Recomandare gradinita Berceni

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cllaudia spune:

Buna! Am si eu un baietel pe care il voi da la gradinita anul viitor, la grupa mica ( atunci va avea 3 ani si o luna) . Tot in Berceni caut si eu ( acolo locuieste mama) sau in Popesti Leordeni, unde locuim noi.In Popesti sunt cateva gradinite de stat, dar sincer nu ma incanta nici una. In schimb am gasit una particulara, Cristal Clear se numeste. De pe site arata bine, au transport, supraveghere de acasa prin internet, masa, orar prelungit, etc. Urmeaza sa merg sa vad exact in ce zona este, ca Popestiul este mare, si nu stiu daca va fi aproape de zona in care stau, adica la intrare, din Sos. Oltenitei.

In Berceni, ca si zona mai exacta caut intre p-ta Sudului si M. Brancoveanu. Apropo, eu am facut liceul la Vulcanescu, si stiu de gradinita de care vorbiti voi. Sunt multe gradinte in Berceni. Anul asta Piedone a mai deschis vreo 5 noi, de stat. Si eu tot de stat as prefera sa gasesc, cu toate ca stiu ca in fiecare an este bataie pe locuri si eu, ghinionista cum sunt nu cred ca voi avea onoare sa prind vreunul. Totusi sper, cine stie. Eu de pe la jumatatea lunii ianuarie voi incepe sa merg in vizite, sa vad cum sta treaba, ca asa cum sunt prezentate pe net toate gradinitele dau bine.

In Berceni mi-a atras atentia in mod special gradinita de stat nr, 207 "Floare Albastra" , din Lamotesti ( a treia statie de spit. Budimex). Stie cineva mai multe despre aceasta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

fiica mea merge la casa fericirii.
Sunt multumita.

o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

asta unde e Cleo?

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana_76 spune:

Buna. Claudia si eu m-am uitat pe site la Cristal Clear si vreau sa merg in ianuarie sa vad cum e.
Despre prichindel cea de la budimex sau stoian militarul stie cineva cum e?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eseea

asta unde e Cleo?

Mami de fetita si de baietel





cauta pe google gradinitacasafericirii - nu pun link sa nu ie considerat reclama.



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

Buna tuturor si La multi ani !!

Si Natalia va implini 3 anisori la toamna, asa ca am inceput cautarile pentru gradinita.
Noi stam in zona Aparatorii Patriei si ma intereseaza o gradinita in zona. Aveti ceva informatii despre gradinita nou construita de langa scoala nr. 133 (Stanjeneilor - Anton Bacalbasa) ?

Multumesc,

Natalia-13 sept. 2007
Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Noi facem 3 ani in Martie si vrem sa-l inscriem pe Rares la Gradi Martisor-intre metrou Brancoveanu si Piata Sudului
A mai avut cineva copii acolo? ca parere aveti?este o gradinita buna? ne dati ceva sfaturi?
Multumim frumos

Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Acum am vazut subiectul.
Maria e la o gradinita de stat pe strada Lamotesti, gradinita Floare Albastra (nr.207). Sunt extrem de multumita, din toate punctele de vedere. Noi anul acesta terminam, dar plec cu amintiri frumoase de aici.
Foarte faina este si gradinita de langa scoala 129.
In ambele cazuri directoarele sunt niste doamne de fier cu manusi de matase, care gestioneaza foarte atent interesele gradinitei, si asta se vede.

Daca mai aveti nevoie, intrebati si eventual atentionati-ma pe PM ca sa va raspund. Intru mai rar de-o perioada din motive personale.
Succes in luarea deciziei corecte pentru copiii vostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Elena, unde mai exact sunt gradinitele astea, ca eu nu cunosc f bine Berceniul?

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Pentru mamicile interesate de gradinita din Popesti, Crystal Clear:

Fetita mea are 2,1 ani si merge acolo din septembrie, deci informatiile sunt din "interior": educatoare tinere, cu multa rabdare. Ingrijitoare dragute, sufletiste,directoare de treaba. E adevarat ca sunt si acolo ceva minusuri, nicaieri nu e totul absolut perfect, un minus ar fi faptul ca nu au bucatarie, dar firma de catering chiar e ok.
Educatoarea de la grupa "buburuzelor", adica mini, unde e printesa mea, cred ca e nascuta sa faca meseria asta...se vad clar progresele facute de pitica.
Pacat ca e departe, daca ar fi fost mai aproape de Berceni sigur avea mare succes. Dar, din punctul meu de vedere, e o gradi ok...daca va mai pot ajuta, o voi face cu cea mai mare placere!

Mergi la inceput