Pufuleti 2010 (76) Bravo Lillyka! Hai Simonette!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:





HAI LYLIKA!!!







Andreea 29+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

mai fetele pe mine nu ma lasa deloc durerile astea ca de ciclu azi. Am bagat 2 no=spa si tot degeaba. Radiaza in picioare si in spate

-----------------------------------------
34+ cu Dragos-Andrei
de ce nu suni doctorul? poate fi doar o consecinta a oboselii din week-end...sau poate nu...... e datoria lui sa te linisteasca...

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 35+ Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/ br / 43575800@N02/?saved=1" target="_blank">poze
AMR 4 sapt si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

ale ...e sincer nu stiam k dureri k la ciclu=contractii dureroase......daca fetele spun asta..fugi la dr k scot

Andreea 29+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

onitza, dr. ta d la municipal nu e la spital azi?
de dr. Dumitrescu, io zic sa nu iti pui asa multe sperante, pana nu va vedeti si nu stii ce zice, ce fel de om e (pareri am gasit impartite, dar nu e relevant).sper ca dr. ta a avut motiv bun de nu ti-a raspuns la tel.

Cris, 34+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 5 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

micki_mica merci de sfaturile pentru domnu hemoroid din fericire m-a parasit momentan, am vb si cu Andrelina si m-am pus pe el pana nu a mai rezistat saracu', dar retin sfaturile ca am o impresie ca revine , iar cu gynipralu cik luam pana in ianuarie adica pana la 36 - 37 de sapt....acum eu dupa 10 zile de gynipral si nospa si un weekend la pat sub stricta supraveghere a sotului ma simt mai bine nu am mai avut contractii de 2 zile deloc azi e a treia zi si sper ca o sa fie ok la ecografia de sapt viitoare si dr sa imi opreasca pastilele sau macar statu la pat...
Ma bucur ca ai ajuns si tu pe acasa si sa fie bine si sa nu mai ai contractii asa multe!

33+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

fetele am sunat doctoru. Mi-a spus sa mai iau 2 no-spa si sa il sun la 14:30 sa ii zic daca imi e mai bine sau nu. Asteptam acum

-----------------------------------------
34+ cu Dragos-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

ale1212xa... la spital, pui, nu sta ca gaina pe oua, ca nu rez nik. acolo te urmaresc aia, si te lamuresc ce si cum. am stat eu o noapte cu 5 nospa, si dureri din astea, si tot cu ginypralul in vena am ajuns.

fetili... voua va trebuie cineva sa stea cu facaletul ala de il tot agitati, pe fund... pai... suntem gravide, nene... eu am stat ieri 7 ore in fund, cu pauze de intins in pat, si tot am ajuns la concluzia ca e prea mult. treaba in casa nu am facut oricum never, dar acum, si un ceai, il incep si il termina care e prin bucatarie. sotul, nu mai zic, ca e "de garda" non stop!!! bre! apai.... voi vreti ststuie, sau bebei la termen? ia... in pat toata lumea, inclusiv alea de mai lucreaza si au impresia ca "patria le va fi recunoscatoare!", si gata!

si nu mai stati, neamule, cu dureri din astea, ca ma bagati in boale. err... alte boale, ca mai nou, pe langa ce raportam de dimineata, usturime in gat si stranut, mai adaug s durere de cap si rinoree. deci... am luat-o! merg la 4 sa fac exudat sa vad ce crocobaur m-a latit asa, ca broasca pe asfalt.


34+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

DECEUNELA, felicitari pentru cosulet, sa se bucure bb Luca de el
LARISEL, va asteptam cu drag acasa
Mersi, NICOLCRIS, de lamuririle despre protectiile de patut
CRIS MARIO, bine ca ai scapat de vaccin, sa treaca repede mana; cred ca va fi tare frumos de Craciun cand o sa vezi copiii bucurandu-se de cadouri
ROCCO, multa sanatate iti doresc, mai e doar putin si o sa-ti tii bb in brate; o sa fie totul bine cu nasterea, trebuie sa fie, asa sa gandesti...
GRATIANA, DANYELANA, multumesc pentru gandurile bune
ZOOKEY, asa o sa fim toata cand vom ajunge cu bb-ii acasa, mai ales cele aflate la prima sarcina, iti inchipui... Eu sper sa fie mama mai calma si cat timp sta ea la noi sa ma invat si eu cu fetita
MARIUCASARA, de ce va vedeti cu dr care o sa aiba grija de bb inainte de nastere???
ONITZA, imi pare rau ca treci prin asta, dar cred ca ar fi f bine sa-l lasi pe Paul la mama ta cateva zile, sa te mai linistesti si tu putin, mai ales ca a intrat in vacanta... sa reusesti sa gasesti o solutie cat mai buna. Cred ca dr cu care l-ai nascut pe Paul o sa te primeasca cel mai repede, ea te cunoste...Bafta multa, mamica eroina
ALEXUZZA, e tare dragut bradutul vostru, e natural?






31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

wow, cat am derecuperaaaat

nici nu stiu daca sa scot majoretele pt lillyka....trebuie sa citesc din urma



Petra mamica de Alma (20.08.2007) si 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

fetele am sunat doctoru. Mi-a spus sa mai iau 2 no-spa si sa il sun la 14:30 sa ii zic daca imi e mai bine sau nu. Asteptam acum

-----------------------------------------
34+ cu Dragos-Andrei


sa fie totul bine asteptam si noi vesti bune



31+

Mergi la inceput