Diaspora injurata. De ce pina la urma?

Raspunsuri - Pagina 44

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

partea proasta nu e ca se disponibilizeaza ci ca nu ai unde te angaja din nou.Si cum pentru a avea bani de regula ar fi bine sa ai un job,atunci intervine adevarata problema ,nu ai bani nu poti trai...si ce sa faca bietul om in cazul asta, mai ales cand il asteapta si copii acasa , ca nu sunt toti dispusi sa dea in cap ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Si eu sunt bugetar (acum in CIC), deci si io as putea s-o patesc. Dar adevarul e ca sunt prea multi angajati ai statului, comparativ cu alte tari europene. Oricum, nu concedierile ar rezolva problema, ci restructurarea intregului aparat de stat.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Si eu sunt bugetar (acum in CIC), deci si io as putea s-o patesc. Dar adevarul e ca sunt prea multi angajati ai statului, comparativ cu alte tari europene. Oricum, nu concedierile ar rezolva problema, ci restructurarea intregului aparat de stat.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Asa este nu concedierile vor rezolva problemele .La cat fura ei din buget prin toate firmele lui X si Y statul ar putea plati mii de bugetari..

Cait
Home is where heart is...
http://picasaweb.google.com/caitlin83490/HainuteInscriptionate#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirchea spune:

De ce e diaspora injurata?
E foarte simplu, societatii romanesti ii trebuie mereu un tap ispasitor.
La inceput s-a votat Iliescu n-a fost bine, mai bine ii votam pe ceilalti.Dupa aia i-am votat pe ceilalti, iar n-a fost bine.Cu timpul recurgi la tot felul de tertipuri, hai sa-l votam pe unul ca sa nu iasa celalat.Toti o apa si un pamant, n-ai pe cine sa alegi si acum, daca nu ne convine cine a iesit sunt de vina ceilalti, cei de afara, in nici un caz noi.
O mica intrebare: Cum poate sa voteze cineva din diaspora, o persoana care defileaza cu steagul rosu?

Mergi la inceput