Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (359)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna seara!
Mi-a placut ca am avut ceciti in seara aceasta!

Andreea, astept deznodamintul problemei cu bona. Ai fost sfatuita bine, nu te lasa, mergi la politie.

Roxana, imi pare rau sa aud de Andrei! Sper sa se faca repede bine ca tare pacatoasa pultaceea asta. felcitrai pentru serbarea Alexandrei. Nervi tari la job, nicaieri nu e garantat mai bine.

Gabriela mi-au placut multu pozle voastre!!! Sara este minunata, mereu vesela alturi de cele trei verisoare,mosi, om de zapada, facind ingerasi sau de mami si tati! Tu arati superb in rochia neagra.

La multi ani Mandarinutza! Sa fii sanatoasa si fericita si sa te bucuri de frumoasa Antonia!!!



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
26+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:


Sabina Y. nu te rusina si nu te necaji. Nu avem cum schimba convingerile parintilor. Trebuie sa ii iubim si acceptam asa cum sunt.

Yaia si eu gidesc la fel ca tine in privinta bonelor. Sincer nu stiu cum o sa ma descurc pian va face baietelul virsta de gradinita...

Alinkav drum bun si distractie maxima!

Sanatate tuturor bolnaviorilor, numai bine la mamici, tatici, pici si burtici!

Noi speram sa avem drum bun miine spre Piatra Neamt!
Ne "reauzim" de acolo!

Am fugit la Daria. Astazi a dormit in carucior la prinz, a refuzat carnea... merg sa o conving sa manince macar o bucatica in seara aceasta.



O seara linistita!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
26+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

La multi aniMandarinuta! Sanatate, fericire si impliniri

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Buna seara. Cam tarziu dar am stat mult la munca si abia acum am pus copiii la somn. Oricum azi este si mama la noi.

Multumesc mult ca mi-ati ascultat ofurile pe aici, mai ales cu biroul. Azi am terminat controlul, al2lea mare pe anul asta si ma simt ceva mai linistita. Mai ales ca a iesit bine, am primit aprecieri si inteleg ca se va lasa si cu o prima. Sigur, asta nu schimba faptul ca nu am fost langa copiii mei bolnaviori.

Oricum copiii sunt bine, nu a mai facut niciunul febra. Sper ca acum suntem in plin proces de refacere. Cam greu sa inteleaga ca nu ai voie afara si continua medicamentele, sper sa reusim sa ne tinem de schema de tratament.

Pana una alta, am pus pozele de la munte , de la joaca. Ultima poza este cu copiii inghetati, ca sa aveti idee ce friguri am tras pe acolo pana am rezolvat centrala.



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Yaia, multumesc de cuvintele frumoase si de suport. Ce sa zic, si mie imi venea sa le zic vreo doua, dar ma gandesc si la ziua de maine. Cat despre mama, m-ai amuzat copios cu piticul. Ei bine, te anunt ca piticul e satisfacut! Aaa, si apropos de pitici, nu stiu ce sindrom ai tu cu verificatul asta, dar nu pricep de ce nu se ia si la mine, ca eu plec si imi uit si capul pe acasa, ce sa mai verific daca am inchis. Acum 3 saptamani cand am plecat la Bran am lasat usa deschisa. Laaaarg deschisa, nu descuiata. Si cand am facut manevre sa scoatem masina de unde era parcata a vazut-o sotul meu.

Gabriela, sunteti mi-nu-na-te!

Mandarinutza, la multi ani, sa fii sanatoasa, fericita si implinita!



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Cecilia, sunt sigura ca in colectivitate si mai ales in lipsa parintilor copiii se comporta diferit. Doar ca nu imi venea sa cred ca Alex a mea este descrisa drept atat de cuminte cand eu stiu ce nazdravana poate fi.

Luy, acusica o sa caut melodiile cu pricina. Le am pe un hard extern si necesita putina curatenie pana le identific.

Erina, drum bun catre PN! Cand am vazut ca nu prea ai scris azi credeam ca ati si plecat.

Ana, voi cum sunteti? Aici esti inclusa si tu.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

buna seara...
ma mai tineti minte?
noi suntem bine, in graficele obisnuite.nu am timp nici sa beau apa, dar e bine, sunt multumita.eliza a avut serbare ieri la gradi, a fost ok.
stef e in vacanta,bine.
maine plecam la baile harghitei pana miercuri.ne mai clatim si noi ochii.
pupici dulci tuturor si sarbatori fericite.
mandarinutza - la multi ani fericiti alaturi de cei dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Rox, ma bucur ca sunt bine copiii, fara febra . Tineti-o tot asa ! Felicitari pentru control !
Ma bag si eu acusica sa ma uit la poze, nu inainte de a-ti spune ca mi-a trimis azi Cecilia cantecelele de pe Cutiuta muzicala - multumesc mult !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Ana, si eu voiam sa intreb de tine . Sper ca ai vesti bune

Gabitz, peterecere frumoasa ! Vreo poza de la serbare, ceva ?

Erina, drum bun ! Sa ajungeti cu bine !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Iaca si pozici de la serbare .

Noapte buna si linistita!

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput