Pufuleti2010 (71) - Bravo Larisel!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns satulica spune:

buna dimineata!
citeam in capitolul trecut ceva despre nume si originile lor... si mi-am amintit ca am primit recent un mail cu semnificatia numelor; l-am trimis acum pe "pufuletipufosi", in cazul in care intereseaza pe cineva

mai citesc din urma si revin, daca mai pot sa ajut cu ceva




mami de Marcu (04.02.2006) si 33+
www.simonasibogdan.piczo.com/vinebebe!!!?cr=1" target="_blank">Cum creste bebe...
Eu sunt Marcu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KarmenS spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

fetelor ce se intampla la filantropia?????ce e asta...eu tot akl nasc

Andreea 29+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze


cris_mario, stiu ca si tu tot la Filantropia nasti!
Au sectia de prematuri inchisa momentan pentru dezinsectie! Si am fost internata de curand cu contractii, iar daca nu s-ar fi oprit si as fi nascut as fi fost transferata la Polizu sau Giulesti tocmai pt ca au sectia de prematuri inchisa.
Dar tu nu-ti fa griji ca nu ai probleme cu contractii si nici nu vei avea!

Carmen 31 + Tudor Ioan (deocamdata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandanaG


mie imi place ff mult Melania
daca era fetita.......asa vi-l cedez

Dana 32+ cu Dragos Andrei


dandanaG pufuletii nostrii or sa aiba acelasi nume

-----------------------------------------
33+ cu Dragos-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

karmen da am citit ce naiba se intampla...offf...cate probleme,ma ia frica,eu care sincer eram chiar degajata si nu imi era asa frica de nastere
sincer sper sa nastem toate dupa 37 sapt ca sa nu fie probleme...ms sper sa nu am contractii

Andreea 29+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

neata gagici,

la elias nu inteleg dece zic ca nu primesc prematuri, ca au incubatoare...in fine

carcei, lipsa de magneziu. ia luati voi magneziu cu b6 si sa vedeti cum dispar

de nume, pe mine ma cheama petra si nu am suferit niciodata ca am un nume neintalnit. ba dimpotriva, mereu a fost un atu (si inca este). e adevarat ca nu ma dau in vant dupa anumite nume bizare, dar altele imi par interesante. si pe urma, uitandu-ma la alte culturi, ei au mult mai multe nume decat avem noi (e si amestecatura de natii). eu am facut scoala germana si sunt obisnuita cu prenume germane si nume romanesti. asta e diversitatea culturala. nu toti sunt romani get beget, sau sunt familii mixte....

trebuia sa zic, doar pe fii-mea o cheama alma


Petra mamica de Alma (20.08.2007) si 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Citat:
citat din mesajul lui KarmenS


Imi pare rau ca vin cu vesti din astea! Nu-i problema, asalteaza-ma, iti raspund cu placere!
Cei din garda au fost ok, nu pot sa ma plang de ei! Dar ideea ca am mers toata sarcina la un medic si ma asteptam sa nasc cu el, acum sa-mi zica ca ma transfera in alta parte unde iti dai seama ca as fi nascut cu cine se nimerea acolo de garda m-a terminat!
Dar sa gandim pozitiv. Sa speram ca avem niste bebei cuminti care se vor naste atunci cand trebuie si totul va decurge bine.

Carmen 31 + Tudor Ioan (deocamdata)


Pai daca la tine nu a venit nici macar o data sa te vada si chiar aveai o problema....La nastere naturala, la termen si fara complicatii cred ca nici la telefon nu voi vorbi cu el Si avand in vedere ca bebele meu nu s-a intors inca si probabil ca voi avea nevoie de cezariana cred ca vine taie scoate bebele si gata nu il mai vad....probabil imi va trimite externarea printr-o asistenta ceva Si m-am dus cu toata increderea la el

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 33+ Sebastian Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalutza81

Citat:
citat din mesajul lui gratiana77

Citat:
citat din mesajul lui catalutza81

Citat:
citat din mesajul lui gratiana77

Gata! Mi-am terminat treaba e ziua de azi. Am spalat si hainele bebelinei si acum astept sa se usuce. Maine cred ca le voi calca. Stau si ma uit la ele si nu imi vine sa cred cat sunt de mici.

CATALUTZA de la babycare am si eu caruciorul si imi place foarte mult.

ALEXUTZZZA ce nevoie stie sa faca salteaua aia supersonica? Nu am mai auzit de asa ceva. Cate mai pot inventa oamenii astia!


32+ (Amaris-Stefania)


poze


Si cat ai dat pe el? De curiozitate. Al meu e 2 in 1 ca aveam deja scaunul de masina primit.

Catalutza 30+ Irina



Si al meu tot 2 in 1 ca am primit scaunul de la un coleg. Pe carucior am dat 235 de lei. Am cam stat in dubiu daca sa il iau pe asta sau unul de firma, mult mai scump, dar cum amandoua faceau acelasi lucru am optat pt babycare. Si chiar daca se strica pe parcus si trebuie sa iau altul, tot nu ajung la pretul ala.


CU LANDOU CU TOT???????????????? Nu imi vine sa cred eu am dat 750 lei pe el...ma sinucid! de unde l-ai luat???

Catalutza 30+ Irina


mesaj al catalutzei recuperat de la cap trecut

Petra mamica de Alma (20.08.2007) si 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolcris22 spune:

fetele, eu tocmai imi calculam saptamanile de concediu prenatal...avem 126/7 zile=18 saptamani de pre si postnatal in total.Eu daca intru de pe 21 dec...se termina abea pe 25 aprilie.Asta inseamna ca abea dupa 25 aprilie intru in cei 2 ani!!! Oau!Destul de mult.Deci trebuie sa duc la servici 4 luni de concediu medical si 2 saptamani!Zic bine fetele?

33+ ANDREI ....ne mai gandim la al doilea prenume...
AMR 7 saptamani!!!
http://community.webshots.com/user/nicolcris22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Citat:
citat din mesajul lui KarmenS


Imi pare rau ca vin cu vesti din astea! Nu-i problema, asalteaza-ma, iti raspund cu placere!
Cei din garda au fost ok, nu pot sa ma plang de ei! Dar ideea ca am mers toata sarcina la un medic si ma asteptam sa nasc cu el, acum sa-mi zica ca ma transfera in alta parte unde iti dai seama ca as fi nascut cu cine se nimerea acolo de garda m-a terminat!
Dar sa gandim pozitiv. Sa speram ca avem niste bebei cuminti care se vor naste atunci cand trebuie si totul va decurge bine.

Carmen 31 + Tudor Ioan (deocamdata)


Pai daca la tine nu a venit nici macar o data sa te vada si chiar aveai o problema....La nastere naturala, la termen si fara complicatii cred ca nici la telefon nu voi vorbi cu el Si avand in vedere ca bebele meu nu s-a intors inca si probabil ca voi avea nevoie de cezariana cred ca vine taie scoate bebele si gata nu il mai vad....probabil imi va trimite externarea printr-o asistenta ceva Si m-am dus cu toata increderea la el

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 33+ Sebastian Petru



Ooof cat de nasol e sa te trezesti pe ultima suta de metrii ca dr tau e asa cum e Eu zic sa nu te mai gandesti la prostii. Gandeste-te ca al tau o sa stea cumintel acolo pana la termen si ca totul o sa fie bn

30+ Yannis Andrei

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

nicolcris22 pai nu ai 2 ani pt ingrijirea copilului ci pana face el 2 ani.

30+ Yannis Andrei

Poze

Mergi la inceput