Schimbare de macaz?-PNL

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

capcaunule lasa-te de raspunsuri in doi peri cel putin la adresa mea.Nu cred ca trebuie sa-ti cer voie sa postez ceva si daca te deranjeaza asa tare ce am scris treci peste, deci nu te mai deranja sa raspunzi la ce scriu eu .In privinta faptului ca basescu posteaza in erou , intelegi foarte bine , basescu nu e nici pe departe un erou, cu atat mai putin un imaculat cum il descrieti voi."a posta "in ceva inseamna a vrea sa pari ceva ce nu esti.Iar daca te deranjeaza ca am scris "sa traiti bine"asta e replica sefului , nu a mea, deci te deranjeaza cumva vorbele celui pe care cu atata devotament il reprezinti?Nu am nevoie de raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Iti arde de ?

Mie? Poate lui Aligica. Si tie. :).
Eu nu-mi permit sa tratez cu superioritate articolele unuia dintre ideologii PD-L .

Aligica e sceptic, hm?
Nu le luati in serios, a scris si el despre ceva trendy, ca in Ro oricum chestiunea se traduce numai in "mai multe fonduri nerambursabile vor fi accesibile Romaniei, din partea Uniunii Europene si nu numai". Asta era la TV, n-am recunoscut intervievatul.

PS> Aligica e ideolog de partid?!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Llaura

Aligica e sceptic, hm?
PS> Aligica e ideolog de partid?!!!

Da x 2.

Cronologic, pe Aligica l-am cunoscut intii ca sceptic AGW, si ulterior ca ideolog al PD-L ca partid de dreapta.

Si TRU (care, ce-i drept, avea un nume dinainte) - intii a grait despre incalzirea globala, de-abia dupa aceea a facut furori ca trompeta & europarlamentar & isteric de serviciu PD-L.

Interesant este ca cei care s-au obisnuit sa se inchine la scrierile pro PD-L ale lui Aligica, acuma ii difuzeaza si ideile sceptice, prin toata blogosfera portocalie, de la un capat (cel decent), la celalalt (diametral opus).
Se pregateste, asadar, o generatie de fani PD-L cu niste convingeri foarte ferme vis-a-vis de fenomenul in discutie.




Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Eu l-am cunoscut cu ani in urma ca fiind un tip de treaba, cerceta prin state ca noi toti de altfel.
Extremele tale mi se par ... dragute; sa vezi aici (unde intr-adevar legislatia anti global warming foarte probabil va afecta piata de munca, politica de taxe, piata imobiliara etc) extreme: "downtowners who sit on their a...s all day doing nothing sipping illegal expensive coffee let them freeze in the dark" la o extrema, versus "o singura nastere /femeie ca sa protejam planeta" la cealalta
E o tema ff la moda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
Extremele tale mi se par ... dragute;

Ah, nu, extremele nu erau dpdv al raportarii la tema incalzirii globale, ca aici la noi nu exista practic un discurs structurat, nici pro nici contra GW;
Extremele erau doar dpdv al modului in care s-a manifestat partizanatul politic in perioada electorala pe blogurile respective (pro PD-L ambele), unii-s mai intelectuali, asaaa, altii mai jalnici :)).
-----------------------


Citat:
Asa ca: fani PD-L, bucurati-va, Fenechiu vrea sa se uneasca in cuget si-n simtiri cu ai vostri :).

Si www.realitatea.net/viorel-catarama-ar-putea-ajunge-presedintele-pnl_692838.html" target="_blank">Catarama.



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Io ma uit la cantitatea&calitatea dosarelor. Deci, cine a intrat sub urmarire penala?

PS. N-am dat citat din Base.



Oamenii cinstiti nu au dosar de nici un fel.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei




Asa e. Pe de alta parte, nu poti acuza un om doar pe ce spune lumea (gura lumii sloboda...). Pana nu vedem probele si condamnarea oamenii aia nu-s "compromisi definitiv" - asa am zis mai devreme. Nu zic ca-s inocenti, dar vreau sa vad exact ce si cat.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy

capcaunule lasa-te de raspunsuri in doi peri cel putin la adresa mea.Nu cred ca trebuie sa-ti cer voie sa postez ceva si daca te deranjeaza asa tare ce am scris treci peste, deci nu te mai deranja sa raspunzi la ce scriu eu .In privinta faptului ca basescu posteaza in erou , intelegi foarte bine , basescu nu e nici pe departe un erou, cu atat mai putin un imaculat cum il descrieti voi."a posta "in ceva inseamna a vrea sa pari ceva ce nu esti.Iar daca te deranjeaza ca am scris "sa traiti bine"asta e replica sefului , nu a mea, deci te deranjeaza cumva vorbele celui pe care cu atata devotament il reprezinti?Nu am nevoie de raspuns.

roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000)








POSTÁ, postez, vb. I. Refl. si tranz. A (se) aseza, a (se) instala, a (se) plasa într-un anumit loc, cu scopul de a supraveghea, de a urmari, de a pazi. – Din fr. poster.
Sursa: DEX '98 | (http://dexonline.ro/search.php?cuv=posta)

POZÁ, pozez, vb. I. 1. Intranz. A lua o anumita atitudine spre a servi de model unui pictor sau unui sculptor sau spre a fi fotografiat. (Peior.) A-si studia gesturile, a lua o atitudine afectata pentru a produce impresie, pentru a epata. 2. Tranz. si refl. (Pop. si fam.) A (se) fotografia. – Din fr. poser.
Sursa: DEX '98 | (http://dexonline.ro/search.php?cuv=poza)

Imi pare rau, da' macar aici ma pricep, ca asta-i jobul meu.
Nu e o rusine sa recunosti cand gresesti. Si Basescu mai practica chestia asta.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Editez ca sa scot diacriticele, ca nu le pastreaza DC-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Io ma uit la cantitatea&calitatea dosarelor. Deci, cine a intrat sub urmarire penala?

PS. N-am dat citat din Base.



Oamenii cinstiti nu au dosar de nici un fel.




Asa e. Pe de alta parte, nu poti acuza un om doar pe ce spune lumea (gura lumii sloboda...). Pana nu vedem probele si condamnarea oamenii aia nu-s "compromisi definitiv" - asa am zis mai devreme. Nu zic ca-s inocenti, dar vreau sa vad exact ce si cat.




Cred ca nu stiai ca Videanu www.sfin.ro/articol_16503/videanu_condamnat_la_plata_a_1_milion_de_euro_despagubiri_catre_pmb.html" target="_blank">a fost condamnat in dosarul pe care il are. Bineinteles ca a fost victima unei misculatii politicianiste el fiind absolut nevinovat.... Aia care l-au condamnat au ascultat prea mult gura lumii probabil...

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Nu, nu vazusem. Asteptam recursul. Dar pana una-alta ma intreb de ce a fost condamnat doar la plata daunelor (si uite-asa o sa creasca bugetul) si nu si la altele, daca s-au demonstrat fapte de coruptie.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Hai ca mi-am facut tema. Nu ma pricep la drept, dar vad ca asta e o condamnare civila, nu penala. O fi doar un tertip sau chiar n-au avut dovezi sa mearga in penal, nu stiu, dar "pe fapte" uite ca nu e aceeasi situatie.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput