Diaspora injurata. De ce pina la urma?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Am dat o cautare pe net si am aflat ca Victor Ciutacu este ziarist la Jurnalul National si Antena 2. Prezinta emisiunea Vorbe grele.
Deci este clar ca toate cuvintele lui sunt partinitoare si nu ar trebui sa puna la suflet nimeni din diaspora ceea ce spune acesta.
Sa nu ne lasam manipulati, asa cum nu ne-am last nici in campania din turul doi.
Este evident ca marii furaciosi ai tarii sunt disperati ca au pierdut.

Multumesc celor din diaspora pt implicarea la vot.




allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxij

Pentru ca nu e o intrebare, e o insulta, de aceea nu raspundem, ca n-avem la ce. Daca votam pentru Geoana tot asa ne intrebati? Dreptul de vot este garantat in Constitutie si cu asta basta, ofticati-va cat vreti.


o sa vina concita si o sa-ti raspunda in curind cum e cu geoana zis "diploma de MIT" si votul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Citat:
citat din mesajul lui hristina

Multumim, Diaspora!
Acum daca tot ati fost decisivi, nu vreti sa veniti si sa traiti cu el de gat?
Ca noi oricum emigram sa facem generatiilor urmatoare favoruri!

Si nu sunt geonista, dar mai mult amar ca-n astia 5 ani nu am vazut...si nu din cauza crizei mondiale, zau, asa...


Hristina, eu turul II n-am votat ca n-aveam cu cine Ptr a putea trai un om bine in Ro sau macar decent fara sacrificii mari ar trebui schimbati toti, din toate functiile nu numai presedintele.

Ce faci te si face. Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sheannamp

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Dl. Ciutacu scrie azi asa pe blogul lui:

“(Romania) – o tara care tocmai este pe cale sa consfinteasca triumful suprem al cercopitecilor, al analfabetilor, al hotilor, al securistilor si al curvelor.”; “Daca mai aud pe cineva cu grija noastra fata de soarta romanilor de la Chisinau, il scuip intre ochi! E valabil si pentru cei care propavaduiesc necesitatea democratica de a da unora care traiesc in afara granitelor dreptul de a decide soarta celor care traiesc inlauntrul acelorasi granite.”

....fara cuvinte.



**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |


Mirela, dar cine e Ciutacu?


Un neica-nimeni care se crede ziarist si care are un vocabular de toata jena! Nu am timp, ca ti-as cauta si ti-as da un link catre un subiect dedicat lui, chiar aici, pe DC, subiect unde era considerat un geniu de catre unii!!!! Sincer, nu ma intreba unde e geniul lui, ca n-as stii ce sa-ti raspund...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ica 1975

Citat:
citat din mesajul lui hristina

Multumim, Diaspora!
Acum daca tot ati fost decisivi, nu vreti sa veniti si sa traiti cu el de gat?
Ca noi oricum emigram sa facem generatiilor urmatoare favoruri!

Si nu sunt geonista, dar mai mult amar ca-n astia 5 ani nu am vazut...si nu din cauza crizei mondiale, zau, asa...


Hristina, eu turul II n-am votat ca n-aveam cu cine Ptr a putea trai un om bine in Ro sau macar decent fara sacrificii mari ar trebui schimbati toti, din toate functiile nu numai presedintele.

Ce faci te si face. Ce spui sa si infaptuiesti!


da...trebuie sa alegi sefi si conducatori care sa munceasca in locul tau. ...asta e scopul alegerilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eu nu am zis ca nu au dreptul romanii din diaspora sa voteze (denizel, hai ca tot esti tu meseriasha la scobit in subiecte si dat citate, zi unde am intrebat eu de ce si-au permis sa voteze). Bravo lor ca au facut-o! Eu altceva am intrebat. Daca ei au votat cu atata convingere ca fac bine, cati dintre ei iau in considerare posibilitatea intoarcerii in tara sa traiasca sub acest regim macar cateva luni, daca nu 5 ani?



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Eu nu am zis ca nu au dreptul romanii din diaspora sa voteze (denizel, hai ca tot esti tu meseriasha la scobit in subiecte si dat citate, zi unde am intrebat eu de ce si-au permis sa voteze). Bravo lor ca au facut-o! Eu altceva am intrebat. Daca ei au votat cu atata convingere ca fac bine, cati dintre ei iau in considerare posibilitatea intoarcerii in tara sa traiasca sub acest regim macar cateva luni, daca nu 5 ani?



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



daca scrie in lege ca poti vota din mauritius ..inseamna ca poti vota si nu vad ce trebuie comentat ..legea trebuie respectata ..sau cum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxij

Pentru ca nu e o intrebare, e o insulta, de aceea nu raspundem, ca n-avem la ce.

de ce consideri ca e o insulta? Sa te intrebe cineva daca nu ai vrea sa te intorci in romaina e o insulta? Adica noi astia de aici traim ... unde? in cocina, de te-a insultat intrebarea cu revenitul. Nu inteleg.

(stiu ca la un dialog virtual cuvintele pot capata alte sensuri, pt ca nu ai omul in fata, sa ii vezi mimica, sa ii auzi tonul vocii. Eu am intrebat foarte calm si fara nici o tenta de agresivitate. Mie chiar nu imi place Gioana si nu il cred capabil sa fie un presedinte de tara prea grozav, dar nu imi place Basescu mai mult si deja i-am vazut competentele de presedinte)



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
Eu nu am zis ca nu au dreptul romanii din diaspora sa voteze (denizel, hai ca tot esti tu meseriasha la scobit in subiecte si dat citate, zi unde am intrebat eu de ce si-au permis sa voteze). Bravo lor ca au facut-o! Eu altceva am intrebat. Daca ei au votat cu atata convingere ca fac bine, cati dintre ei iau in considerare posibilitatea intoarcerii in tara sa traiasca sub acest regim macar cateva luni, daca nu 5 ani?



ok, ok, reformulez intrebarea.

Mirela, daca tot ai votat, cum de-ti permiti sa nu te intorci poimaine in Romania?
Hai, curaj, Laura asteapta demult un raspuns.


Laura, te-ai gandit macar o clipa ca cei din diaspora au aici parinti, frati, surori? Te-ai gandit ca au o parte din familie in Romania?
Sau crezi ca au votat doar ca sa te supere pe tine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui ruxij

Pentru ca nu e o intrebare, e o insulta, de aceea nu raspundem, ca n-avem la ce.

de ce consideri ca e o insulta? Sa te intrebe cineva daca nu ai vrea sa te intorci in romaina e o insulta? Adica noi astia de aici traim ... unde? in cocina, de te-a insultat intrebarea cu revenitul. Nu inteleg.

(stiu ca la un dialog virtual cuvintele pot capata alte sensuri, pt ca nu ai omul in fata, sa ii vezi mimica, sa ii auzi tonul vocii. Eu am intrebat foarte calm si fara nici o tenta de agresivitate. Mie chiar nu imi place Gioana si nu il cred capabil sa fie un presedinte de tara prea grozav, dar nu imi place Basescu mai mult si deja i-am vazut competentele de presedinte)



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Si eu am subliniat ca nu-s geonesciana, dar sunt din categoria sociala insultata de Base, batjocorita, minimalizata si zau ca ciuruirea asta de ne-a executat-o el azi, o sa ne coste viata!

In rest, in Mauritius, tot respectul, poate doar caldura sa va ciuruie...si s ava altereze gandirea asta favorabila noua...

Mergi la inceput