Diaspora injurata. De ce pina la urma?

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Da, grupul asta organizat este prin toata Europa si SUA

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Daca se reiau alegerile, am sa ma duc de-a draqu la consulat cu toti puradeii dupa mine si ii las in pana mea sa urle p-acolo, sa le faca capu zdrente la aia.

Dar e jenant sa fim spurcati in toate felurile, cand oamenii dau bani pe transport sa ajunga la consulate, ca nu traim cu totii in acelasi oras in strainatate.

Si chestia asta cu sa te intorci maine, daca nu ieri in tara...aveti idee ca daca se face tam-tam pe chestia asta la UE pe care o cantati o sa va iasa pe nari(tuturor celor care sustin ca diaspora nu are dreptul de a vota), din simplul motiv ca e ceva ce incalca drepturile omului si in speta ale cetateanului unei tari si inca membra UE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.clau spune:

Citat:
citat din mesajul lui maru

Citat:
citat din mesajul lui alina.clau

Citat:
citat din mesajul lui maru

Nu am mers la vot si imi pare rau (pasaport expirat, 200 km de sofat)
Imi pare tare rau, da, as fi votat cu Geoana, pentru ca Basescu nu a demonstrat nimic in cei 4 ani de domnie. As fi vrut sa vad ce face Geoana.
Am urmarit presa, am urmarit dezbaterile, si cred ca as fi luat o decizie cat de cat informata.
Apoi ma gandesc ca oricine iesea, nu traiam eu in regimul respectiv, pana la urma presedintele are puteri limitate. Dar e imaginea Romaniei in afara. Si as fi vrut pe cineva cu ceva cunostinte de diplomatie, pe cineva de care sa fim siguri ca nu face gafe diplomatice...

Acu imi pare rau, tocmai cand citesc asa postari. Daca e asa de buna Rusia, de ce nu pleci dragutza acolo? Ai citit platforma politica a celor 2 candidati? ai idee cat de la dreapta e Basescu fata de Geoana?
Citat:
citat din mesajul lui alina.clau

Ce bine ar fi ca toti cei cel sustin pe Geoana sa emigreze,eventual in Rusia!Ne-ar fi asa de bine ,fara cei care asteapta sa le dea statul bani fara sa munceasca,sau 'muncesc' la stat si-i tinem noi in carca(ma refer aici strict la bugetarii inutili,nu la profesori,doctori,etc).Acestia l-au votat pe Geoana,pt ca Basescu nu i-a platit stand degeaba.
Mie personal mi-a mers foarte bine in ultimii 5ani si multor cunoscuti la fel(chiar si in criza),dar am muncit in adevaratul sens al cuvantului,la privat,si s-au platit milioane grele luna de luna la stat pt munca mea.
Dar dupa cum il cunoastem noi pe roman,cam lenes din fire,cred si eu ca a preferat in minciunile sfruntate al lui Geoana ca le va da bani stand acasa la TV.

alina+ANDRA MARIA(26.08.2007)
POZE cu Andruta


Emma Aida e inger
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/


Pt ca l-am vrut si-l am pe Base presedinte!!

alina+ANDRA MARIA(26.08.2007)
POZE cu Andruta

ok, mabucur pentru tine, dar ce legatura are mesajul meu cu ce ai replicat tu? E un pumn in masa? stiu f bine ca apucaturile rele sunt primele ce se invata...

Emma Aida e inger
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/


M-ai intrebat "de ce nu plec in Rusia"?Raspuns:pt ca l-am vrut pe Base presedinte!Mesajul meu cu Rusia era pt sustinatorii lui Geoana care vor sa emigreze!!
E greu cu...subtilitatile astea!!!!

alina+ANDRA MARIA(26.08.2007)
POZE cu Andruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Daca fac astia din nou alegeri si io ma duc sa votez si o sa ma mai straduiesc sa mai adun cativa. Ca de data asta de fapt n-am putut vota, ca eram pe drum/avioane si n-am avut cum ajunge la Chicago, care e la 200km de mine, sau NY care e la vreo 1000km si mai bine. Da' abia astept ocazia Dorm si la hotel data aviatoare. Da' nu cred sa aiba succes astia cu contestatiile lor de doi lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.clau spune:

Citat:
citat din mesajul lui hristina

Citat:
citat din mesajul lui alina.clau

Ce bine ar fi ca toti cei cel sustin pe Geoana sa emigreze,eventual in Rusia!

alina+ANDRA MARIA(26.08.2007)
POZE cu Andruta


Dragutza, daca Geoana era sustinut de Rusia, zau ca ar fi iesit..fii tu sigura ca nu dormeau ei, stiind ce neam DEGEABA suntem.
Dar vad ca Dl Base fu votat de dnii de peste Prut care pentru ei insisi nu au fost capabili sa-si alege presedintele; venira repede sa ni-l aleaga pe-al nostru!


Te rog ca acest apelativ-dragutza-sa-l folosesti cu cei apropiati tie.Noi nu ne cunoastem si tinand cont de optiunea ta politica nici nu mi-as dori.
Iar cei de peste Prut l-au votat pe Base pt eu stiu cu varf si indesat ce e comunismul!Noua,sau mai bine zis unora din noi,nu le-a fost de-ajuns Ceausescu si Iliescu,il mai vor si pe Geoana...

alina+ANDRA MARIA(26.08.2007)
POZE cu Andruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Eu imi cumpar un Tom-Tom de data asta sa pot gasi consulatul...de aia n-am votat. Si ii iau si pe ai mei, care sunt la mine in vizita si au ratat ocazia. Vor voturi din diaspora, le dam, inca o data mai gras decat a fost. Si ii mai iau si pe aia care nici limba Romana n-o mai stiu, dar au pasaport Romanesc.

Huliganca si golanca am mai fost facuta in "89 la Timisoara....imi sta bine si ma prinde...vechi narav, ce sa-i faci.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Amonar, regula este sa venim fiecare cu cate 5 de caciula.



**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Amonar, regula este sa venim fiecare cu cate 5 de caciula.



**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |


Dam sfoara-n tara (pardon EU), nici o problema



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S


LadyJ, eu vorbeam de Antonescu si primul tur. Scuze daca n-am fost explicita. Pana si Remus Cernea ala a adunat voturi. Dar si teoria ta de la urma e valabila. Toti au vrut altceva, nu Basescu. Ce chestie.

Ingrid S si Diana




da' chiar, ce chestie ca nu votam un presedinte din primul tur... tot e bine ca nu ne reprosezi ca n-avem un presedinte votat cu 99,99%, altfel nu se pune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

mi se par socanta aceasta stire
http://impactnews.ro/News/Americanii-spun-c#259;-Rusia-vrea-revolte-post-electorale-īn-Romānia-24868


**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput