Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *123*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

fetelor...mario tokmai a facut primul kk la olita,la inceput s-a cam eschivat,si nu prea vroia sa stea pe ea,dar cand a simtit k iese......s-a linistit si

Nikoleta 20 mamica deMario Andrei
A sosit minunea din viata noastra!!!
http://b1.lilypie.com/mY71p2.png
poze picasa:
niko_bruneta2000@yahoo.com
parola:26022009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nikoleta20

fetelor...mario tokmai a facut primul kk la olita,la inceput s-a cam eschivat,si nu prea vroia sa stea pe ea,dar cand a simtit k iese......s-a linistit si

Nikoleta 20 mamica deMario Andrei
A sosit minunea din viata noastra!!!
http://b1.lilypie.com/mY71p2.png
poze picasa:
niko_bruneta2000@yahoo.com
parola:26022009


bravo!
bravo si tie mami, ca te-ai mobilizat sa-l inveti la olita.
da-mi si mie un bobarnac, sa ma mobilizez si eu, sa nu mai patesc cam am patit cu andrei. se pare ca nu m-am invatat minte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

simplyana_m incearca cu peste proaspat, salau sau pastrav, daca se poate din productie romaneasca.

la mine in casa sotul se ocupa de cumparatul pestelui. cumpara numai peste proaspat si intreg, nu file. el spune ca daca nu vede ochii pestelui, nu are certitudinea ca e proaspat.

noi pestele il fierbem cu cimbru si foaie de dafin.
ieri am facut pastravul la cuptor, in folie de aluminiu. din acesta i-am dat ioanei.

-------------------------------------------------------------------------
mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)



multumesc mult de tot, asta chiar imi e de ajutor Si fileul respectiv era cica proaspat de pe la nu-sh-ce crescatorie, dar clar matrashit de vreme ce era pastravo-somon...inca o data multumesc de sfat

Si iar era sa uit...gigelica, nu pot decat sa-mi imaginez ce e in sufletul tau fara pitonas...eu am plecat de-acasa pt 3 ore si am lasat puiul cu tat-sau, si imi venea sa plang in taxi ca nu mergea mai repede sa ajung acasa si ca oprea la semafor...Dar si cand o sa ajungi sa-l tii in brate, cine o sa fie cea mai fericita mami si cel mai fericit Victoras?

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Si inca una si ma duc, ca mi-a venit barbatul de la munca si ma goneste de la comp: http://lucamic.blogspot.com/2009/12/doi-cantareti-vestiti.html
Magdyi, ce zici, s-ar potrivi cantaretul meu cu dansatorul tau? Ce mai spectacol ar iesi!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

de fapt,la mario e foarte simplu sa il pun la olita,pt k el faca kk o data pe zi,sau o data la 2 zile,si cand incepe si se screme sigur scapa un partz...si daca il scapa...stie tot cartierul ...k puteeee....,iar eu ...il pot pune pe olita.
el asa face de vre-o luna,dar mi s-a parut prea mik sa il pun,insa in seara asta,mi-am spus sa incerc...si a reusit...

Nikoleta 20 mamica deMario Andrei
A sosit minunea din viata noastra!!!
http://b1.lilypie.com/mY71p2.png
poze picasa:
niko_bruneta2000@yahoo.com
parola:26022009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Sfinte Sisoe, pai merg doua topicuri in paralel, am ametzit de cap citind si aici si acolo!! Cel vechi e la pag. 24 si se tot posteaza...cred ca voi scrie acolo:"alooo, fetele, capitol nou!!!"
ELA, cum sa te confund cu Joanna? Eeee...eu confundasem sotii, nu pe voi! Pe Joanna o stiu de cand era gravida fiindca era, cred, cea mai slabutza gravidutza...Tu esti mititica (sau poate nu esti mititica asa ca mine, dar asa pari in poze) cu par lung si roshcat si mutritza de copil ghidush Acum m-am lamurit si care e sotzul tau, recunosc, te cuplasem cu sotul Joannei- mea culpa!
MAGDYI, eu tot am urmarit aseara ca ziceai ca incarci filmuletele si tot am asteptat dar n-am vazut sa fi dat niciun link! Doar nu-s oarba?
Ayla, mie mi se pare o idee sinistra aia cu reborn baby, am intrat pe link si mi s-a facut pielea de gaina, am inceput sa plang la gandul ca toti aceia sunt de fapt bebelusi morti...nu as putea accepta ideea unei asemenea papusi, mi se pare ceva extrem de trist...
Dar vad ca se vorbeste despre celebra surpriza, si eu am asteptat-o azi, dar n-a ajuns:(...

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
7luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Hei, kiar nu mai stie nimeni cum se numea magazinul ala de pantofiori din Unirea? Ca vaz ca se anunta cod galben, so... cred ca transformam we de Targoviste in we de shopping in Bucuresti. Aris!!!! Tu sigur stiai!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Votati cu noi!!!



Se cheama Ortopedia parca. L-am si vazut. este la etajul 3 langa lifturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Dar acum chiar sunt curioasa: Ela, de ce ai zis ca te confund cu Joanna?...
Simplyana, scuze, dar eu m-am hlizit la filmuletul cu cazatura, nu ca mi s-ar fi parut amuzant ca a picat scumpul de Luca, dar nazdravanul celalalt a fost asa haioscu miscarile lui imprevizibile, cum l-a "asaltat" cand era jos...si Luca ce mutritza derutata facea!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
7luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Magdyi imi fac mea culpa!!!
Eu am vazut filmuletele cu Gabriel dar nu am apucat sa scriu nici o apreciere
Mi se intampla de multe ori ...
Probabil ca nu o sa ma crezi asa ca nu indraznesc sa zic nimic.
Spun doar atat :"Gabriel este un bebelus la fel de minunat ca toti ghioceii nostri"


si multe

Gigelica nu cumva sa plecati ca anunta la tv cod galben
Pup si revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Am vorbit pe PM cu Doranna, mi-a zis ca s-au mutat in Bucuresti si ai este greu (dar si frumos) sa fie singura cu fata si de aceea nu are timp sa scrie pe forum , doar mai citeste din cand in cand. Va las link cu pozele Alexandrei care este o frumoasa...sper sa nu se supere pe mine, da asa un ghiocel frumos nu poate sta nevazut



fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput