Puiuti de Randunici 2008!! (344)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Biiiine, si una de la Sanziana:

mami=tati

In continuare nu pot sa o conving sa-mi spuna altfel decat tati




Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

am fost prin Unirii si m-am distrat copios de cate kitchuri si tiganisme sunt in magazine, la preturi de milioane..am probat si eu o rochita dragutza, si nu mi-am cumparat-o, de fraiera
Kya, deci tot tati esti, mah?

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

feteee, am si eu o rugaminte mare, imi tre sa stiu preturi de nastere la municipal. cam cat la moasa, cam cat la anestezist, cam cat la asistente.

Stiu ca suna urat mesajul meu, dar sunt niste chestii care tre stiute si i s-a rupt apa cam pe nepregatite unei amice si nu stie nik saraca.
eventual daca nu vreti sa scrieti la libera vedere, dati pm?

sar'na

(\/) pozici www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=293160224b605501d6e9fd" target="_blank">MONTAJE
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") nasterea Anei, 03.09.09 .... povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

'na seara!

Am vazut/auzit in seara asta cel mai fain lucru de pana acum, cu privire la sarbatori: 5 barbati, imbracati f f f fain in Mos Craciu, au cantat prin tot orasul, frumos rau de tot, colinde si cantece de Craciun, erau cu fanfara, cantau bine de tot si, cine dorea, dadea ceva, cine nu, nu. Si cantau, nu gluma!

Si tot in seara asta, am revenit brusc cu picioarele pe pamant, ca prea ma extaziase cantare si-am uitat ca traiesc unde traiesc: vecinul de sus (care acum o luna mi-a inundat baia si acum o saptamana, bucataria, repara tevi, exact in camera de desupra camerei Theei. In conditiile in care ea azi nu a dormit niciun minut si acum a picat franta!!! Nu mai poooooot!!! Imi vine sa ma duc ca-i sparg usa!!!


Revin cu scrisorica, sa ma calmez intai. Ma duc sa mananc o ciocolata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Sov, 5 lei asistente, 150 anestezista ( care oricum pleaca dupa cinci minute-merge si nimic ), nu stiu moasa, ca am nascut prin cezariana.

Scuzati, a fost mai simplu asa...

Olga mamica de Sophie, 25 feb 2008

Magazin de modelism

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele

am revenit
cine vrea sa afle povestea alinei de doar 28 ani
cu cancer cranian
poate citi aici
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

ajutati-o sa traiasca

donati prin sms gol
la 879 2 euro
pana la sf lui decembrie


SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

sarumana, Olgu!
si la medic? prietena a tot "cotizat" destul de bine pana in momentul asta. se mai da ceva? f posibil sa nasca prin ceza (chisturi multiple)
-si daca se poate cineva care a nascut natural, cat se da la moasa, (si la medic se da separa in cazul asta, sau cum? )
-cred ca si la infirmiere se da?



(\/) pozici www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=293160224b605501d6e9fd" target="_blank">MONTAJE
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") nasterea Anei, 03.09.09 .... povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Sovi, cand am nascut eu, infirmierele pe sectia aia faceau numai curat ( lucru pe care eu si colega mea de salon l-am rasplatit zilnic, pentru ca faceau super curat ).

Acum, la nasterea naturala nu prea m-as baga sa iti spun, pentru ca depinde mult de medic, unii isi lasa pacientele in travaliu cu moasa, caz in care eu i-as da moasei mai mult decat medicului, mai ales ca spui ca si-a luat partea leului pe "traseu".

La ceza, din nou, preturile difera mult in functie de medic ( daca e prof, daca e "pom laudat", etc.). Eu nu am dat la nastere decat medicului meu, anestezistei, neonatoloagei si asistentelor ( cate doua pe tura erau, una pentru noi, una pentru pici ). Si asistentei sefa pentru datul gaurilor.

Cu cine naste?

Edit: vezi bold, oare corect era "eu am dat decat" asa cum am invatat de la Geoana ?

Olga mamica de Sophie, 25 feb 2008

Magazin de modelism

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

"contractii la 3 min, dureroaseeee! Dilatatie 3. Inca suport.."

Hai BB Nicholas!! Hai Simoneta cu dilatatia!!Hai domnule col!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:


Hai bb Nicolas!! Hai Simonette cu nasterea usoara!!!Hai cu dilatatia



Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput