Schimbare de macaz?-PNL

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Si yo cred ca trebuie anticipate...nu mai merge asa.
E exact ce trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mElaine spune:

Mi se pare ca s-a ajuns prea departe.
Cred ca e nevoie de anticipate. Atunci, din virful celor 12 procente pe care le mai ia, PNL-ul o sa fie foarte amabili si scumpel.

Este aberant, sa propui ca prim ministru un chiulau de parlament, fost profesoras de istorie (acum isterie).
Ce ar sti asa sa faca in afara de a-si aruca cometa de breton pe laturi? Halal.
Ne trebuie anticipate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Speranta in exces tampeste. Doi ratati a numarat Romania pe 7/12. Astazi unu' e convins ca e presedinte si celalalt ca e prim-ministru.

Invingem impreuna Romania bunului simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Eu cred ca PNL daca nu intra la guvernare va gresi mult. Cei multi dintre cei care l-au votat pe Basescu sint pro un guvern cu PNL


Dap! Eu l-am votat pe Basescu, din motive pe care mi-e lene sa le insir aici, insa pe final de campanie nu am pus doar o stampila impotriva lui Geoana, asa cum intentionam de la bun inceput.

Insa Basescu nu-i acelasi lucru cu PDL-ul, din punctul meu de vedere au avut la guvernare oameni incompetenti. PNL-ul a propus si a mentinut cota unica, alaturi de alte masuri care au stimulat economia.

Sa ne intelegem. Toti fura, asa cred eu. Intrebarea e daca si fac ceva. Iar iluzii si stelute in ochi nu mai am demult, cred ca Crin ar fi singurul care ar pierde, poate are votanti mai idealisti, in rest, electoratul ambelor partide cred ca ar fi multumit cu un asemenea guvern.
Si mai cred ca Antonescu ori stie ca ar pierde capital de imagine, ori intr-adevra e idealist si nu stie cu ce se mananca politica (ciolanul) la Romanica, din pacate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Anticipate? Intr-o tara care e in deep shit? Unde nu mai sunt bani pentru politicieni sa treaca strada? Ca toti banii s-au dus in campania pe care o vazuram.
Unde nu se stie daca vor fi bani de pensii si pentru salariile bugetarilor? Okaay...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

aaaaa am uitat, tb sa stam cu mana intinsa sa vina FMI-ul sa ne dea bani! banuiesc ca optiunea cu sa punem naibii osul la munca nu se ia in calcul nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Aici e mult de discutat, pen' ca nu stiu daca putem noi munci cat pot ei fura
Pe de alta parte, cum nici pe roman nu l-a dat vreodata munca afara din casa... Ma rog, eu tind sa cred ca romanul ar pune osul la munca, daca i s-ar explica exact ce si cum (vezi fondurile europene pentru agricultura care n-au fost absorbite, 90% s-au intors inapoi, anul trecut sau acum 2 ani parca).

Oricum ar fi, nu, nu se ia in calcul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

aaaaa am uitat, tb sa stam cu mana intinsa sa vina FMI-ul sa ne dea bani! banuiesc ca optiunea cu sa punem naibii osul la munca nu se ia in calcul nu?

Marina


Nu e chiar asa. Cred ca 90% din oamenii de orice virsta vor sa munceasca. Mai bine sau mai rau, cum e fiecare in stare. Nu existau multinationale dar parintii nostri munceau si atunci.

Eu pun vina pe managementul pe criterii politice, si pe jaful din orice intreprindere de stat sau agentie guvernamentala. Si mai nou pe criza economica, care inchide o gramada de firme private.

Daca guvernul nu era incapabil pina acuma, ieseam mai repede din criza. Asa, s-a aminat spargerea bubei pentru acum.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui astrojunkie
Anticipate? Intr-o tara care e in deep shit? Unde nu mai sunt bani pentru politicieni sa treaca strada? Ca toti banii s-au dus in campania pe care o vazuram.

Pai tocmai de aceea anticipatele acum ar fi o solutie.
Politicienii nu mai au bani pentru mite electorale, lumea va vota mai limpede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

sirmie, lumea se face ca munceste...si tipa cat poate ca nu le da statul, si ca ce rost are sa fie draguti si amabili pt un salariu de nimic. intr-un fel regret ca nu a castigat Patriciu, aia cu bugetarii redusi la 1/4 era buna tare.
Tu erai cu Afi nu? Te-a deranjat paznicul cu pretentii de bodyguard impertinent ... cam asta mi se pare mie romania muncitoare de azi (asa majoritara, 50% +1). Sictirita, mereu nedreptatita la salariu si nedispusa la nici un efort pentru a incerca sa fie profesionisti dupa care sa tipe la salariu. Iar asta cu sa nea dea Statul e supta cu laptele de la mama.


Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Citat:
citat din mesajul lui Marina

aaaaa am uitat, tb sa stam cu mana intinsa sa vina FMI-ul sa ne dea bani! banuiesc ca optiunea cu sa punem naibii osul la munca nu se ia in calcul nu?




Nu e chiar asa. Cred ca 90% din oamenii de orice virsta vor sa munceasca. Mai bine sau mai rau, cum e fiecare in stare. Nu existau multinationale dar parintii nostri munceau si atunci.

Eu pun vina pe managementul pe criterii politice, si pe jaful din orice intreprindere de stat sau agentie guvernamentala. Si mai nou pe criza economica, care inchide o gramada de firme private.

Daca guvernul nu era incapabil pina acuma, ieseam mai repede din criza. Asa, s-a aminat spargerea bubei pentru acum.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei




Mergi la inceput