Bobocei de sep-oct 2008 (233)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

July, foarte fain Mosu' asta dansator!! Mi-ai inveselit ziua, care si asa a inceput cu mare veselie la noi!
Am vizionat dansul de vreo 20 de x cu Dragos impreuna; la inceput a privit cam intrigat, dar pe la a 5-a vizionare, a inceput s-o acompanieze pe Maia: dadea din fundic si topaia din picioruse, intr-un mare stil, in timp ce cu manutele era pe sus .


Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Ada, eu tocmai am schimbat aragazul din motive de Matei care tot invartea de butoane si apasa pe aprinderea electrica

Am luat unul nou cu siguranta la toate ochiurile si la cuptor...o sa fie bun pana se prinde ca tre' sa stea cu butonul apasat mai mult timp...dar cel putin stiu ca ori sta aprins ori se opreste gazul asa ca sunt multumita.
Eu am ales Indesit. Tot Indesit am avut si inainte si sunt ffff multumita pentru ca in timp s-a comportat ok, adica era perfect ca nou (3 ani si o mutare) si eu folosesc mult aragazul si plita si cuptorul. Are grill si rotisor (pe astea nu prea le-am folosit).
Cel mai important pentru mine la marca asta a fost faptul ca are cuptor mare si adanc spre deosebire de majoritatea celorlalte si are un sertar spatios jos de tot sub cuptor unde pastrez tavile de cuptor + wok + o tigaie mare + ustensilele de rotisor.

CD, eu stiu ca paracetamol supozitor se poate da la febra masurata rectal intre 37.5-38.5grade. sa treaca febra si sa iasa dintisorii mai repede.
La noi au iesit 2 masele aproape de tot si s-a terminat cu febra.
Dupa ce a avut febra 38.9grade dr ne-a recomandat sa ii dam paracetamol supozitor la 8 ore alternand cu nurofen tot la 8 ora. Adica la fiecare 4 ore odata paracetamol, o data nurofen timp de 24 ore musai, 48 ore ar fi cel mai bine sau 72 ore daca am dubii ca i-ar fi trecut.
I-am dat 48 ore si e ok.



Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abe spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Avem si noi unda verde la bb2, insa tare cred ca vremurile vor fi mult mai grele, legea cu 85% sin salariu nu va mai trai mult ..

Gruia, farama de steluta




ai ceva inside information sau doar presupui???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Am gasit un Indesit frumos pe Domo, dar info e incompleta. Nu scrie nici culoarea (TL vrea musai de inox, desi masina de spalat e alba...) si trebuie sa fie ingust de 50cm altfel nu incape la locul destinat.

anyway, merci de pont!

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abe spune:

sti ca pe alea de inox se vede orice mica pata sau strop, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui abe

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Avem si noi unda verde la bb2, insa tare cred ca vremurile vor fi mult mai grele, legea cu 85% sin salariu nu va mai trai mult ..

Gruia, farama de steluta






ai ceva inside information sau doar presupui???


da, din vorba in vorba, cica sta un proiect de abrogare gata de semnat, dar a asteptat alegerile .. poate fi doar un zvon insa, asa cum stau lucrurile cu criza asta si masurile anti-sociale ce vor urma, e de asteptat sa nu mai reziste ..

Gruia, farama de steluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fce spune:

hello!

m-am gandit si eu sa dau o comanda pe mothercare, cu toate ca citisem ce a scris nerantula, ca nu mai livreaza in ro, dar am zis sa-mi incerc norocul...bag in cos - merge, checkout - merge, mail de confirmare - primesc...asa ...a doua zi - se blocheaza suma din cont, si azi, a patra zi, primesc mail de la ei ca cica n-au cum sa livreze ca produsele nu-s available...bag un ochi pe site - sunt toate...ma rog pe urma am dat cautare si cica nu mai livreza in ro, grecia si irlanda..is f suparata ca numai noi n-avem cosmonaut (de fapt avem unul de la zara de 9-12 ca asta era cel mai mare care ii vine cam scurt la picioare)

Carmen, mami de Erica (27.10.2008)

cicescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Nerantula ai aruncat bomba si ai fugit? ce-i cu 85% e vre-un priect nou ceva?

Alexa merci de sfat deci dr ta zice sa alternam paracet si nurofen chiar daca face sau nu febra in timpul asta, am inteles bine da?
problema e ca asa mi-a scris si mie pe un biletel dar daca n-a facut febra dupa 8 ore eu nu i-am mai dat nimic (mama denaturata) si atunci iar a facut febra

11s
Mami de Mikul Robert Constantin (19.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fce spune:

ada eu am indesit de inox si frec la el de-l ia drak, sau pe mine mai bine zis..alea de la franke is misto, nu sunt asa sensibile la diversi stropi

Carmen, mami de Erica (27.10.2008)

cicescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abe spune:

nerantula ce saniuta ai luat? si de unde?

Mergi la inceput