Schimbare de macaz?-PNL

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Voi spuneti mai sus ca Patriciu (cel care "nu trebuie intrebat de primul milion" cum mi-a zis un sustinator de-al lui) ar reduce numarul bugetarilor la un sfert...pai la ce le trebuie profesorilor salarii, nu pot sa dea meditatii?!!! (cum facea d-lui pe vremuri).
Am ascultat cu atentie discursurile din ultimele saptamani, nimeni n-a pomenit nici macar in treacat de aceasta problema (PNL included).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Claudia, noapte buna.

Johannis rezista cita vreme avea el chef si cita vreme era sustinut din parlament. Lui Geoana, ca presedinte, i-ar fi fost imposibil sa rastoarne un prim-ministru care nu-i mai placea. Basescu iti poate povesti, cit s-a chinuit si el, saracul, la vremea lui....

Da, mai, stiu, numai ceilalti au voie sa fie sarcastici. La adresa lui Antonescu, a PNL, a votantilor lor.
Ciuruitii, nu, n-au voie.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

care dreak Johanis, omu' s-a prins primul cum bate vantul, si a fost cel mai cinstit ...era perfect paralel cu orice tema economica, in afara de aura de neamt serios care sufleca manecile si face treaba, nu spunea chiar multe. Sincer asta nu imi place nici la Boc, baiat bun dar nu il simt eu asa profesionist in alde crize, economie etc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Cei multi dintre cei care l-au votat pe Basescu sint pro un guvern cu PNL

Simona, who cares? :))
Nu e treaba PNL-ului sa indeplineasca visurile votantilor lui Basescu.
Treaba PNL-ului e sa foloseasca voturile primite de Crin, actionind in spiritul si motivatia lor, si, ca urmare, concluzia se impunea de la sine: neparticipare la un guvern personal Basescu! Adica exact ce-a iesit azi.

Sincer, nici nu cred ca-s prea multi votanti Basescu care sa-si doreasca guvern PD-L-PNL. Probabil or mai fi citiva romantici care viseaza la "reunificarea dreptei", dintre cei care inca mai cred ca PD-L e partid de dreapta si care nu cunosc nici mesajele transmise de Crin in campanie si nici istoria recenta a relatiilor dintre cele doua partide.

Dar majoritatea celor care l-au votat pe Basescu pentru ca e "marele anticomunist", "de dreapta", "erou civilizator", etc, cred ca n-au nici o preferinta anume cu privire la viitorul guvern, nici nu si-au pus problema ce-o face alesul lor cu criza politica.
Ce va scoate Basescu din palarie, aia sa fie! Daca se poate sa fie PD-L-ul singur, ar fi cu atit mai bine :)). Un guvern Boc, cu ministrii Udrea, Pogea, Sulfina, Videanu, noul Gabriel Oprea si alte valori incontestabile ale PD-L-ului... yummy!

Asa ca deznodamintul de azi, ideea ca PNL nu e dispus sa se predea PD-L-ului, e o veste buna pentru toata lumea!
O putem sarbatori impreuna, indiferent de tabara, ca ne bucura pe toti!



Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details

Ileana tu nu vrei sau chiar nu intelegi ca Antonescu a ajuns de unde a plecat:un lamentabil personaj din istorie?
Eu il consider mai compromis decat Geoana pt. ca a inselat asteptarile unor persoane remarcabile increzatoare in liberalism!
Poate fi numit, daca va mai fi sustinut,groparul PNL-ului!
Este superficial,este lipsit de onoare si de devotament fata de un partid istoric!
Atitudinea lui de dupa alegerile din turul 1 poate fi considerata ca fiind in avantajul partidului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

dooooooooooooooooooooooooooooiiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Llaura

Am ascultat cu atentie discursurile din ultimele saptamani, nimeni n-a pomenit nici macar in treacat de aceasta problema (PNL included).

Legea cu obligativitatea acelui concediu la bugetari a fost data prin vara, de guvernul Boc. Nu cred ca l-a sfatuit Patriciu.
Atunci s-a discutat si pe aici.

Reducerea numarului de bugetari este prevazuta si in acordul cu FMI.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

dooooooooooooooooooooooooooooiiiiii

Marina


, pai vezi?
Haaai, Marina, sa sarbatorim noi doua, ca restul lumii nu inteleg de ce nu vrea, cita vreme s-a ajuns fix acolo unde ne doream toti, si unii si altii :)).


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

divaghez de la subiect...uite cum sunt eu de acord cu Patriciu, citeam pe undeva ca Romania are angajata la stat 60 si ceva la suta din populatie, comparativ cu 6-7% in tarile nordice....asta chiar nu zice nimic la nimeni. Aveti vreun impozit de platit? Sper ca nu stati in S 1, sa vedeti cam cum e pe acolo. Vreti sa va faceti analize complete si gratuite...cat de usori e sa te internezi intr-un spital din Romania si sa iti faci analize complete o saptamana chit ca nu ai nici o suspiciune clara de boala? E o spaga simpla in jur de 1 mil , 1 mil jumatate.


Vreau si eu presedinte pentru o zi..de fapt job-ul meu mult dorit este manager de spital

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

aaaaa iileana eu sarbatoresc deja...dar ca sa-mi fie sarbatoarea sarbatoare mi-as dori Mosule si niste anticipate urgente.


Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui Marina

dooooooooooooooooooooooooooooiiiiii




, pai vezi?
Haaai, Marina, sa sarbatorim noi doua, ca restul lumii nu inteleg de ce nu vrea, cita vreme s-a ajuns fix acolo unde ne doream toti, si unii si altii :)).


Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

aaaaa iileana eu sarbatoresc deja...dar ca sa-mi fie sarbatoarea sarbatoare mi-as dori Mosule si niste anticipate urgente.

Ah, alea vor fi numai cind o vrea Voievodul-sef.
Deocamdata nu vrea, ca, din ce-a mai cumparat, din ce-a mai strins prin parlament, PD-L-ul are un procent mai mare decit ar obtine la niste alegeri in acest moment.
Mai asteapta si el, sa se mai farmiteze niste partide, sa se mai schimbe legea electorala, maruntisuri din astea.

Imi pare rau ca nu iti e bucuria deplina :)).


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput