Schimbare de macaz?-PNL

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Nu, nu se califica.
Aia era o ilustrare a principiului: "mai bine foca de la circ decit ..., ca e mai putin nociva", idee la care subscriu in totalitate.

Edit: cu atit mai mult cu cit Becali tocmai a descoperit "adevarul" si ajuns in "tabara cea buna", a ta: http://www.gandul.info/politica/gigi-becali-basescu-nu-mai-e-tiran-acum-e-cel-mai-bun-baiat-au-fost-cele-mai-curate-alegeri-cum-sa-fie-fraudate-doamne-fereste-ce-i-aia-frauda-5182261



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:



"Hahalera" de Becali era tocmai "bun" de dat exemplu ca om politic.
Iata ca noi, romanii, incepem sa capatam experienta in interpretarea manariilor politicienilor nostri si nu mai credem toate bazaconiile spuse de ei in cor. Mult mai important este ceea ce a realizat un personaj politic de-a lungul timpului, nu ce vorbeste intr-o campanie.


allinta

SARBATORI FERICITE !





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
Se califica?

N-ai gasit nimic similar. Nici n-aveai ce. Magaria aia reprezinta o culme a tupeului basescian, de voda atotputernic pe mosia sa numita Romania, caruia nici macar nu-i mai pasa sa salveze aparentele.

Imi pare si rau ca, in "tabara mea", nu s-a gasit nici un user mai "tzatza", asa, care sa debiteze zilnic, setat pe foc automat, pomelnicul: casa din Mihaileanu, Eba, Udrea, casa fie-sii, fra'su, Hayssam, flota, Rouen, Ridzi, secu', asfaltangii, Casuneanu, etc, asa cum ni s-au servit noua pina la saturatie, pe-un ton de tribunalul poporului si in fraze sforaitoare, singurele 2-3 marunte pete gasite vreodata lui Antonescu.
In orice tara civilizata, unul ca Basescu iesea pe usa din dos a politicii si daca facea numai 10% din cite a facut asta.
La noi ca la nimenea.
Vad ca tocmai il valideaza.
OMG.
Inca 5 ani cu asta...



Lasa, bine macar ca ne scapa de pericolul comunist (ca-l cunoaste din interior). Si de moguli (aia care nu-s in tabara lui). Si ca va duce inainte spiritul Timisoarei si al Pietei Universitatii . Si ca va reforma Romania (cu panaramele de care s-a inconjurat). ...


Si acum i se reproseaza lui Antonescu ca nu se aliniaza, umil, in spatele conducatorului suprem care "a cistigat totul" si are Romania pe tava, mama ei de democratie originala ce avem si noi aici, tocmai ce aruncaram 20 de ani la cos .


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Imi pare si rau ca, in "tabara mea", nu s-a gasit nici un user mai "tzatza", asa, care sa debiteze zilnic, setat pe foc automat, pomelnicul: casa din Mihaileanu, Eba, Udrea, casa fie-sii, fra'su, Hayssam, flota, Rouen, Ridzi, secu', asfaltangii, Casuneanu, etc


Multumesc pentru neobisnuita'ti capacitate de sinteza. 5 ani de Antene concentrati intr'o singura fraza.

Cam cand crezi ca o sa intelegi si tu ca Basescu are doar votanti spre deosebire de Antonescu care are sectanti?

Invingem impreuna Romania bunului simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Multumesc pentru neobisnuita'ti capacitate de sinteza. 5 ani de Antene concentrati intr'o singura fraza.

Esti ca userul acela care era convinsa pina-n maduva oaselor ca, daca despre povestea de la Rouen s-a vorbit la Antene, inseamna ca-i inventia lor.

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Cam cand crezi ca o sa intelegi si tu ca Basescu are doar votanti spre deosebire de Antonescu care are sectanti?

In maxim 2 ani o sa te convingi si tu, oricit de orb si sub stare de hipnoza ai fi acum.
Pacat insa de timpul pierdut.
Uite-asa ni se duce viata.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
Se califica?

N-ai gasit nimic similar. Nici n-aveai ce. Magaria aia reprezinta o culme a tupeului basescian, de voda atotputernic pe mosia sa numita Romania, caruia nici macar nu-i mai pasa sa salveze aparentele.

Imi pare si rau ca, in "tabara mea", nu s-a gasit nici un user mai "tzatza", asa, care sa debiteze zilnic, setat pe foc automat, pomelnicul: casa din Mihaileanu, Eba, Udrea, casa fie-sii, fra'su, Hayssam, flota, Rouen, Ridzi, secu', asfaltangii, Casuneanu, etc, asa cum ni s-au servit noua pina la saturatie, pe-un ton de tribunalul poporului si in fraze sforaitoare, singurele 2-3 marunte pete gasite vreodata lui Antonescu.
In orice tara civilizata, unul ca Basescu iesea pe usa din dos a politicii si daca facea numai 10% din cite a facut asta.
.





Vina cea mare a lui Basescu, in mandatul trecut, a fost ca s-a increzut in liberalii lui Patriciu si l-a pus pe tariceanu premier!

Cei enumerati de tine mai sus se compara cu tunurile si datoriile catre stat +creanta din Libia a arhitectului cu "mana buna in afaceri" si care pohtea in continuare si Romgazul?
Daca mai statea mult tariceanu dadea lui Sterling nu numai intreaga platforma petroliera recuperata la Haga poate oferea si iesirea la Marea Neagra!
Asta guvernare de !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Vina cea mare a lui Basescu, in mandatul trecut, a fost ca s-a increzut in liberalii lui Patriciu si l-a pus pe tariceanu premier!

daca n-ai aflat, iti spun eu.
Scurt: fara liberali nu pupa Basescu presedintia acum 5 ani.


Si Sterlingul nu avea cum "prada" mai mult, ca nu incapea de OMV-Petrom. Ceea ce ti s-a explicat dealtfel la topicul dedicat, dar ai uitat.

B.nica, ma dezamagesti. O postare fara "noi, poporul"? Fara "sleahta de ticalosi"? Fara "tradatori de neam si de tara"?


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Imi pare si rau ca, in "tabara mea", nu s-a gasit nici un user mai "tzatza", asa, care sa debiteze zilnic, setat pe foc automat, pomelnicul: casa din Mihaileanu, Eba, Udrea, casa fie-sii, fra'su, Hayssam, flota, Rouen, Ridzi, secu', asfaltangii, Casuneanu, etc, asa cum ni s-au servit noua pina la saturatie, pe-un ton de tribunalul poporului si in fraze sforaitoare, singurele 2-3 marunte pete gasite vreodata lui Antonescu.



Am citit pe undeva ca Basescu si-a facut campanie electorala de tip Geobbels: cu mesaje simple dar repetate la nesfirsit, cu un singur subinteles: cine nu e cu mine e dusmanul poporului. Asta prinde bine, aparent
Citat:

In orice tara civilizata, unul ca Basescu iesea pe usa din dos a politicii si daca facea numai 10% din cite a facut asta.
La noi ca la nimenea.
Vad ca tocmai il valideaza.
OMG.
Inca 5 ani cu asta...





De acord

Basescu a cistigat la limita desi Geoana e asa timpit. Ar trebui sa isi puna mari semne de intrebare. Si sa aleaga daca vrea sau nu sa apara in cartea de istorie ca un presedinte bun. Eu pun pariu ca nu vrea.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Bnica,hai sa ne reamintim:
- presedintele nu are treaba cu guvernarea tarii,el are cu totul alte atributii
- guvernul este cel care conduce tara,finantele tarii,datorita/din cauza lor avem sau nu avem,traim bine sau nu
Corect pana aici?
Ne-ati spus ca noi,astea de nu l-am mai votat pe Base,pentru ca am fost dezamagite de prestatia lui,nu avem dreptate,ca el nu putea face nimic dpdv economic,desi n-a zis nimeni ca asta este motivul pentru care nu-l mai voteaza,eu cel putin nu am spus asta niciodata!
Ne-ati spus ca s-a trait bine in ultimii ani,ca nu mai vreti comunisti la putere,ca Base este singurul care le poate tine piept!
Pana la urma cum e?Am trait bine,datorita guvernului,care a facut si-a dres,nu datorita presedintelui!Zic bine pana aici?
Cine a guvernat 3 ani de zile,cu sustinerea pdl-ului?PNL-ul da?Ala cu mogului!Ala de care presedintele s-a folosit sa iasa presedinte,sa obtina voturi multe,sa ajunga la guvernare partidul lui!
Hai sa lasam un pic incrancenarea la o parte si sa vedem si barna din ochiul nostru!

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid


Cam cand crezi ca o sa intelegi si tu ca Basescu are doar votanti spre deosebire de Antonescu care are sectanti?

Invingem impreuna Romania bunului simt



Barna ti-a acoperit amandoi ochii? Dupa ce am citit pe forum toate laturile posibile scoase de ultrasii PD-L, vii si debitezi aici aberatia secolului? Jenant.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput