Schimbare de macaz?-PNL

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

anticipate nenicule, anticipate, ca altfel viseaza lumea cai verzi pe pereti!

iileana , cu statistica ramane cum am citat ' e curva' , in functie de interes si de baza de raportare rezultatul e cel pe care il doresti. Meritul tau ca fara sa fi studiat in veci stiinta asta, ai prins esenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui lordul

pentru cei multi care l-au votat (si cunosc destui cat sa-mi fac o idee) a fost intr-adevar o dezamagire!

Delicioase aceste studii sociologice facute pe scara blocului , pacat insa ca nu sint si relevante.


Citeva cifre:

- la alegerile europarlamentare din 2009, PNL a fost votat de 702.927 persoane. "Nucleul dur" PNL, probabil.

- in turul 1 al prezidentialelor, Crin Antonescu a fost votat de 1.945.831 persoane (de 2,8 ori mai multe decit cele care au votat PNL la europarlamentare)

- in turul 2 al prezidentialelor, din votantii lui Crin din primul tur si care s-au prezentat la vot, 75% i-au urmat sfatul si l-au votat pe Geoana, desi numa' usor nu le-a venit. Antonescu si-a pastrat asadar increderea a cca. 1.300.000 dintre votantii sai din primul tur (aproape dublul "nucleului dur"). (detalii).
Nu sint contabilizati nicaieri votantii lui Crin care nu au participat la vot in turul 2 sau si-au anulat votul, dar si-au pastrat totusi increderea in el.

QED.



Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Ca tot mai certai lumea ca nu da sursele... Nenea citat de tine zice ceva de 1.130.000, nu 1.300.000 de voturi.
Si numarul de voturi se raporteaza la prezenta la vot. Asa ne putem lauda si ca Baselu' a luat de tzshpe ori mai mult decat PDL-ul la europarlamentare. [b]Procentele conteaza[b].

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

conf. unuia dintre exit-poll-uri.




Aha. Daca era ala de la Realitatea m-am linistit.

Am mai povestit chestia asta si la alt topic, dar uite ca veni vorba. La turul II a intrebat-o pe bunica-mea cu cine a votat. Senina, zice: "cu dl Geoana", desi votase cu Base. Motivul "Sa se bucure si el putin... pana dimineata". Si asa a fost

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Si un motiv practic, neideologic, pt care prefer PDL-PNL la guvernare: sunt 2 partide mai curate. Adica baronii lor nu-s ca baronii pesedeului, asa cum iarna nu-i ca vara, da?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

mey nu divagati de la subiect...discutam de doctrina liberala [ unde e frate iconu meu cu ma tavalesc de ras]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

-Scuze ptr 1.300.000. involuntar.
-Am luat numarul de la europarlamentare, ca exemplificare numerica ptr nucleul dur, cine altcineva s-a dus atunci la vot?
-Procentele conteaza atunci cind conteaza, aici era vorba, inca o data spun, ca vaz ca va scapa, de demontarea ideii ca Antonescu si-a dezamagit/scirbit/dezgustat votantii din turul 1, care au preferat sa-l voteze pe Basescu in turul 2.
R: Ntz.


Daaa, Marina, numa' curve, nene, incotro te uiti numa' curve vezi cu ochii, si toate zic acelasi lucru ca si prima, te si sperii:

- exit-poll INSOMAR: votantii din turul 1 ai lui Antonescu au votat in turul 2 cu: Geoana 67,4%, Basescu 32,6% ( www.insomar.ro/documente/exitpolls/2009_11_Exit-poll_prezidentiale_tur2.pdf" target="_blank">sursa )

- exit-poll CSOP: votantii din turul 1 ai lui Antonescu au votat in turul 2 cu: Geoana 74,7%, Basescu 25,3% ( sursa )


P.S. Sinteti invitatele mele sa folositi cifrele ca sa demonstrati contrariul.

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Invidiosi pe lozinca prezidentiala I-am ciuruit!, liberalii bunului simt pluseaza:
www.gandul.info/news/autoritatile-i-au-gasit-vinovati-pe-soferii-cu-cauciucuri-de-vara-ar-trebui-impuscati-5182592" target="_blank">"Da-i in Pastele ma-sii de nesimtiti! Ar trebui impuscati!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Citat:
citat din mesajul lui iileana

conf. unuia dintre exit-poll-uri.

Aha. Daca era ala de la Realitatea m-am linistit.

Mea culpa.
Credeam ca stiti, ca doar sintem persoane informate.
Blogul la care facusem trimitere apartine directorului executiv al CCSB. Il stiti probabil de la tv.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Si un motiv practic, neideologic, pt care prefer PDL-PNL la guvernare: sunt 2 partide mai curate. Adica baronii lor nu-s ca baronii pesedeului, asa cum iarna nu-i ca vara, da?

N-ai sa vezi .

Gata, Basescu si-a facut majoritatea: http://www.realitatea.net/pd-l--udmr--minoritatile-si-independentii-ar-putea-trece-guvernul--au-240-de-parlamentari_691909.html.
Poate sa-l treaca si pe Donald Ratoiul ca prim-ministru daca vrea.

Se poate realiza astfel un prim pas in reformarea Romaniei si a clasei sale politice, pam-pam, ca tot ne-a promis-o de mult Basescu.
Cu ajutorul tradatorilor si traseistilor, asa cum ii sade bine unei asemenea reforme :). Cu ajutorul lui Gabriel Oprea si al lui Nicolicea :)))!
Ca de-aia l-ati votat pe Basescu, nu?


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

nope io nu ma uit la tv, discut dupa convingeri, DC si stiri pe net

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Citat:
citat din mesajul lui iileana

conf. unuia dintre exit-poll-uri.

Aha. Daca era ala de la Realitatea m-am linistit.

Mea culpa.
Credeam ca stiti, ca doar sintem persoane informate.
Blogul la care facusem trimitere apartine directorului executiv al CCSB. Il stiti probabil de la tv.


Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Mergi la inceput