Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

ANDRADA, si eu sunt la fel de "nesimtita" in cazul asta, nici eu nu sunt sigura ca ceea ce simt e bebe sau doar gaze, inclin sa cred ca totusi sunt doar gaze. La prima sarcina tot tarziu, pe la 19-20 sapt. am fost sigura ca e bebe ceea ce simt si nu miscari intestinale. Si in plus, la cat de slaba esti tu, se vede mult mai devreme cum misca burtica, nu e niciun strat de grasime care sa ascunda miscarile, cum e la mine.

Monica, mami de Luca Andrei si 15+
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui andradap

Moni, Arturicii, chiar NU m-am suparat, doar ca NU as vrea ca din cauza unui subiect, pe care il discutam cu Madamar (si pe care, poate ar fi fost mai bine sa-l formulez pe PM) sa deranjez pe cineva sau sa isc discutii si polemici neconstructive. De-asta mi-am cerut scuze. Asadar, Gabitza, nu-ti lua jucariile si nu pleca nicaieri pt ca eu una NU am luat-o ca pe un atac la persoana, ci pur si simplu ca pe o temere a unei gravidute. O temere de expunere la emotii si nervi fara sens… De-asta mi-am si cerut scuze!

Arturicii tin pumnii sa fie sanatos in primul rand si daca o vrea Dzeu sa apara si o fetita printer atatia baieti, cred ca va fi o adevarata Binecuvantare.

Si, ca sa revenim la oile noastre... Spuneam pe la 11 sapt ca cred ca l-am simtit pe bebe. Apoi la 12 saptamani dupa confirmarea unor banuieli, am ajuns la concluzia ca nu era bebe. Nu avea cum, la cat de firavi sunt atunci. Asadar, pana acum nu mi-am mai pus problema daca ce simt sunt gaze sau bebe... ba chiar aveam tendinta sa cred ca sunt numai gaze... Pana in aceasta seara, cand am vazut cum s-a miscat burtica. Mai bine s-a vazut decat s-a simtit... Era clar ca nu era nici miscare respiratorie, nici pulsatia aortei. Era clar ca se miscase el. Atunci m-am gandit ca sunt mai mult nesimtita decat oarba... Sa vad eu miscand burta inainte de a stii sigur cand ma loveste el si cand sunt gaze??? Si mai sunt si la a doua sarcina. Rusinica!!! Am o singura scuza: e muuuuuuuult, dar muuuuuuult mai finut bebe 2 decat 1 . Sau oate, doar mai lenes?

Fug la somn. Va pup. Noapte Buna

Mami de ANTONIO (12.05.2007) si 17+ www.pregnology.com/preggoticker2/777777/000000/My%20pregnancy/05/11/2010.png" target="_blank">ANDREAS

Dumnezeu a vrut ca el sa existe


Andradap chiar te rog sa nu iti faci prea multe probleme: cine tine la aceasta comunitate nu lasa loc la vanitati ieftine, parerea mea! Poate ca si Gabitza trece printr-o perioada de fluctuatii emotionale si a interpretat totul pe dos: noi stim bine ca nu e loc de intors spatele una alteia pentru niste prostioare! Apreciez cum si Arturicii, si Moni_or au vrut sa stabilizeze atmosfera!
Tu stii ca noi te apreciem si chiar, asa cum si fetele spuneau: toate avem probleme la serviciu, soacre, mame, soti cu capricii si mai presus de toate si noi suntem si mai capricioase acum, asa ca: hai sa ne purtam firesc si sa nu ne lasam duse de situatii din acestea tensionate.
Inainte sa lipsesti mai mult spuneai despre cel micut ca ii alimentezi "avionul" cu apa... dar daca el se simte mai bine ai omis sa ne spui... sa inteleg printre rinduri ca nu e asa de bine Antonio?

Legat de miscari, si eu cred ca am inceput sa simt un mic fluturas sau gindacel care se misca pe-acolo prin burtica, undeva in zona buricului... ar trebui sa fie mai jos oare sau ceea ce simt este chiar gindacik?:) Am stabilit o comunicare, poate chiar numai mentala, catre sfirsitul zilei, atunci cind ma relaxez, intinzindu-ma in pat. Daca nu vedeam ca si bebe doi e cu carucior albastru, voiam sa spun ca poate nu ai simtit asa intens ca la bebe 1, pentru ca bebe 2 o fi fetita...insa aveam sa gresesc!

Arturicii, minunat si tare bine - venit linkul. Mereu e asa buna muzica? Multumim!!!

Va pupicesc! Pe miine! Sa avem o zi mai linistita si fara polemici inchipuite.

Mary 15+

evolutia lui bebe

„Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea între cei zece copii ai ei si totusi sa i-o dea fiecaruia întreaga”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Multumim pentru incurajarile pentru maine. Sigur o sa fie o zi speciala.

(sotul a inceput deja sa sarbatoreasca - nu stiu exact ce, insa e clar ca orice veste primim despre sexul lui bebe o sa fie o veste buna)

Iar io astept sa ninga!

Ioana,
~6ani, ~6ani, 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Multumesc fetelor pentru aprecierile la adresa puiului meu.

Nu mai stiu cine ma intreba de patut - da, la Ikea sunt si alte culori - roz, albastru (astea doua sunt din gama Mamut), albe si lemn natur. Noi l-am luat pe asta pentru ca ne-a placut la toti trei. Piciul cand a ajuns in zona de patuturi s-a cocotat direct in asta, s-a intins in el, a pus capul pe perna si a zis ca el face nani. L-am dat noi jos de acolo si i-am aratat ca mai sunt si alte modele, s-a mai urcat in vreo doua dar nu a stat mai mult de 2 secunde in nici unul.

Arturicii bafta maine la eco. Si sa stii ca te invidiez pentru zapada de care ai parte. Eu tare mi-as dori sa ninga si pe aici, macar de Craciun. Dar tare ma indoiesc ca vom avea un Craciun cu zapada scartaitoare sub ghete.

Stiu sigur ca mai vroiam sa zic cate ceva dar habar nu mai am ce.

Mai bine ma duc la

Alina, mamica mandra a piciului Tudor si 15+

Handmade by Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Fac si eu ce pot si va dau niste zapada....virtuala!













Ioana,
~6ani, ~6ani, 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni81 spune:

Buna dimineata burtici fericite

Nu am mai scris de foarte mult timp si imi cer scuze dar v-am citit aproape in fiecare zi.
Am intrat sa va impartasesc si eu ca dupa pararea doctorului vom avea o fetita deci daca se poate sa treceti si la noi in listuta . In rest suntem bine am trecut de periaoda cu greturi si somn si incepem sa savuram din plin graviditatea. Va doresc la toate numai bine si promit sa intru mai des si sa dau semn de viata, desi la doctor nu o sa ajung numai in ianuarie, dar poate apar alte lucruri de impartasit.

Va pup pe toate

Monika 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Multumim mult arturica pentru zapada..am sperat ca se transforma in zapada naturala,k era foarte innorat si ger cand m-am trezit,dar vad ca a inceput sa ploua.
Oricum,speranta tot nu mi-o pierd,poate pana il taiem pe ghizavedem si noi cativa fulgusori]

In alta ordine de idei...azi e ziua cea mareeeeeee...o gramada fete merg la eco...o sa stau cu ochii in 4 pe monitor,sa va citesc vestile bune,si poate mai multe fete cu carutz roz..sa vad cu cine ma inncuscresc si eu
Pup,si tin pumnii

poze
my baby boy18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Felicitari Moni81 pt .

poze
my baby18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aniska80 spune:

Buna dimineata!
Desi nu am putut sa merg ieri la medic,sa lamuresc ce am in legatura cu intepaturile din vagin si din burta...si cu faptul ca bebe nu mai misca...,deoarece colega mea nu a binevoit sa vina in locul meu...bebe a inceput sa miste si nu mai am intepaturi,sper sa fie ok pana ajungem la control pe 22 dec,cand o sa avem 19 sapt,de-abia astept!!!
Va rog sa-mi spuneti si mie unde sa intru sa va vad pozele si cu ce parola!Multumesc anticipat!
Va pup pe toate si va doresc o zi buna si linistita!!!

Anamaria,mami a lui Denis(22.04.2003)si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni81 spune:

Am uitat sa schimb semnatura acuma e bine suntem in saptamana 19.
Multumesc cris_09 pentru felicitari.
Am mai vrut sa scriu ca eu o sa nasc la Clinica Genesys in Arad cu Domnul DR Miclea Iulius daca mai e cineva din Arad si o intereseaza daca incheie contractul cu ei in luna decembrie indiferent in ce luna naste costa 690 Eur.
Va doresc o zi frumoasa si plina de vesti bune de la eco.


Monika 19+

Mergi la inceput