Sa salvam un inger-Alina -AVEM PAYPAL

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

aaaaaaaaaaaa
si am uitat sa va zic
ca a inceput sa uite multe alina
de exemplu
la noi la mot
a stat cu o verisoara dea mea
la masa
si de 8 martie
am sunat sa ii zicem la multi ani
impreuna cu verisoara
si cand i-am pronuntat numele intreba care x ?????
desi adi incearca sa o ia ca o persoana normala ca altfel cred ca i-ar fi lui ffffff greu
offfffffffffff
ti-e si mila
cand vezi ca asemenea frumusete de fata
e atat de bolnava
offfffffff

va pupi si sper ca veti fi in continuare alaturi de noi
avem nevoie in continuare de incurajari

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

Buna Cami!
Am gasit subiectul cu Alina de aici, de la Umanitar! Eu accesam numai blog-ul ei, ca pe acela il stiam...M-am bucurat, ca pentru cineva f. apropiat, cand am aflat ca operatia a reusit si ca se simte bine! Mai ales ca am avut-o permanent in rugaciunile mele! M-a impresionat mult aczul ei! Imi dau seama ca nu este totul perfect si ca Alina mai are ceva dificultati! Cu ajutorul bunului Dumnezeu sper, din suflet, ca va fi bine!

Eu am un prieten bolnav de cancer in stare grava...Cautand pentru el tot felul de chestii (ca am intors si eu interent-ul cu susul in jos) am gasit, printre multe..f. multe lucruri si terapii in legatura cu cancerul si site-ul unui dr. american care si-a dedicat viata luptei cu cancerul, exclusiv prin terapii naturale!
A avut multe cazuri de reusita, de remisii ale cancerului in stadii terminale. A fost si preot si profesor si, in final, si-a dedicat viata tratarii oamenilor bolnavi de cancer si alte maladii urate (cum ar fi SIDA)!
Pe site-ul lui el a pus la dispozitie si cartea scrisa de el, in format electronic, pentru a putea fi accesata de cati mai multi si folosita! De fapt, acolo este o filozofie, mai mult decat chestii concrete insa, filozofia aceasta de viata, in ansamblul ei, este arma de lupta impotriva acestei boli nenorocite.

Eu o sa incerc sa-ti scriu pe scurt sfaturile si tratamentele recomandate de dr. Hoover (http://www.cancernaturalcure.com/book/NaturalMedicine_en.pdf), asa cum i le-am trimis si prietenului meu. Sper ca ceva sa va foloseasca...Cartea contine mult mai multe sfaturi interesante si noutati despre cercetari in acest domeniu insa eu am extras numai ideile principale...

In primul rand TREBUIE schimbata dieta si trebuie sa-ti ridici neaparat imunitatea organismului. O imunitate mare este cruciala in lupta cu cancerul!
Mult aer proaspat, se bea multa apa pura (purificata/distilata), ingerarea de manacaruri naturale integrale (neprocesate), bai de soare zilnice, miscare zilnica (cat se poate) si, bineinteles, avand credinta in Dumnezeu si rugaciune.

1. eliminarea zaharului din dieta (este otrava pt. organism)
2. eliminarea alimentelor foarte bogate in grasimi. eliminarea CARNII.
3. a se consuma o mancare TOTAL CRUDA (este foarte greu de tinut dar f. important pt. ca este o mancare "vie" si are continut inalt de vitamine, minerale, enzime): fructe crude, legume crude, nuci, grau incoltit (nimic gatit..nu fasole gatita, nu paine, nu cartofi gatiti). Suna greu dar este mult mai usor decat sa faci chimioterapie...Daca plasezi celulele canceroase intr-un mediu "crud" ele vor disparea. El zice ca acest lucru este f. bine cnoscut de Cancer Society dar publicul nu a fost niciodata informat....ma intreb de ce oare?
4. bea intre 1 si 3 pahare de suc de morcovi proaspat (facut in casa) pe zi (vitamina A este unul dintre cei mai importanti factori in apararea organismului impotriva SIDA si cancer)
5. a se bea multa apa purificata (distilata) 2-3 litri apa pe zi

6. folosirea plantelor dar NU a suplementelor (adica sub forma de capsule sau altceva)..Dintre toate plantele el recomanda TRIFOIUL ROSU (RED CLOVER traducerea in engleza). A se utiliza numai FLOAREA nu si restul plantei. ESTE BUN PENTRU CANCER IN ORICARE PARTE A CORPULUI. Pentru o singura planta contine asa: biotina, colina, cupru, inositol, glicoside, magnesium, mangan, seleniu si vitaminele A, B1, B3, B5, B6, B9, B12, B17, C, P si mineralul Zinc.
Se prepara un ceai din partea pricipala sau partea cea mai mare a florii: se aduce apa la punctul de fierbere, se ia de pe foc si se adauga planta (una sau doua lingurite de planta la o cana de ceai). Se lasa 20 minute sau chiar mai mult, cu vasul acoperit. Se bea cel mai indicat seara, inainte de culcare pe stomacul gol si, daca iei de doua ori pe zi atunci si dimineata tot pe stomacul gol.

7. Eliminat stresul. Mintea afecteaza f. mult corpul
8. Rugaciune si credinta in Dmnezeu!


Sper ca nu te-am deranjat cu mesajul meu..sper din suflet sa ii foloseasca!
Doamne ajuta!

P.S. Am vazut si pozele..Sunteti toti niste oameni foarte draguti! Alina arata bine si ma bucur iar fetita ta o papusa! Sa fie sanatoasa! Este cel mai important!


SUFLET DRAG
Intr-o zi de 13...

----------------------------------------------
www.petitieonline.ro/petitie/semnaturi/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!
----------------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

cati

mesajul tau m-a uns la suflet
milioane de pupici
esti super scumpaaaaaaaaaaa
sa mai treci pe aici
si sa mai ne povestesti
ca tare frumos scrii

eu nu am avut chef azi sa scriu
din cauza vestii cu carmen

revin

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

cami am intrat sa-ti cer clarificari in legatura cu cazul Alinei.
Avem nevoie sa privim cazul acesta ca unul cu o finalitate fericita.
E necesar sa precizezi exact care e situatia acum. Inteleg ca factura e un mare semn de intrebare, inca n-a sosit?

Deci spune-ne
- daca a fost platita o parte din operatie
- care e situatia conturilor si de cat mai e nevoie.

Nici in blog nu apare nimic nou din decembrie. Oamenii ca sa doneze au nevoie de informatii actualizate.

Multa sanatate tuturor!

Solicit www.taraluiandrei.ro/orasul-tau/voteaza-proiectul-lunii.html" target="_blank">voturi pentru un proiect inedit, se numeste www.taraluiandrei.ro/orasul-tau/proiecte/cu-soarele-la-picnic_237.html" target="_blank">Cu Soarele la picnic si vrea sa promoveze dispozitive de gatit care functioneaza cu energie solara, dispozitive despre care sustine ca sunt si usor de construit. Daca aveti disponibilitatea, va rog dati mai departe. Pentru curiosi, pe www.termo.utcluj.ro/picnicsolar" target="_blank"> site-ul proiectului exista si filmulete cu astfel de dispozitive.


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina, mama lui Mihai (20 dec 2005) si a Mariei (21 nov. 2007).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

da fetele

vroiam sa scriu de luni
da sunt tare incurcata pe acasa
ca femeia care ma mai ajuta nu mai vine
si nu am timp de nimic
bun
am intrat special sa scriu

factura a venit
sapt trecuta
la adi
asa m-a anuntat
a zis ca e achitata slava domnului factura
din banii care i-au dat prima data
cand au plecat ei in germania

acum ea mai are de facut fizioterapie si ia nu stiu ce medicamente
si adi strange ce voi donati intr-un cont pentru o eventuala noua operatie
deoarece
nu am scris pana acum ca nu m-a lasat dar sper sa nu se supere
medicii au zis ca tumora este f recidivanta
si ca poate aparea in max un an
ceea ce l-a facut pe adi sa vb cu medii
eventual pt inca o operatie tot in germania clar

noi ne bucuram
ca momentan
asa cum am precizat
alina fizic e bine
desi mental are un mediu al ei
cred ca nici nu este macar constienta ca este bolnava
este ca un copil care trebuie crescut
dus la baie
dus la wc
urcat in brate scarile
etc

asa incat asta este situatia
ei trebuie sa faca zilele astea un nou rmn
dar cred ca adi il tot amana de frica
si eu nu vreau sa presez caci banuiesc ca numai el stie ceea ce este in sufletul lui
oricum alina a inceput iar sa doarma mai mult
ceea ce nu e bine
ca inseamna ca tumora
deja se formeaza iar
offfffffff
nu stiu cum sa ma exprim
dar este extraordinar de greu
psihic vorbind

noi multumim bunului Dumnzeu ca ne-o mai lasa
printre noi
ca ne mai bucuram de ea
asa cum este

de aceea am si evitat sa sun la adi sa-l presez mereu cu intrebari stresante
sa poata duce o viata cat de cat normala
desi nu este tocmai asa
alergaturi sunt mereu dupa retete compensate sau nu
dupa x medicament
sau x
terapeut
etc
si dupa cum v-am spus
ei au ca venit doar cele 5 milioane care ii ia adi
si ajutorul modest al unor parinti modesti

ne-am bucura sa ne ajutati in continuare daca este posibil
nu cred ca ajutorul pentru un bolnav de cancer se poate opri vreodata
adica sa spui gata
nu mai e nevoie de x

va multumim ca ne sunteti aproape
ca ne sprijiniti
suntem o comunitate care pune mare pret pe viata
si pe tot ceea ce inseamna ea

va pup
cami!

voi reveni cu vesti!

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

draga Camelia,
avand in vedere ca factura pentru operatia Cameliei a fost deja platita, as sugera ca in acest moment actiunea umanitara sa fie stopata.
in momentul de fata sunt cateva cazuri urgente aici care necesita un ajutor din partea comunitatii.
blogul oricum va ramane deschis si donatii se vor putea face din partea oricui.
multumesc pentru intelegere,

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

eu nu cred ca un caz de cancer cranian nu este ceva urgent ... pentru fiecare familie cazul lui e cel mai urgent ...

eu imi doresc sa decida administratorul daca e bine sa ramana cazul sau nu ... atata timp cat si deschiderea tot dumnealui am cerut-o

multumesc administratorului care mi-a permis sa imi exprim toate sentimentele aici

multumesc tuturor celor care au scris

care ne-au sustinut pana acum
atat financiar cat si verbal

care m-au incurajat
care au donat lucrusoare pt alina

voi fi aici
si in continuare
si voi ajuta pe fiecare cum pot asa cum si eu am fost ajutata
asa cum am mai spus la alt subiect
sunt in post
nu vreau sa am dispute cu nimeni
orice decizie s-ar lua
este decizia site-ului



SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna dimineata!

Cami, Roxana este moderator al acestei sectiuni, are 'in sarcini' sa aiba grija de bunul mers al lucrurilor in acestui subforum. Deci are tot dreptul sa isi spuna punctul de vedere. Problema se pune in felul urmator (si e valabil pentru TOATE subiectele deschise, nu doar de acesta): cazul a fost deschis pe baza unor documente medicale, pt un scop concret. Cand se atinge scopul, cazul se inchide. In cazul alinei, subiectul ei umanitar a fost deschis aici pt a strange bani de operatia in Germania. Intelegem ca operatia a fost facuta, factura platita. Deci scopul deschiderii subiectului initial a fost atins.
Nu stiu daca tii minte, dar a fsot aici deschis un subiect pt un baietel care trebuia sa faca o serie de operatii la urechiuse. Desi problemele cu urechile ale baietelului nu au fost reolvate definitv, cazul a fost inchis in momentul cand mama lui a spus ca nu stie cand va fi urmatoarea operatie, ca nu e nimic programat.
Cam asa mi se pare firesc sa fie si cursul acestui subiect. Cand (daca o sa fie cazul) unei noi programari la operatie , trimiteti la admin rezultatul analizelor, redeschidem cazul si o luam de la capat.

Eu inteleg ca ei inca ar ava nevoie de ajutor, dar la fel sunt si altii care au nevoie de ajutor, urgent.

Remarca "nu vreau sa ma cert ca e post" nu ar fi trebuit sa apara in scrierea ta de mai sus. Frumos era sa spui doar "multumim pt ajutorul dat" si atat. Pentru ca desi nu au fost sume foarte mari, mii de euro, totusi ajutor de la comunitatea DC ati primit si cei care au dat 10, 20, 200 lei au facut-o din inima.





Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

laura

da scuze
ai perfecta dreptate
doar ca ieri am avut o zi f proasta
mi-a placut felul in care ai explicat
multumiri
am adresat mereu
nu conteaza suma
ci faptul ca ne-ati fost alaturi
a contat enormmmmmmmmmmm
pt noi
de aceea de fiecare data am spus acest lucru

multumesc de intelegere



SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

laura si lucrusoarele de la bazar le mai pot lasa pe numele alinei
macar pana se epuizeaza?
ca nu sunt multe
si nu mai punem altele
sau daca nu zi-mi cum se procedeaza

mercic

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput