FIV 260

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

Este normal sa te doara burta. Ar fi fost mai nasol sa nu te doara nimic. Lasa-i ca isi fac si ei loc acolo. Dureri asa nasoale, ca de cm, crampe, nu??? Las' ca-i de bine. Bucura-te si zi ca mai vrei.

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170





mai vreau, mai vreau numai sa fie bine.
Nu m-am putut abtine si-am sunat asistenta mea, i-am spus ca-am trisat si-am facut un test de sarcina, mi-a confirmat, ceea ce voi deja mi-ati zis, ca hormonii nu pot influenta testul si ca unele femei au dureri de genul asta.
Mi-a zis sa stau in pat si sa iau Tylenol, un calmat de la noi.

Alrak ai dreptate sa ma certi, uneori mintea mea o ia razna.....si uite asa ajung sa va scriu, sa pun intrebari, sa va ametesc de cap nu am cu cine vorbi aici, doar prietenii apropiati stiu prin ce trecem(dar sunt nestiutori in domeniu), parintilor nu le-am spus nici macar cand am vazut testul pozitiv, astept sa am un rezultat 100 la 100 pozitiv, apoi am sa le spun, nu vreau sa stea stresati pentru mine.


http://community.webshots.com/user/Dragaica
Mamica in devenire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Dupa o lunga absenta (motivata) de pe forum am intrat sa va spun ca pe 29.10 a venit pe lume bebelusul meu asteptat ani de zile (vreo 10 ani).A fost cezariana care a decurs super bine, bebe a avut la nastere 3,800 kg. si 54 cm. Am dat aceste date ptr. prima pagina.
Acum suntem mari, am trecut de 5 kg si 60 cm, ne mai luptam cu colicii.
Catalina, Ioana, Kora va pup si va urmaresc din umbra .
Fetelor care asteapta rezultatele si celor care sunt in focuri le urez bafta multa


mami de Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Many_bani felicitari,sa traiasca Vladut,sa creasca mare si sa fie sanatos.
Alrak,poate ca acolo este sansa ta,daca va permiteti eu zic ca merita incercat.Oricum cazarea este asigurata.Castelana noastra sint sigura ca o sa va primeasca cu bratele deschise.Pupici pt. amindoua
Mult noroc fetelor care fac beta saptamina aceasta,va tin pumnii
Ioanatugs imi pare rau.

2010 va fi anul meu norocos
DOAMNE AJUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Buna seara fetelor
Astazi am fost la eco si am aflat ca am o inimioara,sunt super fericita!!!Va doresc la toate sa treceti printr-o asa mare fericire!
Mult succes la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

mami de vlad - ma bucur sa te vad. Si sa te vad bine si fericita. Bravo fata draga, sa te bucuri de comoara. Pup mult


daniela - tu ce faci? Niscai planuri? Pup

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui pysypisi

Buna seara fetelor
Astazi am fost la eco si am aflat ca am o inimioara,sunt super fericita!!!Va doresc la toate sa treceti printr-o asa mare fericire!
Mult succes la toate!


Felicitari pentru inimioara

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Mamica in devenire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Manybani felicitari pt Vladutz micutz!!!Parca ieri scriai ca faci Fiv incredibil cum trece timpul....am ajuns sa zic si eu ca mamaia da e adevarat parca nu stiu cum zboara zilele...

Pysypisy si tie felictari pt inimioara!!!sarcina usoara in continuare!


Eu azi am fost cu omu din dotare la spital pt a ne lua medicamentele (pt a 5 cea oara fratilor.....Dumnezeule mare...intre timp s-a schimbat si parcare spitalului, farmacistu a devenit farmacista cu fusta scurta-exagerat pe gerurile astea brusseloase..dar cel mai important am invatzat noi drumul pana la farmacie n-am mai ajuns nici in bucatarie nici in Auditorium si nici la etajul 1 unde are voie doar personalul, am devenit profesionisti ne-am descurcat in catacombe!
Tre sa recunosc ca mi-e dor de injectii, daca datile trecute aveam de la Pregnyl la litri de Menopur sau Puregon de data asta recolta a fost slabutza..doar Suprefact si Progynova...Nu imi ramane decat sa ma rog sa-mi dospeasca endometru sis a se trilamineze !
Pupe multe


http://s256.photobucket.com/albums/hh172/oanatje/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Many_bany, felicitari! sa fie sanatos Vladut!

Fetelor, stiti ceva de Kitta?

Ingeras, mami de Maya
In curand vom fi 2 in 1...din nou..si va fi bine!
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Citat:
citat din mesajul lui pysypisi

Buna seara fetelor
Astazi am fost la eco si am aflat ca am o inimioara,sunt super fericita!!!Va doresc la toate sa treceti printr-o asa mare fericire!
Mult succes la toate!


Felicitari pentru inimioara sa stea cumintica in burtica si sa creasca mare!

Vreau sa tinem pumnii si sa ne rugam pentru embrio transferurile care il vor face azi Sarrah, Mirela, Ruxandra si Noname!

Sa reusiti sa treceti peste toate si sa veniti cu beta mare de Craciun! Stiu ca nu a fost usor dar sunteti niste luptatoare asa ca puiutii nu au cu cine sa semene decat cu voi - se vor prinde cu siguranta si vom uita toate cate s-au intamplat!
Un gand bun pentru voi - si ne vedem curand!

Oana - se se faca endometru cum vrei tu! Spor la treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Mai fetelor nu am mai intrat demult pe la voi si tare ma bucur sa citesc atatea vesti bune!!!!

Sheri draga m-ai dat pe spate! Asta da veste! Felicitari! Sa mai zica cineva ca in Romania nu avem doctori buni! Tie clar ti-a purtat noroc dr. Cocei! Sarcina usoara si copilasi sanatosi! Te imbratisez cu drag!

Dragaica,pysipisi felicitari fetelor si sarcini usoare!!!

Daca pana si KITTA reuseste chiar ca am sa mai fac si eu o incercare la anu'! Bafta KITTA!!!Sa reusesti ca sa ma impulsionezi si pe mine,ok? Iti tin pumnii!A, stiu ca ti-ai depus si tu dosarul de adoptie, daca reusesti acum mai continui cu adoptia sau nu? Grea decizie....,dar important e sa reusesti acum! Doamne ajuta!

oanademunck iti tin pumnii fata luptatoare!

Moderatoarea nostra, ce mai faci? Care e planul? Vad ca se lasa cu multe reusite pe forum mai nou, abia astept sa citesc si despre tine nu numai ca ai reusit ( ca asta am tot citit...), dar ca e totul bine, ca ai dus sarcina pana la capat si ca in sfarsit DD te-a rasplatit pentru toate suferintele de care ai avut parte...Tatal tau e mai bine? Te !

Noi am depus dosarul pentru adoptie zilele trecute, dar asta nu inseamna ca daca am avea un copil adoptat si unul prin fiv nu i-am iubi la fel de mult! Si cand spun asta imi reamintesc din nou de Madlen care e in aceasta situatie si pe care o salut si ii doresc toate cele bune!

toata gasca de fivoase veterane, dar si pe cele nou venite! Multa bafta si DD sa va ajute!

Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)

Mergi la inceput