Diaspora injurata. De ce pina la urma?

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui maraki

Si eu tot cu Radu Campeanu, nu inteleg de ce v.ati intors la 180 de grade,acum sant buni FSN-istii?

Monica


Dar Base nu provine din FSN? ... sau e vreun extraterestru, ceva?

Cât despre rasucitul cu 180 de grade... parca acum un an se bucura Base ca PDL si PSD au facut în sfârsit alianta visurilor sale . Atunci nu mai era suparare ca PSD sunt urmasii comunistilor, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Bineinteles ca a facut parte din Fsn , a fost deputat , a fost unul dintre oamenii lui Iliescu pe atunci.Nu era mana dreapta a lui Roman? A facut parte din Fsn pana la desprinderea PD-ului,undeva in 1996 cred , dar nu sunt sigura.Insa da, atunci nu erau parabole as amulte si nici netul nu misuna.

Irina 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Irina nu o mai intoarce, nu s.a spus de toti votantii lui Geoana ca sant inculti si cu 4 clase, stii foarte bine asta! Pe Ceausescu nu il votai, era ales in congres! Noi votam primarii si atat. Daca acum 20 de ani am votat cu PNL-ul, normal ca nu am memoria scurta si raman la ideea mea despre Nastase si Iliescu.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

PAI nu o dau la intors deloc.Ia lamureste-ne tu cine sunt aia cu 4 clase?
Normal ca nu s-a facut referire la votantii lui Geoana , nici nu era vb de asa ceva , s-a vb la general.Nici eu nu am facut referite la toata diaspora ci doar la cei care habar nu au cine sunt candidatii, la cei care nu mai vin acasa jamais, care au rupta orice legatura cu ROmania .Culmea ironiei e ca taman astia sunt cei mai vehementi.
A mai pus cineva cred intrebarea, oare cati de aici , care scriu aici, au votat.Ma refer la cei din afara.


Irina 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui d_melli

Bineinteles ca a facut parte din Fsn , a fost deputat , a fost unul dintre oamenii lui Iliescu pe atunci.Nu era mana dreapta a lui Roman? A facut parte din Fsn pana la desprinderea PD-ului,undeva in 1996 cred , dar nu sunt sigura.Insa da, atunci nu erau parabole as amulte si nici netul nu misuna.

Cel mai destept intotdeauna cedeaza!
Irina 33+ cu


A fost cu Roman dupa ce Petrica a fost zburat de la guvernare de taica Ilici.
Irina da-o-ncolo...mie imi spui ca sant cu comunistii? Crezi ca uit cand era sa fiu linsata la Universitate de istericii care aplaudau minerii cand treceau in camioane? Fara sa spun un cuvant, au vazut la mine in piept insigna PNL-ului si au tabarat pe mine.... Voi ati votat cu ei: nastase, iliescu et company

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
... dar juma' de natie crede sincer ca Basescu este exponentul pur-singe al anticomunismului.


Ce dragut... :).

Pai, e cam 1-1. In meciul cu jumatea de natie care crede sincer ca Antonescu este exponentul pur-sange al Pietei Universitatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Pai si pana la a pleca cu Roaman cu cine a fost , cu bunica? Acum hai sa fim seriosi.Cand e gluma e gluma insa acum sa spunem ca pana si aasta a fost usa de biserica e prea de tot.Eu nu ii iau parte lui Geoana ca doi bani dau pe el, asta ca sa nu ma intelegi gresit , insa nu bate campii cum ca Basescu a fost virgina poilitici romanesti.

Irina 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Uite asta a fost exprimarea: Cu siguranta cei din diaspora sunt mai informati decat cei cu 4 clase din RO pe care ii convinge / santajeaza primarele sa voteze cu cine vrea el. Si sunt multi in categoria asta, din pacate.


nu e vorba de toti votantii, poti contesta ca nu exista si oameni cu 4 clase primare sau chiar deloc? adica stiu ei mai bine decat cei din diaspora ce se intampla in politica?

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui maraki

Crezi ca uit cand era sa fiu linsata la Universitate de istericii care aplaudau minerii cand treceau in camioane?

Nici eu n-am uitat.
N-am uitat nici de colegii mei macelariti de mineri, nici asaltul IMGB-face-ordine, nici Piata Universitatii pe care am trait-o cu toata sinceritatea si angajamentul acelei virste, nici dezastrul din Duminica Orbului. Si nici ca de 20 de ani votez, intr-un fel sau altul, dreapta.
In aceasta finala, dreapta nu a avut reprezentant.


Hai s-o lamurim si pe asta cu 4 clase:
- in Bucuresti a fost votat majoritar Geoana
- electoratul cu studii superioare a votat majoritar Geoana
- electoratul din primul tur al lui Crin Antonescu (PNL) a votat majoritar Geoana.
http://www.realitatea.net/moldova--muntenia-si-bucuresti-au-votat-cu-geoana--transilvania-cu-basescu--vezi-migratia-voturilor-din-turul-i_690760.html


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Sa inteleg ca in diaspora nu exista oameni cu 4 clase ci doar crema cremelor.In cazul asta imi cer scuze ca nu mi-am dat seama la timp ca in afara nu pleci decat dc ai de la facultate in sus.Probabil la maturat strada iti tb facultatea si la menaj doctoratul.Mai departe cred ca o sa conteze cate facultati si cat mai mult edoctorate ca s aprinzi un post.
"adica stiu ei mai bine decat cei din diaspora ce se intampla in politica?" Extraordinar , da-mi voie sa spun.Da chiar s epoate sa il compari ep unul cu 2 clase cu unul care sta in afara? Dar chiar s epoate? ce jignire...Pai ala logic ca stie mai multe din afara ca doar a plecat cu trenul sau cu avionul in cel mai bun caz si deja e cu un pas inaintea prostului de la sapa.Hai sa fim seriosi.
Asta e rasism.
Eu una nu imi mai bat capul.Oricum se pare ca subiectul e strict pt diaspora,ceva de genul hai sa ne plangem de mila ca s-au supara x si y.Foatre bine.
O zi buna si o viata tot mai buna.


Irina 33+ cu

Mergi la inceput