Schimbare de macaz?-PNL

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

La noi e o cutuma ca primul ministru sa fie presedinte de partid. De pe vremea cind a cazut Ciorbea, care a pierdut sustinerea in propriul partid. Pe vremea cind era Tariceanu prim ministru anume l-au facut si presedinte de partid.

Fie vorba intre noi, care e mai bun, Crin Antonescu sau Emil Boc? De ce Crin Antonescu nu ar fi un prim ministru cel putin la fel de bun ca Boc? Eu as vota oricind pentru Antonescu dintre ei doi.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Fie vorba intre noi, care e mai bun, Crin Antonescu sau Emil Boc? De ce Crin Antonescu nu ar fi un prim ministru cel putin la fel de bun ca Boc? Eu as vota oricind pentru Antonescu dintre ei doi.


in loc sa scrii la fiecare 3 rinduri "hai crin si votati tariceanu" de ce nu le pui la semnatura..scutesti o gramada de efort...eficienta se cheama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Ileana hai sa facem un armistitiu!Eu te rog sa-mi aduci argumente care sa ma faca sa nu mai am aceasta repulsie pt. Crin Antonescu si eu iti promit ca daca ma convingi nu voi mai scoate un cuvintel impotriva lui!
O sa sari in sus si o sa zici ca este subiectiva impresia mea.
Vreau sa stii ca am avut in facultate cativa colegi care manifestau acelasi narcisism,stii ce mi-a sarit in ochi ca fiindu-le comun?Lipsa de respect fata de cei din jur si mai ales fata de aceia care nu le erau necesari si faptul ca si-au ales neveste care sa nu le umbreasca imaginea.

Revenind on-topic,ce pregatire are Antonescu incat sa-l faca indispensabil in conditiile in care tara trece printr-o grava criza economica?Se vede de pe Luna ca smecherasului Crin il doare in posterior de tara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

B.nica, ce-i impiedica pe pedelei sa faca guvernul fara Antonescu? Daca raspunzi la aceasta intrebare, ai gasit solutia. Si asa, poate n-o mai plictisesti pe Iileana si pe mine cu acuze la adresa sefului liberalilor.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Eu as vrea ca PNL sa intre la guvernare alaturi de PDL; sa lase deoparte toate certurile si sa-si puna mintile la contributie pt a gasi solutii de a scoate tara din criza.
Prea mult au durat neintelegerile si certurile. Nu ne-au dus nicaieri. Asa-i ?
Asa ca, va propun un exercitiu : cand simtim ca ne enervam, tragem aer adanc in piept si de-abia apoi vom scrie un raspuns.


allinta

SARBATORI FERICITE !





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordul spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui lordul

pentru cei multi care l-au votat (si cunosc destui cat sa-mi fac o idee) a fost intr-adevar o dezamagire!

Delicioase aceste studii sociologice facute pe scara blocului , pacat insa ca nu sint si relevante.





Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Daca indivizii astia din politica (si ma refer la toti indiferent de culoare) ar fi mai atenti la ce spune "scara blocului" ar fi conectati la realitate. Pe mine cifrele expuse in demonstratia ta ma lasa rece, fiindca , conjunctura in care ele apar, este una aparte.
Liderul PNL a fost votat nu pentru cine stie ca fapte marete si planuri de a face ceva pentru tara (sau poate absenta de la locul de munca este vreun atribut...ca doar prin asta s-a facut remarcat). A primit voturi din categoria celor care au votat impotriva lui Basescu si a lui Geoana in speranta ca el va fi schimbarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

www.ziare.com/actual/politica/12-15-2009/blaga-pd-l-ar-putea-accepta-un-premier-independent-976062" target="_blank">Blaga: PD-L ar putea accepta un premier independent

Concluzia: negociaza

E ca la poker. Prin alegeri fiecare partid primeste carti, mai bune sau mai putin bune, si negociaza cu ele. Unii joaca la cacialma si pierd sau cistiga, altii pe bune si pierd si cistiga. C'asa e'n tenis.

Asteptam cu nerabdare rezultatul.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

B.nica, ce-i impiedica pe pedelei sa faca guvernul fara Antonescu? Daca raspunzi la aceasta intrebare, ai gasit solutia. Si asa, poate n-o mai plictisesti pe Iileana si pe mine cu acuze la adresa sefului liberalilor.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Nimic si nimeni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Citat:
citat din mesajul lui lordul

Crinutz ar fi o premiera pentru politica romaneasca, primul balerin prim-ministru! Lasand gluma, omul asta se afla intr-o eroare, a ramas blocat pe succesul care l-a avut in primul tur ( care nu a fost al lui personal ci al contextului politic), se crede investit de popor sa fie vertical insa se apleaca de la radacina! A dezamagit, si asta il costa!
oooo,da'ce succes a avut in primul tur...mai tineti minte ?...si pe el il furasera cu exit poll-ul mogulii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

no, io'st mai blonda si nu pricep. Citesc pe toate stirile ca PSD + PNL si-au desemnat premier , ghici pe cine, pentru orice eventualitate, doar pentru situatia extrema in care, doar ca sa fie siguri, etc etc si ma intreb de ce mama naibii se agita astia ca nu ii ruga nimeni sa de premier. Pentru mine una, nu vad alta explicatie decat ca nu au priceput cu exactitate regula jocului democratic si cine e castigat alegerile.

Iar despre statistica, acum multi ani la prima ora de statistica , profesorul si-a inceput prima ora de curs spunandu-ne ca statistica e mare curva, si iti ofera ce rezultate iti doresti, depinde doar baza de raportare.
Rationamentul tau este slab prin faptul ca iei in calcul exclusiv voturile PDL/PSD/PNL. eu cred ca votantii lui Crin din primul tur s-au dus intr-un numar mult mai mare catre Basescu, locul liber fiind luat de votantii PRM/Jiji nu stiu cum, mari antibasciescieni. Si cum se mai imbratisa el Crin cu Becali , brrrrrr



Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Cat de penibil tb sa fi sa te tot rogi de un jobuletz, nu a mers sa fie slujnicutza lui Gionelu, poate prim ministru ca tot s-a carat neamtu' si a lasat locul gol.

Acesta este un dialog al surzilor.
Am incercat sa-ti explic ratiunea nominalizarii lui Antonescu pentru cazul in care PNL va da premierul. Nu este o ambitie personala a sa, ci o masura de siguranta.
Tu continui sa imbraci in exprimari tot mai grele propria-ti interpretare.
Sa fim sanatosi cu totii, altceva ce pot eu sa-ti mai zic?

.........

Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Mergi la inceput