Cadouri dulci de Craciun

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

eu i-am congelat de multe ori si cand ii deconcelezi sunt la fel de buni ca atunci cand i-ai pus
insa inainte sa-i lasi la racit de tot si cand ii decongelezi sa-i pui intr-un prosop de hartie sa absoarba umezeala...

poti sa ungi cu unt bineinteles daca ti-e frica sa nu se lipeasca foloseste hartie de copt e cel mai comod

drojdia o poti amesteca cu faina dar cel mai bine o dizolvi putin in lapte cu putin zahar

Monica-Elizabet

Retete in imagini

Impresii, pareri, retete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Idei de cadouri dulci am trei:
- un panettone (ia ceva timp sa-l faci dar e delicios.. eu n-am facut pana acum acasa dar tare ma tenteaza). Am gasit o reteta pe culinar.
- migdale glasate cu miere
- lamai in sirop de vanilie

Alte daruri ne-dulci ar fi:
- ulei picant marocan
- pasta de ardei iute

In caz ca va intereseaza vre-una din retete sa ziceti Eu nu le-am facut inca.. Le am din revista Avantaje de acu nu-stiu-cati-ani. Cu poze :)) Tre sa ma hotarasc ce fac anul asta

Si nu uitati ca ambalajul conteaza f mult :)) Trebe sa arate si bine

Am facut si eu cosuletele si au fost super admirate. Am ales dupa ce s-a gandit sotul se metioneze ca-s facute de mine Toti credeau ca-s cumparate

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

louisea daca poti si ai timp eu as vrea te rog reteta de panetone

Monica-Elizabet

Retete in imagini

Impresii, pareri, retete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Da cum sa nu.. O ai www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/19470/Il-panettone/" target="_blank">aici. E in imagini :)) Si ce-mi place e ca nu are nu stiu ce ingrediente ne-mai-auzite


-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mama cum arata(de fapt ca toate chestiile pe care le face Adriana) n-am vazut multe recunosc dar ce-am vazut mi-a placut tare mult...si cum sta cu "capul" in jos panettonele
multumesc

Monica-Elizabet

Retete in imagini

Impresii, pareri, retete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Da.. Nu ca e de efect? Ambalat si cu o panglica rosie

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

da, e super...
uite si bombonelele astea ale lui alison si cu clopotelul asta...mi-au placut tare mult


Monica-Elizabet

Retete in imagini

Impresii, pareri, retete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Lou, vreau eu retetele pt migdale si lamai,dar si pt cele nedulcinoase


Ica, eu fac cozonaci ori retata lui [url"http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/18605/Cozonaci-BABANI-nu-gluma/"] Gabi Cara[/url] sau a [url"http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/9793/Cozonacul-meu/"]Adrianei[/url] si ambele le framant la masina de paine.

Desi imi plac si ai Adrianei, ai Gabrielei mi-au iesit cel mai bine si au avut un mare succes.


"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

azi printre altele am facut turta asta dulce a mihai mi-a placut atat de mult de cand am vazut-o...si am zis ca fac mai multe sa dau si "cadou dulce" e asa de simpla si de super efect


Monica-Elizabet

Retete in imagini

Impresii, pareri, retete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul

Tala, sursa de inspiratie a fost aici http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/7879/Un-cadou-dulce-cosulet-de-ciocolata-filigranat-si-trufe/. Bomboane am facut parca d etrei feluri dar trebuie sa imi caut si retetele( luni cand ma intorc acasa). Dar poti face orice bomboane vrei. Succesul este garantat

Monica,deja am cautat retete de dulceata de ananas. Am gasit una cu ghimbir care mi s-a parut mai deosebita. Trebuie doar sa mai caut niste borcane frumoase.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Noul target...ajutat de Montignac si P90X



Puisorul,
Foarte, foarte buna ideea ta ! Este super si eu una iti multumesc pentru linkul data deoarece am scapat de un stress. Acum de Craciun merg in mai multe vizite si aceste cosulete sunt minunate de dus cadou.
GAta ma duc sa ma aprovizionez cu ciocolata din belsug si ma apuc de treaba.
Craciun fericit la toata lumea !

Mergi la inceput