Bobocei de sep-oct 2008 (232)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Neata!

Claudia ti-am citit povestea cu interes. Tu te-ai intors la lucru?

Babytza o zi usoara azi!

Ada ce s-a intamplat? A plecat mama ta de la voi?

Nocom distractie maxima in vav\cana, sa ne revedem la anul sanaatosi.

Copilul meu nu gusta nimic din ce las pe masa ; la noi tehnic cu uitatul diverselor lucruri chir nu merge.

Azi am de facut cumparaturi si nu am pe nimeni sa ma ajute.Imi vine sa nu mai iau nik.

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

ne-au sosit apreskiurile
suntem ff incantati!!!
http://entertainment.webshots.com/photo/2439038840101592511ZdxWUO


www.okey.ro/claudette" target="_blank">BLOG CU BASCA


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Claudinna, de unde ai luat apreskiurile? Crap de invidie, sunt foarte frumoase
Io i-am luat lu' fi'mea o pereche de cizmulite imblanite si sunt o porcarie, vine cu picioarele gheatza de afara, imi vine sa ma impusc.

Si o intrebare: aveti manusi impermeabile pt bebei? Io nu prea am vazut. Un pont, va rog, daca stiti.

_
Our future determines our past

bobocica Maia(28.08.2008)
Poze
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

asha numaram

si si asa culcam laptopul


www.okey.ro/claudette" target="_blank">BLOG CU BASCA


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

July, uite : http://pjshoes.wordpress.com/2009/10/20/apreskiuri-iarna-60-ron/
a pus andy_galro, parca, link acum ceva vreme
si am tot intrebat cum sunt...pana la urma m-am incumetat sa iau
sunt ff groase si impermeabile, din cate zic ei si din cate se vede
Razvan poarta 23 si am luat 24-25, ca asha e numerotarea


manusi impermeabile aveau anul trecut la un magazin pe langa gara de nord, acolo unde e intrarea in spitalul militar, pe langa Petrom
erau suuper! si ieftine, ca e magazin din asta stil quelle, cu haine ce nu s-au dat la ei, sau cam asha ceva
imi pare rau ca n-am luat atunci, dar am luat pt noi niste seturi de caciula/fular, super
poti sa incerci daca mai e magazinul si ajungi prin zona


www.okey.ro/claudette" target="_blank">BLOG CU BASCA


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Biancu nu vrea nani asa ca o las pina papa pranzul sa pice singura pe covor
Tati azi mere la restaurant cu cei de la servici, normal fara familie. Dar miine avem petrecerea la el la servici pt copii, de abia astept

Noi ne am intors la pampersi Baby Love, dupa nervi cu Pampers si Libero, m am saturat de body patat de kk si ud de pipi . Nici macar nu bea asa multa apa ca sa se uda in halu asta.

Bebei vostri cata apa beau acum cand e rece? Biancu de abia pune gura.

claudinna super sunt apreskiurile

andy ce faceti? le ai pe amandoi pe cap acuma?

Nocom distractie placuta si sa faci pozeeee

lala frumusele foc printesele(ai luat loto?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Claudinna, multumesc frumos. Am sunat si cred ca maine dau o fuga pana acolo. Sa vedem cum stam cu inzapezirea. Razvan merge bine cu ele? Din poza pare talpa mare rau, nu stiu cum o sa calce cu ele.
Oricum, ma da gata baiatul tau ce precoce e... si foarte matur pt varsta lui. Felicitari!!

Laureta, cred ca v-am zarit duminca la carrefour Grand arena, biancu de mana cu tati... inainte sa ma prind ca sunteti voi ma uitam uimita la bebele ala mic ce hotarata merge de mana.... mortala.

Ah, sa mai particip si eu la sondaj:
1. bradul il vom face pe 24 seara, dupa ce culcam bubulina. La mine in familie asa a fost traditia, mie imi place mult si asa voi incerca sa fac, cel putin cat o tine povestea cu Mos Craciun. El va aduce si bradul si cadourile.
2.............. la 2 ce era?

ANgelyna, sa stii ca si eu m-am gandit sa fac cam asa, sa cumpar cate un glob in fiecare an. Anul trecut am cumparat unul cu "baby's first Christmas". Anul asta inca nu m-am hotarat. Poze cu cercelata... inca nu i-am facut.

Aseara am iesit in parc cu tati si sania, am dat fata pe derdelus si la a treia coborare a picat in nas in zapada. S-a speriat de cat de rece e si a tras un plans.... of, doamne... am facut o poza cu telefonul, ca nu am luat aparatul, incerc sa o descarc.


_
Our future determines our past

bobocica Maia(28.08.2008)
Poze
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

July, merge ff bine! multumesc


www.okey.ro/claudette" target="_blank">BLOG CU BASCA


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monyca.C spune:

Buna fetelor !!!

Ma mai tineti minte ?
Noi suntem bine, mai bine acum :) Eva creste, e ca un vulcan activ, nu sta o clipa locului, vb pe limba ei toata ziua si tare pe un ton apasat dc vede ea ca n-o bagam in seama isi strange pumnisorii pe langa corp si striga si mai tare s-o ascultam..de exemplu sotul aseara se uita la meci fooooarte concentrat iar ea imi explica ceva dintr-o carticica ...sotul da tv-ul mai tare sa poata auzi comentatorul, ea mai tare, sotul si mai tare..ea la fel de tare..era o nebunie ce mai..ne-am uitat unul la altul si ne-a bufnit rasul de ce putea sa fie in casa...o nebunie..:)))))))))

In alta ordine de idei am reusit s-o intarc pe Eva, mai bine zic s-a intarcat singurica..pur si simplu nu mai mi-a cerut..nu s-a mai trezit noaptea sa-mi ceara iar ziua nici atat... sa fie oare adevarat ce se spune ca gustul laptelui se schimba la un moment dat in sarcina si ei sa nu-i mai fi placut ? ciudat..pe de-o parte m-am bucurat, nu mai rezistam, nu mai puteam nici fizic nici psihic...pe de-o parte mi s-a rupt inima si-am plans de-am rupt...poate ma credeti nebuna dar asta am simtit..am simtit-o ca pe-o despartire, ceva greu de explicat...mai ma apuca din cand in cand dar imi trece..
De atunci a inceput sa si pape..muult mai bine..mult mai bine..stiti ca ma plangeam ca nu papa..acum papa aproape tot ce-i dau dar nu in cantitati f mari..eu sunt fooooarte, foarte multumita...

Eu ma simt bine, ma refer ca mi-au trecut greturile, burtica creste creste creste..mi se pare ca-i enorma !!!!!! parca am explodat...toata lumea imi zice ca la a doua sarcina burtica e mult mai mare plus ca-i baietel..adevarat ? am o burtica acum cum o aveam la Eva in luna 7 !!!!!!!!

Am vazut noi burticute pe forum !!!! (CD, July) Multa, multa sanatate si sa ne ajute Dumnezeu sa ajungem cu bine pana la sfarsit !!!
Mult succes celor care-si doresc !!!
Va urmaresc din umbra !

pup u all !!!

21+ cu NICOLAS
Mamica fericita de floricica EVA PARASKEVA (22.09.2008)
poze cu printesa mea si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

buna fetele am avut o noapte de cosmar dupa ce sa culcat la 1.30 de nu mai puteam, mai aveam putin si o dadeam afara pe usa (cred ca il astepta pe tacsu sa vina acasa) sa trezit pe la 3. intr-un urlet si tzipat de nu mai stiam ce sa ii fac sa o calmez ..... mama lor de dintzi si masele ....in fine la cat credet-i ca sa trezit de tot pe la 11.30 deci acum se mai culca la 6 diseara adica somnul de dupa-amiaza si diseara sa te tzi ca se mai culca la 2 nopatea .....nu mai vreeeeeeeaaauuuuu ....mie sooooooommmnn ...

monica.c nu te cunosc cine esti tu?? .......nu cred ca este adevarat cu faptul ca ar fi baiat daca este burta mare....important este sa fie sanatos...

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput