Schimbare de macaz?-PNL

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974
Nu stiu in acest moment daca TB va fi un presedinte mai bun ca in primul mandat,dar evenimentele ultimelor zile ,atacul desantat asupra diasporei din care poate vom face parte si noi sau copiii nostri la un moment dat,mi-au intarit convingerea ca am ales bine. urmeaza un an greu si Iohannis nu mai este in acest moment sa gaseasca resursele cu care Mircea Geoana sa faca si sa dreaga.


Ai perfecta dreptate.

Agresivitatea unor useri, chiar mai vechi, desi alegerile au trecut, nu isi are sensul.
Mai bine ne-am indrepta atentia catre ceeea ce se va intampla in viitorul apropiat si sa speram ca ne va fi mai bine. Cu ura romanului indreptata contra romanului, nu vom evolua ca societate, ci vom involua. Ce vor acesti oameni agresivi ? Un razboi civil ?! Cine ar putea avea un interes atat de marsav ?!
Adunati-va mintile la locul lor si canalizati-va energiile catre obiective constructive !
Stop indemnului la ura romanului contra romanului !




allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta
Ce vor acesti oameni agresivi ? Un razboi civil ?! Cine ar putea avea un interes atat de marsav ?!


Ia-o ushurel, ce te ambalezi? Parca citesc o schitza de Caragiale (aia cu Coriolan Draganescu, de ex., favorita mea). Credeam ca suntem oameni mari si nu mai credem ca bine bau-bau noaptea sa ne pape . Un pic de realism nu strica adultilor.


Citat:

Adunati-va mintile la locul lor si canalizati-va energiile catre obiective constructive !
Stop indemnului la ura romanului contra romanului !


Ar merge si-o petitie, nu crezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Oh da!,

Crin Antonescu este un model de verticalitate. La fiecare 48 de ore



Invingem impreuna Romania bunului simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Daca dupa parerea ta eu ma ambalez si eu sunt imatura, atunci ce mai spui despre cei care ii ataca pe aia care au votat pt celalat candidat ? Ha ?!

allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Oh da!,

Crin Antonescu este un model de verticalitate. La fiecare 48 de ore



Invingem impreuna Romania bunului simt



Daaa...

allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Daca dupa parerea ta eu ma ambalez si eu sunt imatura, atunci ce mai spui despre cei care ii ataca pe aia care au votat pt celalat candidat ? Ha ?!

allinta




aia care ataca o fac ca sa-si descarce dracii . însa tu pari a te teme de razboi civil in RO, si am tinut sa te linistesc, sa-ti spun ca nu e cazul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Eu am optat pentru Antonescu atunci cind am constatat ca ma reprezinta, adica am regasit in discursul lui o parte din principiile, parerile si sistemul de valori pe care le aveam dinainte. Nu mi le-a indus el. Desigur, vorbesc strict pentru mine, asa imi aleg eu politicienii pe care-i votez, la altii poate ordinea o fi pe dos.


nu te-a reprezentat si nu te va reprezenta niciodata un...ca Antonescu. esti cu jde clase deasupra lui, tu userul iileana de pe forumul xulescu, anonima completa din punctul de vedere al clasei politice, n-a auzit nimeni de tine. vrei sa te cred ca tu votezi in functie de DISCURSURI??? atunci voteaza-ma pe mine, candidez maine, nu crezi ca voi avea un DISCURS mai bun decat al lui Crin? Iileana, nu te mai autosugestiona pana si-n al paispelea ceas: nu ai avut de unde sa alegi. ai crezut ca e de datoria ta sa alegi. ai fi avut optiunea de boicot la vot sau de implicare activa in viata politica sau de vot acordat unui independent, la fel de anonim ca si tine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Daca dupa parerea ta eu ma ambalez si eu sunt imatura, atunci ce mai spui despre cei care ii ataca pe aia care au votat pt celalat candidat ? Ha ?!

aia care ataca o fac ca sa-si descarce dracii . însa tu pari a te teme de razboi civil in RO, si am tinut sa te linistesc, sa-ti spun ca nu e cazul.


Doamne pazeste si apara ! Sa nu ajungem sa ne casapim unii pe altii, ca asa vor oamenii din "varfurile" politichiei.




allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Eu am optat pentru Antonescu atunci cind am constatat ca ma reprezinta, adica am regasit in discursul lui o parte din principiile, parerile si sistemul de valori pe care le aveam dinainte. Nu mi le-a indus el. Desigur, vorbesc strict pentru mine, asa imi aleg eu politicienii pe care-i votez, la altii poate ordinea o fi pe dos.


nu te-a reprezentat si nu te va reprezenta niciodata un...ca Antonescu. esti cu jde clase deasupra lui, tu userul iileana de pe forumul xulescu, anonima completa din punctul de vedere al clasei politice, n-a auzit nimeni de tine. vrei sa te cred ca tu votezi in functie de DISCURSURI??? atunci voteaza-ma pe mine, candidez maine, nu crezi ca voi avea un DISCURS mai bun decat al lui Crin? Iileana, nu te mai autosugestiona pana si-n al paispelea ceas: nu ai avut de unde sa alegi. ai crezut ca e de datoria ta sa alegi. ai fi avut optiunea de boicot la vot sau de implicare activa in viata politica sau de vot acordat unui independent, la fel de anonim ca si tine.



nimic


Daca te auzea Cicero, te gonea cu matura. In functie de ce se voteaza candidatii? De spalat pe cap impreuna cu votantul, de mancat impreuna sarmale si baut vin sec? Natural ca de discursul lui, de felul in care se prezinta electoratului, de actiunile sale precedente si de propunerile viitoare. Ar mai fi o ipoteza, sa dantuim impreuna ca si Basescu pe pajistile patriei, dar uite de ce am ales eu sa votez liberalii, ca nu mi-au aratat cum joaca hora.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

In ceea ce-l priveste pe Crin Antonescu,chiar luand procentele INSOMAR-ului,adica 66 % dintre votantii lui CA din primul tur au votat pentru MG in turul doi,la un calcul atent se observa ca liberalul a revenit la procentul partidului ,ceea ce,dupa parerea mea,inseamna o pierdere.El trebuia sa conserve procentele primite la primul tur,dar nu a facut-o.


Loryi, dpdv logic, iti dai seama ca nu avea cum sa conserve procentele din primul tur in totalitate.
Daca pastra votul tau, il pierdea pe al meu .
Comparind cifrele, vezi ca a facut optiunea corecta. Si rationala, morala, sau cum vrei sa-i zici. Si-a dus mai departe conceptia (exprimata din plin in campanie, dar pe care tu ai ignorat-o, altfel nu ai fi asteptat din partea lui refacerea Aliantei DA :)) conform careia Basescu reprezinta, ca model prezidential, un mare rau ptr democratia din Romania. Mai mare decit celalalt, care nu era nici el cu mult mai breaz. Dar ala pastra macar regulile jocului. Opinie la care subscriu.

Pe linga electoratul sau din turul 1 care l-a urmat si in al doilea, ar trebui sa pui la socoteala, ca viitori votanti PNL, si votantii lui Crin care in turul 2 au preferat sa stea acasa, pentru ca pur si simplu nu le rezista ficatul sa-l stampileze pe Geoana. Categorie pe care eu o inteleg perfect, era cit pe-aci sa fac parte din ea.

In treacat fie spus, votul meu l-ar fi putut pierde si daca ieri s-ar fi decis, in forurile lor de conducere, sa se prabuseasca, precum blonda in furou :)), in bratele lui Basescu, acceptind intrarea neconditionata la guvernare alaturi de PD-L .
--------

Cum sa compari, mai, derapajele lui Dinescu cu cele ale lui TRU?
Dinescu e un sustinator pe care-l mai vezi pe la TV, TRU este un europarlamentar care este trimis, pe banii nostrii din impozite, sa reprezinte democratia romana in parlamentul european!!!


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput