si noi exercitiile propuse de kineto a ta si putin dupa ce le-am vazut in filmulet am ajuns si noi la kineto (din alte motive ) si tot aceleasi miscari pt stimulare ne-a aratat; daca mai poti posta si alte exercitii noi, eu m-as bucura;am si votat.
ancy_2405, nici Mihnea nu sta in fundulet decat scurt timp, la aproape 7 luni, fiecare cu ritmului consider eu, o parere avizata nu strica; de ex. puiutul meu si-a mentinut echilibrul atunci cand a avut o preocupare destul de importanta in fata lui (vacuta muzicala de la V-tech)
baby-first, multumim de primire; la greutatea ei, dupa parerea pediatrei mele nu ar fi indicate cerealele, oricum e decizia ta. pupici sa scapati de febra si sa apara dintisorul daca el e cauza; temperatura crescuta poate sa mai apara dupa ce se agita mult, incearca sa ii iei temperatura dupa somnic de exemplu cand e mai linistita;
badrianasanatate micutei Irina.
philipsanatate tie si lui Nicholas.
ganeshacum au zis si fetele, tot laptic in timpul noptii, nu apita; din cate stiu eu alaptatul de noapte sustine lactatia; si eu am impresia in unele nopti ca nu se satura, asa ca mai fac putin ceai sau un galafor si se reface "stocul" sa ajungeti la un program mai relaxant.
nemora Sarbatori fericite si servici usor din ianuarie !!
sarmisacred ca a fost groaznic sa iti vezi puiutul neajutorat, te sustinem cu gandul si rugam pe DD sa il faca bine pe bebe Aaron
clodyac scumpetea de Razvanel.
Trimit ca e prea lung si e obositor de citit .

Narcisa, mami fericita de Mihnea Stefan 25.05.2009
http://picasaweb.google.com/NarcisaPaterau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

buna fetele!!

la multe lunite pt darius al mariei_bunica, sa creasca mare si frumos, cuminte si sanatos!! si pt al meu puiut multi , sa fii la cuminte ca si pana acum, iubire mica!!

sper ca nu ne-ati uitat, cu toate ca in ultima saptamana nu am mai intrat, din motive de curatenie generala in casa!! am reusit sa termin ieri etajul si livingul de la parter. daca mi-am dorit casa mare.....asta e...fac curatenie cate o saptamana si cand termin, o pot lua de la capat...

ma duc sa recuperez cu cititul ca am vreo 3 capitole si azi promit sa scriu si sa recuperez.

carla, multumesc mult de raspunsul cu taratele in apa de baie. dar cum procedezi mai exact?? pui o mana de tarate in cadita si atat?? in acest caz il mai spal si cu sampon?? te rog explica-mi...ma gandeam ca poate petele astea scortoase si rosii de pe fata lui matei sa nu fie de la sampon...sa i se usuce pielea... printeselor tale

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Andreea, eu cred ca este de la vaccin. Tine-o hidratata si va fi bine.
Otilia, eu as renunta o vreme la sampon, as spala copilul numai cu apa in care stau taratele.

Sabina mea nu este obraznica, nici nu stiu de unde a putut auzi asa ceva, ca noi nu vorbim asa. Tind sa cred ca a spus-o doar ca sa ne testeze reactiile, ca in rest e un copil foarte dulce. Dimineata imi canta "mama e cea mai frumoasa din lume, cu manute, cu ochisori, cu obrajori etc.", s-o mananc, nu alta.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


Saby 2-3 ani*******mare(7) oct. 2009*******mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna ziua doamnelor!

Multumesc pentruurarile de sanatate!
Cami.....................ce bine ai scris de aranjat! Eu nu-s genul de femeie care sa stea in oglinda sa se macheze, dar ingrijita sunt! Uite ca acum e cu totul altfel! Uneori nu am timp sa-mi dau cu apa intre ochi!

Prea multe nu scriu ca abia stau! SUNTEM RACITI CU TOTII! BAIETII PE ANTIBIOTIC, EU MA TRATEZ BABESTE! Au facut febra toti 3! Matei e un marait si jumatate! Ieri au dormit si eu mi-am gasit de treaba,ca o aveam si pe sormea la mine si am zis sa profit ca am ajutoare! Si uite ca-s lata de la raceala si oboseala! Nu avem "gripa noua"! Bogdan si David au bronsita! Iar noi dupa ei! Tusesc, le curge nasul.....Cam asta e.....

Alic............eu nu ma simt in stare sa pun poza..... Mi-as dori, dar abia stau!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

carla, multam pt rapidul raspuns. apa in care pun taratele trebuie strecurata inainte de baita?? ca o cunostinta mi-a spus ca nu.. dar nu ii raman mai apoi taratele prin par??

philip, multa, multa sanatate si tie si baietilor, ca tare v-ati mai chinuit iarna asta!!interesanta masina de muci.

clody, . incearca sa-ti implici sotul, dandu-i ceva treburi usoare: sa spele o farfurie, sa puna o perdea, sa splele pe jos, ca altfel vei claca la un moment dat, iar puiutul tau are tare multa nevoie de tine.

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput