Gravidute&Mamici de IASI (109)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Celia, am facut analizele la Transmed, in Podul de Piatra, a plans mititica, noroc ca i-a gasit vena repede.

Vanesa, sper sa treaca repede starile astea nasoale.

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Celia si eu le-am dat dreptate copiilor cand am vazut pozele cu Mos

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

Fetelor va multumesc pt suport. Azi am luat rezultatele analizelor si am hematocritul scazut si asta inseamna anemie. In sumarul de urina am cristale de oxalat de calciu. Ar trebui sa beau mai multe lichide, dar nu prea reusesc. Am zile in care abia reusesc sa beau o cana cu lapte, 1-2 pahare apa si eventual o .
Azi parca ma simt un pic mai bine. Sper sa o tin tot asa.


10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Ieri a iesit dintisorul2! Avem in casa un ! Au iesit 2 dinti la distanta de 2 zile! Maraieli cate incap! Noaptea se trezeste mai des! Barbatumeu si al mare au bronsita si sunt pe antibiotic! Mezinul are muci clari- ii dau paracetamol si ceva in nasuc!
Am mers la serbarea la serviciu! Au primit multe dulciuri, in schimb nu ne-am intalnit cu Mosu, pentru ca am fost anuntata ca e la 12 si s-a mutat serbarea la 10.30! Nu m-a anuntat nimeni, asa ca am ajuns la spartul targului!
Vreau si eu o serbarica cu Mos dar astept salariul/ prima (daca va fi) sotului!
Celia, Inesa................cam e adevarata faza cu roaba de acte si se mai adauga drumurile de la Ana la Caiafa! O persoana mi-a cerut musai un anume act, iar alta la care am depus mi l-a dat inapoi si nici nu s-a uitat la el!
Vanesa..........toate gravidutele au anemie, ceva lipsa de Calciu, magneziu sai fer! Asa ca fii pe pace!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Dani...........am admirat-o pe frumoasa Amalia!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Ani, multa sanatate. Noua in stari de voma si diaree ne-a recomandat si doua plicri de Biotics pe zi.... repara flora intestinala... si calmeaza durerile de burtica.

Daniela, la serbare a fost foaret bine. La ei Mosul a fost cu doua zile inainte de serbare la repetitii si deja erau obisnuiti cu el... Doamnele se vede ca au experienta... s-au gandit ca vor fugi de un strain, fie el si Mos Craciun... stiu ca asa s-a ferit si Stefy de Mos anul trecut la Stanley..... Am admirat domnisoara...

Vanessa, incearca o lingurita de otet de mere si miere la un pahar de apa... poate asa merge.... Mai ai putin si trec si greturile... Legat de fer, ca asta e hematocritul parca... Mie mi-a prescris Maltofer, dar mai sunt si alte preparate. Iti va spune medicul cand mergi cu rezultatele analizelor, ce sa iei... Asa cum ti-a scris si Alina, mai toate gravidutele au lipsa de calciu fer, magneziu... Eu am avut Maltofer, pentru fer si vitamina E si Calciu cu magneziu si D3 de la Biofarm.

Celia, multumesc. Stefy a fost foarte incantata de Mos, de serbare... aseara nu puteam sa o iau de la cresa... Au primit si cadouri de la Mos... A fost foarte frumos.

Alina, felicitari lui Matei si sanatate tuturor. Stefaniei i-au iesit primii 6 dinti in 2 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La multi ani, Luca!

Va ofer o fierbinte si fug....

Noi tusim pe doua voci... si eu si Stefy....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna dimineata

iulia mersi de cafea.. si sanatate multa si tie si lui stefi
AlyFELICITARI pt iepurassi sanatate multa si voua

la noi ieri a fost inca o zi proasta....

Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Neata!

Ce frumos povestiti de serbari si de Mosam vazut poze super cu Bianca, Amalia...

Celia - din pacate nu mai putem organiza nimic asa de tarziu, asta e, de acum la anul.

Alynta- multa sanatate baietilor! Felicitari pt primii dintisori!

Shtephy - multa sanatate!

Kriss - Ce mai faceti voi? Super ideea sa plecati in vacanta dupa sarbatori.

Ce cadouri aduce mos Craciun anul acesta copilasilor vostri? poate ma inspir si eu.
Cum o sa petreceti sarbatorile?


Michelle cu Tudor Mateo 18.11.2009 si MARIO DOMINIC 15.05.2007

POZE



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Buna ,
Lacra , ma bucur pentru Stefy. Sanatate multa la amandoua .
Michelle, cum e cu cei doi baietei?Domi?
Din punctul meu de vedere nu e tarziu, daca vrem...
Ar fi sa o rugam pe Daniela sa intrebe la Stanley cand e liber in perioada 21-23, si noi sa pregatim ceva pentru Mos...e weekend...doar sa vrem...
Unde e Kriss sa faca un sondaj la fete..
si poate un sms , un telefon, aflam lista ...
Doritoare ar fi:
Celia, 2 copii;
Alina, 2 copii;
Michelle, 2 copii;
Anymony, 1 copil;


....si mai completam cu cine vrea...


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni
foto2009

Mergi la inceput