Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

O duminica frumoasa tuturor!

Eu mai pe fuga, avem una-alta de pregatit ptr ca azi aterizeaza viitorii insuratei.



Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eldeea77 spune:

Am incercat si eu sa ma trec pe lista dar se pare ca nu prea ma pricep:( Cum procedez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Fetele, am reusit sa incarc si eu burtica de 22 s, sa vedeti cata sunt!

Madamar ah, si eu sunt innebunita dupa ciocolata aia zisa de casa...si dupa nuga . DIn cate stiu eu, e mai bine sa aiba termenul de expirare mic, pentru ca inseamna ca nu sunt cu multe E-uri etc care le fac sa tina. Deci macar aici ai gusturi bune .

arturicii distractie frumoasa cu musafirii!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 20+ Ana Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Wow Laurita ce burica mare si rotunda ai.A mea nu prea se cunoaste prin haineSi ce baiat frumusel ai,te topesti in ochii lui mari.Sa fie sanatos si sa aiba grija de surioara lui

poze
Seby 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Citat:
citat din mesajul lui Reallaura

Fetele, am reusit sa incarc si eu burtica de 22 s, sa vedeti cata sunt!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 20+ Ana Ilinca


Am facut o pauza si eu din treaba.

Uau, Laura........
N-am cuvinte. Si n-am ce face, ma compar cu mine! Cred ca sunt la 1/3 din cata burtica ai tu. Dar arati tare bine si esti faina asa cu burtica!
V-am zis, pe mine daca ma vezi nici nu zici ca am la purtator o Sabina de 20 de sapt imediat.
Sper sa a o poza peste o sapt si va arat.

Azi dimineata la 7 s-au trezit baietii si cum i-a auzit, s-a trezit si Sabina si si-a inceput joaca.... Eu nici nu m-am miscat/vorbit insa i-a auzit pe ei si....

Am reusit sa ordonam jucariile, nu mai stiu daca v-am zis dar la noi stau pe categorii.
Insa mai scapa una in alta si azi am facut ordine.

Sa va povestesc ce categorii avem (ptr viitoarele mamici de baietei)
1.cutioiu de Lego
2.Bakugani
3.Pokemoni
4.Masini
5.Transformers
6.Surprize Kinder
7.Alte surprize mari
8.Gormiti
9.Pirati
10.Dinozauri
11.Ben 10
12.Mega cutioi cu desene si alte bricolaje
13.Cutia cu carti/reviste
14.Locul de Castele/Nave si alte gigantisme.......

Ca sa stiti ce va asteapta.

Sigur, pe masura ce au crescut si categoriile s-au schimbat, s-au transformat.

Le-am mai pus azi la punct pentru ca urmeaza sa vina azi Mosu de la Bucuresti, sa vina Mos Craciun, ziua lui Yann (sf. Ion), ziua lor de nastere.

In plus, aseara m-au avertizat ca de ziua lor vor "radio din acela cu casti" ca sa nu o auda pe Sabina cand plange....

Hai sa aveti o duminica frumoasa!


Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Wow ce de categorii...eu cred k pe parcurs ce se mareste copilul mai "mananca pisica" din categorii,din lipsa de spatiu.
Foarte frumos ca deja personalizati fetita,spunandu-i Sabina,si arturicii cum se pregatesc ei sa-si apere urechileScumpi foc
Noi inca nu suntem hotarati...inca suntem la stadiul de "puiutzul nostru","bebelul","ala micu" etc.Ne place Seby..dar nu 100%...ne mai gandim....

poze
Seby 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

quote]citat din mesajul lui eldeea77

Am incercat si eu sa ma trec pe lista dar se pare ca nu prea ma pricep:( Cum procedez?
[/quote]Trebuie sa te loghezi cu userul comun si sa editezi mesajul de pe prima pag.;unde iti treci numele,DPN,doctor etc...Stiu si eu teoretic...ma uitam ca trebuie editat si titlul,cu cati baietei si cate fetite sunt pe fiecare luna...dar nu ma incumet,k mi-e frica sa nu stric ceva..la cat e de frumos colorat,asezat in pag,etc.

poze
Seby 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Noi am rezolvat problema spatiului cu chestii de la Ikea, de atarnat de perete sau de tavan. Au fiecare mai multe compartimente si astfel suntem ok cu spatiul. Stam acum in apt de 2 camere ...
Cutioiu de Lego sta sub pat (am luat unul larg - sa poata cotrobai in el dupa x piesa - si ingust); cutia cu productii de bricolaj si cea de carti in dulap.
Le-as mai da si eu disparute insa ei stiu EXACT ce au! asa ca nu ma incumet sa-mi produc singura scanadal cu ei.



Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Citat:
citat din mesajul lui eldeea77

Am incercat si eu sa ma trec pe lista dar se pare ca nu prea ma pricep:( Cum procedez?


Bine ai venit , in prmul rand !! SA ai parte de o sarcina usoara , iar bebe sa fie sanatos..

In am doilea rand, daca vrei sa fii in listuta, lasi datele tale ( ultima menstruatie, data probabila a nasterii ) si, te vom trece pe listuta cand avem timp. Aaa..si scrie 10 mesaje pentru a scapa de moderare ,. iar mesajele tale sa apara in timp real.

E destul de complicat cu lista de pe prima pagina; mie cel putin asa mi se pare, trebuie mereu avut grija sa nu strici ceva , sa fii atenta la tot ce se scrie ca sa poti modifica lista, ori eu nu am acest timp necesar mereu....Dar, cand am timp cu mare placere o fac.






Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 17+ cu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Reallaura
gabriela-s ms de info de pe contul comun, nu poti sa pui si o nuielusa pentru cele care dau iama in dulciuri??Pls...




aoleu,daca ai stii ca m-am decis sa caut cat mai multe informatii tocmai cu gandul de a imi face ordine in alimentatie.cred ca nuiaua e pentru mine in primul rand!daca va zic ca ieri am atacat chipsuri si cola...e drept ca se intampla rar,ca si inainte de sarcina,dar...






Citat:
citat din mesajul lui arturicii
Am reusit sa ordonam jucariile, nu mai stiu daca v-am zis dar la noi stau pe categorii.
Insa mai scapa una in alta si azi am facut ordine.

Sa va povestesc ce categorii avem (ptr viitoarele mamici de baietei)
1.cutioiu de Lego
2.Bakugani
3.Pokemoni
4.Masini
5.Transformers
6.Surprize Kinder
7.Alte surprize mari
8.Gormiti
9.Pirati
10.Dinozauri
11.Ben 10
12.Mega cutioi cu desene si alte bricolaje
13.Cutia cu carti/reviste
14.Locul de Castele/Nave si alte gigantisme.......

Ca sa stiti ce va asteapta.


Fi-mea cand vede reclamele la tot ce ai enumerat tu acolo,bakugan,pokemon,se stramba si spune ca sunt de baieti.Daca va avea un fratior,sper sa nu isi arunce jucariile pe geam unul altuia
Noi ne dorim mult de tot un baietel acum,deocamdata avem doar chestii roz prin casa:papusi blonde,ponei (vreo 3 sau 4),mini ponei,bebelusi,ursuleti,vreo 3 carucioare de jucarie,o gramada de cuburi si chestii de desenat.Noroc ca ea sta destul de mult si la bunici,asa ca am dus si acolo o parte din jucarii,altfel nu mai aveam loc.

Eu nu m-as stresa de burtica mica,inca imi aduc aminte ce disperata eram la prima sarcina ca nu imi crestea burta mai repede,apoi cand a crescut era enorma,uriasa,nu mai puteam merge din cauza durerilor de spate,dormeam prost,gafaiam cand urcam doua trepte.
Deocamdata burtica mea e 80% sunca si restul de la bebe,arata cam ca o burta de 4 luni desi inca nu am atat.Dar nu arat a gravida,arat a grasutaVisul meu de a fi o gravida silfida,din aia cu brate si picioare subtiri si cu burtica draguta si rotunda s-a spulberat si de data asta
La prima sarcina,pe la 35 de saptamani,venise iarna si m-am dus sa caut ceva mai gros si mai larg si tin minte ca ma tot probam si nu gaseam nimic sa imi placa,doar masuri prea mari,parca ma faceau si mai uriasa,faza la care vanzatoarea imi spune ceva de genul "pai asa grasa nu incapeti decat in masuri din astea".Eu, foarte mandra,ii explic ca sunt gravida,ea tot cu a ei "credeam ca sunteti doar grasa".
Hua!
Si in spital tot felul de comentarii,de imi venea sa fac spume,parca eram eu aia cea mai grasa pe care o vazuseraNu aveam "decat" 100 de kg,un fleac.



Sa nu faceti ca mine!!!




Mamica a doua comori:Adriana Maria (11.01.2007) si 14+ cu brotacel
Blog de mama si nu numai

Mergi la inceput