Albinutze de Mai-Iunie 2009(49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vanilla_baby spune:

si la Lia in scutec am vazut bucatele de morcov fiert. nu m-am gandit ca e anormal
ce tre sa inteleg de fapt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annkkaa spune:

Laurra ai PM.
Andata, sarumana de aprecieri. E rochita ei de la botez si am vazut ca-i mai vine... nu am rezistat sa nu-i fac foto.

Anca, mami fericita de bebe Karina Elena
http://family.webshots.com/album/572887296hulRSP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Neata si de la noi...raportam o noapte linistita cu doar 2 treziri,o dimineata linistita fara nici un dintisor si....trebuie neaparat sa vedeti si voi cum a adormit fimiu acum http://s852.photobucket.com/albums/ab82/dani3lla100/poze%20denis/?action=view¤t=IMG_5293.jpg
carla am ras aseara la filmultetul ala de m-am stricat....nu ca n-as fi fost deja stricata
ertina de masuratori si bine ai revenit printre noi
ioana busitura Sarei sa treaca....stiu ca nu o sa am placerea asta cu dormitul dar...lasa-ma si pe mine sa visez....poate pana la 18 ani s-o intampla vreodata
laurraa de dintisor si sa dea DD urmatorul sa iasa fara maraieliStai linistita ca nu e o regula care sa apara primul.Am 2 vecinici gemene si ambelor le-a iesit primul tot caninul.Zici ca erau 2 mici vampirite
lavinia .Cuscra ta chiar nu ne mai iubeste de loc?Ce se intampla de nu mai intra pe la noi?Daca ai fost la dr si ti-a confirmat ca e in regula si nu are nimic nici in piept nici la plamani inseamna ca ai inceput sa auzi voci....glumesc dar pe bune daca ti-a zis ca e bine...
andata nu stiu de ce se proteja...probabil a auzit el ca de la neon iti cade parul si se doreste pletos...nu vrea sa riste nimic
reby stai linistita nu-i problema.Eu nu le fac la aburi pt ca nu am steamer si nu am nici chef nici materie prima sa-l cumpar acum dar am inteles ca se pastreaza mai bine vitaminele la aburCred ca mai bine te poate lamuri ioana ...stiu ca ea foloseste Frumos bradutul...pe masura piticutei si ....incantata de cunostinta ca nu va vazusem pana acum
relusha multumim din nou de cafeluta....norocul nostru cu diferenta de fus orar ca altfel asteptam mai mult cafeaua
clody multumim de capitol nou.Da ce va impiedica sa iesiti afara?Eu evit sa ies doar cand bate tare vantul in rest iesim tot timpul
badriana imi pare rau de micuta.Dar a facut de 4 ori moale.Te intreb ca si Denis face tot cam de 4 ori pe zi dar nu moale...potrivit.Cat despre san eu zic sa-i dai in continuare.Nu vad de ce nu i-ai da atat timp cat tu nu ai nimic?Eu i-am dat san si cand am avut eu indigestie si cand am avut febra...cica e bne ca ia anticorpii de la tine
vanilla noi cand am inceput diversificarea ce manca aia kkIn aceeasi compozitie si cu acelasi mirosPrima masa a fost mar cu morcov si a facut kk portocaliu cu miros de morcovAbia acum a inceput sa digere mai ca lumea

la multe lunite inainte Amir bebe de ganesha

DANA mamica fericita de botos Denis Andrei
meu scump prelucrate Sf Andrei Flmulete BB mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamsy spune:

Buna fetelor,

Am fost tare ocupata zilele astea, am de recuperat serios. O sa incerc azi sa ajung la zi.

danilla, referitor la hainute, daca mai vrei, am cautat verde si nu am gasit, am luat un albastru turcuaz, o sa atasez poza cu sculul, sa-mi zici daca-ti place si sa-mi dai dimensiuni sau sa-mi zici daca vrei cumva anume caciulita
http://img685.imageshack.us/img685/2552/dsc05055p.jpg

stupul

mami fericita de Maia Riana (13.05.2009)

http://img189.imageshack.us/img189/8828/dsc04898g.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Citat:
citat din mesajul lui bamsy

Buna fetelor,

Am fost tare ocupata zilele astea, am de recuperat serios. O sa incerc azi sa ajung la zi.

danilla, referitor la hainute, daca mai vrei, am cautat verde si nu am gasit, am luat un albastru turcuaz, o sa atasez poza cu sculul, sa-mi zici daca-ti place si sa-mi dai dimensiuni sau sa-mi zici daca vrei cumva anume caciulita
http://img685.imageshack.us/img685/2552/dsc05055p.jpg

stupul

mami fericita de Maia Riana (13.05.2009)

http://img189.imageshack.us/img189/8828/dsc04898g.jpg



da da vreau vreau.activeaza-ti PM sau baga-ma in lista de mess dani_3lla

DANA mamica fericita de botos Denis Andrei
meu scump prelucrate Sf Andrei Flmulete BB mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui badriana

neatza!

Printzesa mea tot cu diaree, deja 4 scaune pe ziua de azi. Merg la doctor azi la ora 2. Eu stiu ca la regim de diaree nu se scoate sanul. Ca un doctoras asa imi sugera.

Sunt cu nervii la pamant, imi vine sa imi iau campii. I-am facut ioeri proba de digestie si nu digera ka lumea. Ma gandesc tot la ceva bacterian ca daca era viral facea febra, varsaturi. Nu mai sunt sigura de nimic.

Azi i-am dat la coprocultura dar e gata peste 1 sapt.

Sa vad ce tratament imi da.

V-am pupat ca plage. Si La Multi Ani sarbatoritzilor.

Adriana


stai linistita ca si noi am avut probleme cu diareea la inceput si tot asa analize peste analize si ea era ok; am scapat de ea cu mucilagiu de orez si smecta; daca vrei iti zic cum se face; imediat si-a revenit.A doua zi nu mai avea nimic; milksucher sau altceva nu a dat roade; eram si eu disperata ca mai facuse si frumusete de iritem fesier

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Ganesha, lui Amir!

Badriana, eu i-as da cateva zile numai san si mucilagiu de orez. Coprocultura probabil va fi ok. Ma gandesc ca sistemul ei digestiv nu este pregatit bine pentru solide, fa o pauza cateva zile.
Vanilla, cereale i-as da numai de control, sa vad daca se schimba ceva in somnul ei, ca mai rau de atat nu cred ca se poate. Cutiile si borcanelele nu sunt toate rele, dar trebuie selectate cu mare atentie.


Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


Saby 2-3 ani*******mare(7) oct. 2009*******mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

si acum, buna fetele; este suuuuperb afara; altadata, la prima zapada ieseam seara tarziu in parcul copou cu sotul meu de mana, ne bateam cu zapada, ne sarutam, eheee ale burlaciei valuri

am vazut poze mumoase rau

carla, si a mea dupa diversificare nu mai dormea asa mult si se trezeste mai des, iar sanul imi pocnea de multe ori ca nu vroia sa pape;
ana_micu, sa nu ma uiti

fetelor, deci de la 8 luni sa inteleg ca e normal sa stea in premergator? Radu era impotriva, dar am fost la niste prieteni si am pus-o pe Maya un pic si era super entuziasmata, iar ta'su s-a udat tot si a zis:"luam la fata premergator"

s-a trezit

revenim

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badriana spune:

Laura ieri i-am dat zeama de la orezul fiert si morcov fiert. A facut mai inchegat dar dupa asta tot apos. I-am dat combinatia asta si de dimineatza. Il scoate probabil in jur de 12. Ideea e ca eu nu am avut pb cu ea cu diversificarea.

Carla am si eu acelasi sentiment, mai ales ca de pe 4 -9 dec a fost pe antibiotic si a facut atunci o coprocultura evident ok. Dupa au inceput scaunele. Sa fie de la ecoflorina? Sa fi fost prea mult 1 flacon pe zi?

Dana ea acum face cate 7-8 scaune apoase pe zi. Sunt mai inchegate dupa morcov.

Mucoasa intestinului e afectata cumva dar nu intzeleg de ce. Andrei a facut un episod de diaree,voma, febra dar i-a trecut in 3 zile. Ea nu a facut febra doar diaree si cred ca a durut-o burta caci a fost 2 zile foarte plangacioasa si 2 noptzi s-a trezit plangand din 30 in 30 min. Poate o durea burta si dupa asta a debutat diareea. Offfffff!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Buna,

GANESHA,La multi ani flacaului tau

RELUSHA,,multumim de cafeluta.

BRYA,am vazut si eu pozele,o dragalasa fata ta,si fotogenica

IRY,frumos bradutul si pozele. Eu am dat fetii la inceput mar copt si para aburita pe motiv de protectie burtica,asa a zis pediatra,acum am trecut si pe fructe crude.

DANI,e o figura Denis,seamana cu fimea,nu e el prea mobil,dar se descurca foarte bine sa se hraneasca.

BADRIANA,eu cand eram in spital cu Raducu,cu enterocolita,mi-au zis numai mucilagiu,fara san...dar a tinut doar 3 ore,cand au vazut cum urla au zis ca pot sa-i dau (normal ca nu au spus de ce)


Eu am fost aseara pe vijelia aia cu fata sa iau pe Raducu de la gradi,
si a racit..Raducu,asa ca am avut si noi o noapte alba,astazi avem serbare,sper sa nu ii fie prea rau.

Va pup,o zi buna.

Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput