Schimbare de macaz?-PNL

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
Mai scurt: mai, voi nici macar sa va bucurati cum se cuvine de propria reusita nu puteti?

Noi gandim, nu topaim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Rationamentul tau este slab prin faptul ca iei in calcul exclusiv voturile PDL/PSD/PNL.

Eu, nefiind statistician, iau rezultatele de la cei care sint.

Asa-i ca tu nici nu ai deschis link-ul pe care l-am dat?
Altfel nu veneai cu teorii gen "eu cred ca votantii lui Crin din primul tur s-au dus intr-un numar mult mai mare catre Basescu". Care-s false.

Sint niste ilustratii simplu de inteles. Chiar si pentru blonde, ca tot ai adus vorba :).

- vezi cum s-au impartit, in turul 2, preferintele votantilor fiecarui candidat din turul 1 in parte, procentual: aici
Ai lui Antonescu au votat in turul 2 cam asa: 75% Geoana, 25% Basescu.

- vezi cum s-au impartit, in turul 2, preferintele votantilor fiecarui candidat din turul 1 in parte, numeric: aici
Ai lui Antonescu: 1.130.000 Geoana; 380.000 Basescu

conf. unuia dintre exit-poll-uri.



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Comentariile gen "procesul etapei" de dupa alegeri sunt o insulta pt. poporul roman!
Ma doare in cot de refularile unor lideri incompetenti,aroganti si iresponsabili!

Tara are nevoie de un guvern de profesionisti care sa o scoata rapid din criza si sa gestioneze CORECT si EFICIENT transele de la FMI si alte fonduri care poate or sa vina si dupa care li se scurg ochii unora care s-au invatat "la miere"!
Sa se duca la culcare sau in Himalaya, la meditatie, caraghiosii care au creat haosul de acum si care nu inteleg ca sunt terminati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

aaaaa exit poll-ul e sursa [ icon cu ma tavalesc de ras]. Ce naiba mey Ileana. Intamplator am fost unul din cei intrebati, si nu imi amintesc sa ma fi intrebat careva cu cine am votat in primul tur. Acum poate era de la sondajul concurent...dar zau ca nu dau 2 bani!
Pointul meu e ca daca vrei sa demonstrezi ceva cu cifre o faci. Depinde doar cum le pui si ce prezumtii faci.

Inca un tip...europarlamentarele sunt cel mai prost punct de referinta...nu le- a bagat nimeni in seama...poti sa refaci calculele te rog raportate la parlamentare ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Hai Ileana, hai ca poti! Nu ma dezamagi Esti la doar doua propozitii schingiuite distanta de afirmatia naucitoare ca Antonescu este castigatorul net, detasat si adevarat al acestor alegeri prezidentiale.

Hai zi'ne ca ceea ce vedem cu totii - ca n'a ajuns presedinte, ca n'a ajuns premier, ca nici Geoana n'a ajuns presedinte, ca nici Klaus nu e premier, zi'ne ca toate astea nu sint esece* ci miscari tactice geniale ce au pus in miscare un plan maiastru a carui splendoare ni se ve dezvalui de abia la sfarsitul urmatoarei ere glaciare.


-----
* esecuri epice

Invingem impreuna Romania bunului simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Hai Ileana, hai ca poti! Nu ma dezamagi Esti la doar doua propozitii schingiuite distanta de afirmatia naucitoare ca Antonescu este castigatorul net, detasat si adevarat al acestor alegeri prezidentiale.

Hai zi'ne ca ceea ce vedem cu totii - ca n'a ajuns presedinte, ca n'a ajuns premier, ca nici Geoana n'a ajuns presedinte, ca nici Klaus nu e premier, zi'ne ca toate astea nu sint esece* ci miscari tactice geniale ce au pus in miscare un plan maiastru a carui splendoare ni se ve dezvalui de abia la sfarsitul urmatoarei ere glaciare.


-----
* esecuri epice

Invingem impreuna Romania bunului simt


Mai da' eu nu inteleg cum mai are tupeul sa mai apara cu declaratii!
Eu in locul lui ma ascundeam in gura de sarpe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Comentariile gen "procesul etapei" de dupa alegeri sunt o insulta pt. poporul roman!
Ma doare in cot de refularile unor lideri incompetenti,aroganti si iresponsabili!

Tara are nevoie de un guvern de profesionisti care sa o scoata rapid din criza si sa gestioneze CORECT si EFICIENT transele de la FMI si alte fonduri care poate or sa vina si dupa care li se scurg ochii unora care s-au invatat "la miere"!
Sa se duca la culcare sau in Himalaya, la meditatie, caraghiosii care au creat haosul de acum si care nu inteleg ca sunt terminati!


Si pana la alegeri unde era guvernul de profesionisti? In buda, cu ziarul pe genunchi?
Cui sa i se scurga ochii? Pai nici nu vor liberalii la guvernare. Daca vroiau, lasau toate pretentiile deoparte. Ungurilor le e foame, desi ei n-au cheltuit nici a mia parte din ce s-a dat pentru campania electorala a celor doua partide.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Xeno, chiar nu inteleg, nici la tine, nici la altii. Ce mai aveti cu Antonescu? A pierdut, va sta in opozitie daca nu i se da functia de premier, Boc incepe iar cu scheunelile lui ca ei sunt partidul majoritar si castigator si etc, Basescu asa cum il stim nu va da guvernarea majoritatii parlamentare (ca nu e prost, e doar nesimtit) si va merge PD-L cu UDMR si cu ceva tradatori. Ce nu-ti convine? Vorba Iilenei: nici sa va bucurati, nu puteti.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Xenocid, esti neatent.
Plecaseram de la ideea de azi ca Antonescu si-a dezamagit electoratul si de la cea mai veche ca a pierdut votanti ai partidului.
Si am demonstrat ca nu-i asa.

Bineintelesc ca Antonescu a pierdut. Salveaza si el acum ce mai poate salva. Pe voi va irita ca nu se preda cu arme si bagaje in mina ilustrului invingator, nu?
Si eu am pierdut.
Voi, in schimb, ati cistigat. Sa va fie de bine.
Alte nedumeriri?


Marina, tu poti ride cit poftesti, insa, pina una-alta, numai sodajele exit-poll pot face imparteala alegatorilor pe profile, pe categorii. Alt instrument sociologic, care sa te amuze mai putin, nu exista. Nu s-a inventat.
Ca pe buletinul oficial de vot nu-mi amintesc sa fi trebuit sa completez fro' rubricuta.
Anul asta mai multe institute au avut aprobare ptr a face exit-poll, daca cei care te-au intervievat pe tine nu te-au intrebat cu privire la votul din turul 1 inseamna ca rezultatele date de mine nu-s ale lor. Ci ale altora, care au pus si aceasta intrebare.
Simplu.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Crin Antonescu merge mai departe www.realitatea.net/crin-antonescu--cautam-formulele-prin-care-sa-intram-la-guvernare_691938.html" target="_blank">alaturi de Mircea Geoana.

Stiti cumva, exista spitale in lume unde se pot face operatii de reatasare a siamezilor?

Invingem impreuna Romania bunului simt

Mergi la inceput