Diaspora injurata. De ce pina la urma?

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Nici eu nu mai continui discutia cu tine, in felul asta nu ajungem nicaieri pt ca tot aiurea scrii....spune mai bine ce interes ai ca sa iasa geoana! se schimba oameniķ in primarie?

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

Citat:
citat din mesajul lui maraki

Nici eu nu mai continui discutia cu tine, in felul asta nu ajungem nicaieri pt ca tot aiurea scrii....spune mai bine ce interes ai ca sa iasa geoana! se schimba oameniķ in primarie?

Monica


Nu ma pot abtine

J.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui maraki
Irina da-o-ncolo...mie imi spui ca sant cu comunistii? Crezi ca uit cand era sa fiu linsata la Universitate de istericii care aplaudau minerii cand treceau in camioane? Fara sa spun un cuvant, au vazut la mine in piept insigna PNL-ului si au tabarat pe mine.... Voi ati votat cu ei: nastase, iliescu et company



si eu am fost studenta pe atunci
si n-am votat iliescu decāt īn 2000, ca sa ne trezim dreaq cu Vadim presedinte. Īn rest, always cu liberalii.
Toate astea īnseamna ca acum trebuie sa tin cu Basescu? Poti sa-mi explici logic DE CE?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Niciodata nu ai fost diplomata insa aici depasesti limita bunului simt.Pt cunostintele tale personale nu lucrez in primarie, asta una la mama , daca tot tineai sa afle tot forumul iar a doua la mana eu una nu mi-am permis sa te intreb ce interes ai tu sa votezi cu x sau cu y in ideea de a afla toata lumea dc vrei sa scapi de spalat podele si wc-uri.Intelegi?Ca sa nu mai spun ca nu mi-am permis sa spun ca scrii aiurea sau...E doar o chestie de ...4 clase..sau echivalentul a 7 ani de acasa.
Julie dc tot nu te poti abtine eu te sfatuiesc sa cauti o toaleta prin apropiere ca totusi la varsta ta nu ar da bine
Irina 34+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Mai, voi ati luat-o razna de tot! Acum incepeti sa calculati cat la suta din prostii tarii au votat cu x si cati cu y? COnteaza???

In Link-ul dat de Iileana, scrie:
cei cu studii superioare, PRECUM si cei cu 10 clase, scoala profesionala, au votat majoritar cu GEOANA.
De asemenea,Geoana a fost votat de majoritatea celor cu varsta cuprinsa intre 50-64 de ani, precum si de catre cei de peste 65 de ani.
A..si tot Geoana, votat majoritar in mediul rural.

Tinerii l-au votat pe Basescu, diferenta de circa 9% intre candidati pe segmentul 18-35 de ani.

Ma gandesc ca cei cu 10 clase provin mai ales din mediul rural, mediu care a votat cu o diferenta de cca 5 procente in favoarea lui Geoana. Compenseaza insa cei cu studii superioare, care au votat cu cca 7 peste Basescu, tot in favoarea lui Geoana.


V-am facut un rezumat, ca nu pra deschideti link-uri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Care e treaba cu studiile superioare? Voi credeti ca facultatea de-prostifica prostii? In nici un caz. In cea mai fericita situatie ii face prosti cu diploma!

Invingem impreuna Romania bunului simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Citat:
citat din mesajul lui Julie
...
Nu ma pot abtine

J.


Julie, , ma bucur mult ca te "vad"!!!! Si sper sa apari din ce in ce mai des pe aici (nu numai la "alegeri").

Scuze pentru off topic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Care e treaba cu studiile superioare? Voi credeti ca facultatea de-prostifica prostii? In nici un caz. In cea mai fericita situatie ii face prosti cu diploma!

Invingem impreuna Romania bunului simt



Evident ca nu e nicio legatura.
Ca daca facem media intre votantii lui Geoana iese IQ-ul egal cu votantii lui Base

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

tot off topic: Ce a facut Julie in ultimii 5 ani?

Pe bune acuma :), cine e, domle, Julie????
Vaz ca lumea se bucura* ca Julie a aparut, lumea ii da flori si inimioare Juliei, care, in sfarsiiiit a reaparut :).

Julie, in doo vorbe; esti fata buna 'au ba? :))

--------------

* cel mai mult si mai mult s-a bucurat o anumita persoana , ceea ce ma face sa-mi fie putin cam teama de Julie asta :))))))))))))))).

P.S. scuze, da' atmosfera devenise mult prea apasatoare .
P.S.2 Sa nu carecumva sa ma lasati nedumerita, daaaa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Am scris ca e moral, legal si democratic sa voteze cei din afara. Doar n-o sa ma citez eu acum, pentru doamnele care nu stiu sa vada randurile.
Am si eu o familie plecata dincolo, de prin '95. Si habar nu au aia cine e presedintele Romaniei, darmite cine e candidat. Deja e un efort prea mare. Si ca ei sunt multi. Foarte multi. Asa ca asta cu informarea, cu ziarele, cu lugu-lugu, sunt pentru o categorie mica. Pe restul ii doare in cot si nici acolo de noi.
Si imi mentin parerea, sa-si rezolve intai frustrarile cei care au impresia ca aici urma sa vina Dej cu o cizma rosie. Poate Motanul incaltat....

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput