Schimbare de macaz?-PNL

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Da, e condamnare civila. Dar tot condamnare se cheama. In schimb asta nu il impiedica sa fie demnitar. Deci- a fost la primarie si a facut misculatii, acuma e ministrul economiei.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Da, e condamnare civila. Dar tot condamnare se cheama. In schimb asta nu il impiedica sa fie demnitar. Deci- a fost la primarie si a facut misculatii, acuma e ministrul economiei.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei




Fac o comparatie fortata. Condamnare civila inseamna si plata unei amenzi de circulatie? Ca in cazul asta 90% dintre soferi ar trebui sa nu aiba niciun rol politic.
Cred ca ar trebui sa trasam niste granite ferme pentru criteriile de eligibilitate in guvern. Baselu' a vorbit de inceperea urmaririi penale. Si pana acum s-a tinut de cuvant. A spune "o condamnare de orice fel" e un pic cam larg si acopera si lucruri care n-au de-a face cu guvernarea.
Bine, acum recunosc ca nici eu nu-l doream pe Gica asta in guvern. Poate totusi se muta de la civil la penal si scapam de dumnealui

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Cred ca, in principal, ar trebui sa lasam retorica pe tipul de condamnare si ce fel de functii sunt accesibile condamnatilor civil sau penal.
Pe mine ma deranjeaza ca nici un politician nu a fost dovedit si pedepsit. Cred ca asta-i important, pentru ca magaria asta nu a inceput si nu se va termina cu Videanu.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

rufus , parerea mea e ca nici nu o sa vedem pe cineva din cei mari evident, nu dintre pestisorii care ii slujeau, condamnati definitiv si cu pedeapsa pe masura , care sa nu fie executata la domiciliu sau suspendata.
Pentru ca nu au nici un interes cu asta.Ei sunt toti mana in mana, se sprijina reciproc.Totspectacolul asta cu vai ii fac dosar lui cutare, e praf in ochii multimii, sa aiba cu ce se ocupa multumita ca cica ceva se misca si apoi ei sa-si vada de ale lor, nu dupa mult timp sa auzim ca nu s-a mai facut nimic contra lui cutarescu ca ori nu sunt probe , ori s-a clasat dosaru, ori ii dau o pedeapsa de te umfla rasu s o mai face si cu suspendare.
Asta va fi cam tot, un circ , in spatele caruia ei sa-si poata vedea nestingheriti de ale lor.
Nu va faceti iluzii desarte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

nu un tribunal decide daca un sofer primeste amenda
nu e acelasi lucru o condamnare civila si o amenda

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy

rufus , parerea mea e ca nici nu o sa vedem pe cineva din cei mari evident
Asta va fi cam tot, un circ , in spatele caruia ei sa-si poata vedea nestingheriti de ale lor.
Nu va faceti iluzii desarte.



Sunt de acord cu tine, cel putin in viitorul imediat.
Deci, chiar nu-si are rost retorice pe acest subiect.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Antonescu reales,
La www.hotnews.ro/stiri-politic-6994754-congresul-pnl-aprobat-votul-lista-dupa-mai-multe-ore-replici-acide-intre-contracandidati-orban-candideaza-fara-lista.htm" target="_blank">al circului congres!

Fetele lui Crin, (daca aveti timp in pauzele de la congres ) cum se face ca, desi il criticati zi si noapte pe basescu ati votat tot un basescu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Fetele lui Crin, (daca aveti timp in pauzele de la congres ) cum se face ca, desi il criticati zi si noapte pe basescu ati votat tot un basescu?

In ambele cazuri evidentiate, fie nu stii ce vorbesti, fie ai chef de cearta.
Ca urmare, nu meriti un raspuns.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Fie nu este vorba despre tine, fie stii ceva (cum bine zici) dar n-ai voie sa intri in cearta.

Mergi la inceput