Albinutze de Mai-Iunie 2009(47)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Citat:
citat din mesajul lui strunfita

Alice, nu reusesc nicicum sa-ti trimit mail, vine inapoi cu "mail quota exceeded". Pot pune poza pe contul comun de poze?

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi


da, pune-o acolo si o ridic eu!

ALICe, mamic de bebic Natalic

II DATI UN VOT NATALIEI la pag. 3? multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Citat:
citat din mesajul lui Relusha

Citat:
citat din mesajul lui dani3lla

Ete si sa vad eu cine are rabdare sa citeasca tot carnatoiu de mesaj ce am postat eu acu

DANA mamica fericita de botos Denis Andrei
meu scump prelucrate Sf Andrei Flmulete BB mic



ete, na ca io avui!!!

Mirela, mamica fericita de RADU-DEIAN (07.06.2009)




na...ca si eu

ALICe, mamic de bebic Natalic

II DATI UN VOT NATALIEI la pag. 3? multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Citat:
citat din mesajul lui dani3lla

Citat:
citat din mesajul lui gabi78

Citat:
citat din mesajul lui dani3lla
gabi am inteles ca ii dai prune din compot?Compotul nu are zahar?



Da, prune si piersici din compot cu zahar. Si ii dau asa pentru ca ea nu manca fucte cam deloc pana cand am observat ca pe cele de la borcanele le devoreaza. Le-am gustat si alea sunt dulci fata de cee ii dadeam eu. Asaa ca i pun si un fruct din compot si gata.
Doctora mi-a spus sa ii pun sirop de zahar.

Sa il ajutam pe Andrei!


Gabi mama puilor Tudor (1.03.07) si Bianca (18.06.09)



Si eu cand ii fac ceiut pun un strop de zahar sa fiarba in acelasi timp cu apa...maine ii pun si eu una bucata caisa din compot ca a facut mama un compot bunnnn

DANA mamica fericita de botos Denis Andrei
meu scump prelucrate Sf Andrei Flmulete BB mic




observ ca incep sa se divulge cate putin din secretele diversificarii...
ps: nu mai sunt rosii?

ALICe, mamic de bebic Natalic

II DATI UN VOT NATALIEI la pag. 3? multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

AndaMagda...felicitari pt sextet
ne-ati intrecut

Dani, nu dispera, inca un pic de rabdare...ai sa vezi ca merita cand o sa-ti zambeasca "dintosul"

ALICe, mamic de bebic Natalic

II DATI UN VOT NATALIEI la pag. 3? multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Citat:
citat din mesajul lui alic

Citat:
citat din mesajul lui dani3lla

Citat:
citat din mesajul lui gabi78

Citat:
citat din mesajul lui dani3lla
gabi am inteles ca ii dai prune din compot?Compotul nu are zahar?



Da, prune si piersici din compot cu zahar. Si ii dau asa pentru ca ea nu manca fucte cam deloc pana cand am observat ca pe cele de la borcanele le devoreaza. Le-am gustat si alea sunt dulci fata de cee ii dadeam eu. Asaa ca i pun si un fruct din compot si gata.
Doctora mi-a spus sa ii pun sirop de zahar.

Sa il ajutam pe Andrei!


Gabi mama puilor Tudor (1.03.07) si Bianca (18.06.09)



Si eu cand ii fac ceiut pun un strop de zahar sa fiarba in acelasi timp cu apa...maine ii pun si eu una bucata caisa din compot ca a facut mama un compot bunnnn

DANA mamica fericita de botos Denis Andrei
meu scump prelucrate Sf Andrei Flmulete BB mic




observ ca incep sa se divulge cate putin din secretele diversificarii...
ps: nu mai sunt rosii?

ALICe, mamic de bebic Natalic

II DATI UN VOT NATALIEI la pag. 3? multumim!



Eu am primit de mult rosiile si pt ceiut si pt zaharul din el si cartoful pe care nu il nimeresc tot timpul dulce si lista poate continua....ca mie imi place salata

DANA mamica fericita de botos Denis Andrei
meu scump prelucrate Sf Andrei Flmulete BB mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

magda felicitari pt cei 6 dintisori!! WoW WoW WoW!!!

dani3lla nici noi nu avem nici macar o urma de vreun dintisor

e sotu taaaaare nervos pe mine ...eu iarna imi place sa aprind cite o luminare prin casa...acu 10 min am pus o luminare pe masa de sticla si tembela de mine am uitat sa pun ceva dedesupt asa ca toata ceara mi sa imprastiat fain frumos pe masa...buuun..desteapta de mine inloc sa astepte sa se intareasca si sa o iau fain frumos jos..m-am apucat cu un servetel sa intind tooaaaata ceara pe masa...asa ca am luat un cutit sa o raschetez jos..--> acu am niste zgirieturi de toata frumusetea pe masa de sticla!! parca am dat in mintea copiilor si numai gindesc clar

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

fetele din germanica la cartoful dulce ii spune tot "süßkartoffel" pe germana? ca eu aici nu am gasit...dani3lla eu niciodata nu am nimerit cartoful dulce pina acu doar "normali" a papat sebestian

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Dana, . Abia astept sa vad ce filmezi. Poza aia care iti place a facut-o tat'su ca demonstratie ca toata lumea ne spunea ca avem o fetita superba. Asa ca al meu sot a zis ca ii face poza si i-o pune demonstrativ de gat, sa se vada ce "fetita" avem... Si sa stii ca am avut rabdare sa citesc tot
clody,
anda, multa sanatate si felicitari pentru al saselea dintisor. A mea inca zambeste stirb
Raluca, fata cascadoare.
Gabi, ms de ideea cu compotul. nu ar merge sa ii pun in pireu, poate asa il accepta? Si sunt de acord sa aruncati cu legume in mine, ca pe criza asta orice ajutor e bun.
LauraOana, stii cum e, numai cine nu munceste nu greseste. Sa iti spun ca eu mai demult am curatat gheata din congelator cu cutitul? Si normal ca am spart o teava. M-a gasit soata bocind cu un deget pe spartura "sa nu iasa freonu". Asa ca mai rau ca mine nu ai comis-o.

Si acum sa va intreb si eu ceva. Asistenta ma tot streseaza de o saptamana ca trebuie sa cumpar engerix-ul sa ma duc sa ii fac vaccinul de 6 luni. Numai ca eu tot aman ca abia pe 30 face 6 luni. Macar inca o saptamana sa mai treaca. Voi ce ziceti, nu e prea devreme acum? Si voi ati cumparat Engerix-ul?

http://community.webshots.com/user/annadana1

http://ganduri-de-mama.blogspot.com/

http://paul-mihaita.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Alice, am pus o poza cu Andreea pe contul comun (am facut un nou album 6 luni). multumesc

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

alic abia astept sa-mi zambeasca dintosul...deja fac concurs cu mama ..."care-l vede prima"...nici nu se trezeste bine dimineata ca sarim amandoua pe el si-l controlam la gingii...ce o gandi mititelu nu stiu dar dupa privirea lui sigur am avea un shoc daca am afla ce gandeste

Cat despre diversificare eu am sustinut ca nu "diversific" copilul dupa nici un fel de carte.Tin cont doar de anumite aspecte gen alimente care sunt alergene sau care ,consider eu, sunt mai "grele" pt burtoiul lui bb si pe care aleg sa le introduc mai tarziu si in rest mancam orice.Parerea mea(pe care am mai spus-o o data) este ca "dupa carte" ajungem sa papam anumite alimente abia la majorat.Tot parerea mea este ca fiecare copil are ritmul lui de crestere si dezvoltare si nu se poate incadra in tiparele unei carti.Insa in cazul in care cineva se hotaraste sa tina fix pasul cu o carte ar trebui sa tina pasul cu o carte autohtona scrisa de pediatrii autohtoni pt ca (din nou parerea mea)fiecare popor are un stil propriu de viata si de alimentatie(de exemplu cand am cerut la o brutarie in Franta 3 paini vanzatoarea m-a intrebat de 5 ori daca atatea doresc - cred ca am cumparat productia pe o zi intreaga).In plus (la naiba cate pareri am)cred ca daca procedez ca "la carte" si sa pasez legumele si fructele pana se face cea mai fina pasta din lume copilul va ajunge sa mestece cand voi fi eu Captain Planet motiv pentru care eu am ales sa-i pasez tot cu ...furculita
Asta nu inseamna ca nu le respect pe mamele care tin cont strict de carti specifice.E in puterea fiecarei mame sa stie ce e cel mai bine pt puiul ei si sa procedeze ca atare.


Si acum astept direct ...salata...cu lamaie daca se poate

DANA mamica fericita de botos Denis Andrei
meu scump prelucrate Sf Andrei Flmulete BB mic

Mergi la inceput