Schimbare de macaz?-PNL

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Ingrid, hai sa lamurim putin un aspect legat de conditia unui cetatean care se respecta!
Ete ca am accentuat ca sa-ti fie mai clar:intr-o tara civilizata cu cetateni civilizati si care respecta democratia, Presedintele tarii se scrie cu litera mare pt. ca oricine ar fi el reprezinta optiunea unei majoritati si cine respecta majoritatea respecta democratia!

Daca iesea Geoana,personaj pe care eu personal nu dau doi bani, tot Presedinte cu litera mare as fi scris din motivele de mai sus!
Data viitoare te scot la tabla si iti dau nota!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

B.nica, dar stii ca esti nostima? Propun sa-ti recitesti cateva postari din urma scrise cu majuscule in care isteria ajungea vecina cu paroxismul. Eu sunt mai linistita ca oricand, deoarece Antonescu e in opozitie, adica, ceea a sustinut a si facut. Mai mult, n-am ce spune, nu doresc sa conving pe nimeni de ceva in ce cred eu.
Btw, dupa ce scursori au fost aruncate pe aici la adresa lui Antonescu, n-am nici o jena, repet, nici o jena sa mai spun odata:
duca-se dracului Basescu!

Ingrid S si Diana



Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues


Gata m-am prins, adica fantele Crin numai s-a facut ca vrea sa devina Presedinte,el dorea de fapt sa ajunga in opozitie,.
Cum a ajuns fara prea mari eforturi sa-si atinga scopul, inseamna ca este un invingator!
Bravo Antonescule,vezi ce sustinere ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Cum a ajuns fara prea mari eforturi sa-si atinga scopul, inseamna ca este un invingator!



Da...cel mai invingator!

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

B.nica, dar stii ca esti nostima? Propun sa-ti recitesti cateva postari din urma scrise cu majuscule in care isteria ajungea vecina cu paroxismul. Eu sunt mai linistita ca oricand, deoarece Antonescu e in opozitie, adica, ceea a sustinut a si facut. Mai mult, n-am ce spune, nu doresc sa conving pe nimeni de ceva in ce cred eu.
Btw, dupa ce scursori au fost aruncate pe aici la adresa lui Antonescu, n-am nici o jena, repet, nici o jena sa mai spun odata:
duca-se dracului Basescu!

Ingrid S si Diana



Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues


Gata m-am prins, adica fantele Crin numai s-a facut ca vrea sa devina Presedinte,el dorea de fapt sa ajunga in opozitie,.
Cum a ajuns fara prea mari eforturi sa-si atinga scopul, inseamna ca este un invingator!
Bravo Antonescule,vezi ce sustinere ai?


E a doua oara cand citezi acelasi mesaj. A fost prea greu si codificat pentru o prima lectura?
Eu as relua din urma la momentul cand a "castigat" Geoana, sa vaz, ai scris cu majuscule ori ba, dar mi-e lene. Da-mi voie sa nu te cred.
Si, ultima chestiune, ai inteles atat cat ai putut. Nu-i vina mea.
Pies: daca incepe exploatarea Rosiei Montane, ce faci? Scoti tabloul din sufragerie sau ii desenezi mustati si barba cu pixul?

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Cum a ajuns fara prea mari eforturi sa-si atinga scopul, inseamna ca este un invingator!



Da...cel mai invingator!

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


In ultimul timp dai numai replici inteligente. Opreste-te, ca ma sperii.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

E, da, asa da.
Venira forte proaspete, de natura sa ne lamureasca, inca o data, daca mai era nevoie, cu privire la alura impecabila/matura/responsabila a "votantilor lui Basescu", in antiteza cu cea discutabila a "sectantilor lui Antonescu" .

B.nica ma ia la rost ca la ora de dirigentie dintr-a 5-a, asta ca sa nu amintesc de tribunalul poporului, ca ma repet; Muffin face si ea ce poate, adica misto de mine, ca doar nu era sa ne asteptam sa emita vreo judecata de valoare, si tot asa.
Multumesc frumos pentru materialul didactic pe care l-ati intrupat.


Btw, cind eram io mica, acum vreo luna, si am derapat la nervi numind fanii lui Basescu "sectanti", mi-am cerut scuze de indata ce m-am dezmeticit.
Ce-i drept, eu nu faceam parte din militiile de invingere a bunului-simt.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Mai, fetelor, criticam si noi, ca daca asa e topicul, despre PNL. Daca se numea "Crin e cel mai frumos, cel mai destept si cel mai cinstit din politica romaneasca" cred ca nu mai indraznea nimeni sa va deranjeze.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

O fi fost o invocare in memoriam poti sa stii?

Cand se inchide sub-topicul asta? Nu de alta dar vine Solstitiul (un alt cuvant care l'ar face pe Crin Antonescu sa izbucneasca in hohote de ras) si ne gaseste asa inâcriti.

Invingem impreuna Romania bunului simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

N-a observat nimeni de misto discurs a avut Basescu?

Ba bine ca nu .

Mi-a placut in special uimirea afisata, cu oarecare condescendenta, "credeam ca s-a terminat campania electorala".
Pai da, s-a terminat, omu' politic se da de trei ori peste cap si uita tot ce-a zis. Toate temele de campanie zgomotos vinturate si in baza carora si-a obtinut, practic, voturile, gata, s-au dus, pufff!
Doar la fel a facut si la parlamentare. PD-L-ul si-a luat bocceluta de voturi cistigate si ca urmare a atitudinii furibunde anti-PSD, si le-a utilizat pentru ... a aduce PSD la putere, intr-un guvern "de vis". C-asa-i la noi, la portile Orientului.

Acum, stupoare generala, indignare si lesinuri in grup.
E unii care ce-au zis in campanie, (despre relatia constitutionala intre puterile din stat, si despre modul toxic in care Presedintele, fost si actual, o percepe), tot aia zic si dupa... Pai ce mod de-a face politica mai e si asta???



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

E unii care ce-au zis in campanie tot aia zic si dupa.



Unde or fi pititi oamenii astia nu stiu



Pentru informarea dumneavoastra tumba de mai sus s'a desfasurat in delta T = 72 de ore.

Invingem impreuna Romania bunului simt

Mergi la inceput