Diaspora injurata. De ce pina la urma?

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui Julie

Citat:
citat din mesajul lui patou

in ce ma priveste e simplu. nu puteam sa votez cu comunistii (adica cu geoana). dupa 20 de ani de la revolutie, era prea de tot.


Din pacate, vad ca memoria unora e de scurta durata...

Julie


www.badin.ro/2009/12/9/cum-am-nvins-comunismul-n--decembrie--lista-activi.html" target="_blank">Cum am invins comunismul in 6 decembrie


Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


trist as spune, sa dai link la blogul unui infect care se straduia sa demonstreze ca basescu a violat si alte mizerii...
credeam ca vii cu ceva de bun simt, asa cum era vorba...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
trist as spune, sa dai link la blogul unui infect care se straduia sa demonstreze ca basescu a violat si alte mizerii...

Cind o sa dau eu un link catre un articol care-l acuza pe Basescu de ce zici tu, chiar te rog sa-mi atragi atentia.

Deocamdata, am dat un link catre o lista unde sint adunate intr-un loc, cu liniuta de la capat, informatii care pot fi verificate, fiecare in parte, dintr-o multime de alte surse.


Ah, am uitat, traim timpurile in care o afirmatie usor verificabila, gen "afara ploua", tre' musai confirmata de OTV, altfel nu-i valabila.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

"Daca mai aud pe cineva cu grija noastra fata de soarta romanilor de la Chisinau, il scuip intre ochi! E valabil si pentru cei care propavaduiesc necesitatea democratica de a da unora care traiesc in afara granitelor dreptul de a decide soarta celor care traiesc inlauntrul acelorasi granite."



Omul are dreptul sa injure pe cine vrea. Mai ales pe blogul personal. Altii nu au blog si injura in gand, altii injura cu prietenii la bere. In seara de 6 decembrie o gramada injurau aici pe forum de exemplu. Insa de aici si pana la a spune ca a pus cineva problema sa se ia dreptul de vot al diasporei e cale lunga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
trist as spune, sa dai link la blogul unui infect care se straduia sa demonstreze ca basescu a violat si alte mizerii...

Cind o sa dau eu un link catre un articol care-l acuza pe Basescu de ce zici tu, chiar te rog sa-mi atragi atentia.

Deocamdata, am dat un link catre o lista unde sint adunate intr-un loc, cu liniuta de la capat, informatii care pot fi verificate, fiecare in parte, dintr-o multime de alte surse.


Ah, am uitat, traim timpurile in care o afirmatie usor verificabila, gen "afara ploua", tre' musai confirmata de OTV, altfel nu-i valabila.


Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Si care e diferenta intre OTV si Antena? DDD cu ciumacii si tov. voiculescu cu ciutacii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

http://voxpublica.realitatea.net/politica-societate/geoana-presedintele-romanilor-din-romania-20465.html

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

timpenia asta scoasa de psd trebuie alungata asa cum alungi o musca enervanta. si daca tot nu pleaca ii dai cu pliciul.
adica mie nici macar nu mi se pare o idee de combatut. e o ineptie atit de mare incit n-ai ce combate la ea, pur si simplu.
adica inteleg sa te bagi cu argumente in momentul in care si partea cealalta are argumente, dar asa ... cind tu te straduiesti sa fii logic si altul scoate cite una din palarie doar asa de fun, n-are rost.


in plus se mai practica treaba asta in partide, si anume, detonarea unei fumigene ca sa nu se mai vada adevaratul subiect de discutie.
deci, va rog, nu va luati dupa ei, nu puneti suflet, nu contraargumentati ca n-are rost. vedeti-va de treburile voastre si de vietile voastre, fiti tot asa romani ca si pina acum. nu va ambalati de megaministirile aparute prin fituici sau pe bloguri obscure.

si sa fim seriosi - daca l-ar fi votat doar diaspora, basescu n-ar fi avut nici o sansa la presedintie. l-au votat 50% din cei din tara +diaspora. asa ca nici matematic nu iese.


www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

www.badin.ro/2009/12/9/cum-am-nvins-comunismul-n--decembrie--lista-activi.html" target="_blank">Cum am invins comunismul in 6 decembrie



Ileana nu uita violul. Neaparat sa zici ceva si de www.badin.ro/2009/11/exclusiv-traian-bsescu-n-noaptea-de--decembrie---i.html" target="_blank">VIOL

Invingem impreuna Romania bunului simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui iileana

www.badin.ro/2009/12/9/cum-am-nvins-comunismul-n--decembrie--lista-activi.html" target="_blank">Cum am invins comunismul in 6 decembrie



Ileana nu uita violul. Neaparat sa zici ceva si de www.badin.ro/2009/11/exclusiv-traian-bsescu-n-noaptea-de--decembrie---i.html" target="_blank">VIOL

www.youtube.com/watch?v=wYE2VJ4ADJ0&feature=player_embedded" target="_blank">Invingem impreuna Romania bunului simt



Xeno, raspunsul dat lui Muffin e valabil si pentru tine, ca vaz ca aveti cam aceleasi reactii.
( :))

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:


-Vai ce pulover dragut!
-Eu l'am facut
-De unde ai modelul?
-De pe un site pentru pedofili


Uite cam asa fuse!

Invingem impreuna Romania bunului simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Putina www.ciutacu.ro/articol/asta-nu-mai-e-%c8%9bara-mea/" target="_blank">incalzire de dimineata ontopic, ciutez:
"Daca mai aud pe cineva cu grija noastra fata de soarta romanilor de la Chisinau, il scuip intre ochi! E valabil si pentru cei care propavaduiesc necesitatea democratica de a da unora care traiesc in afara granitelor dreptul de a decide soarta celor care traiesc inlauntrul acelorasi granite."



Asta e o reactie tipica a baietilor diplomati. Se ascund dupa vorbe atent selectionate ca mai apoi, in culmea furiei sa verse ineptii dintr-astea, sa-si dea rama pe fata: agresivitate, minte intunecata, spalatura pe creier.

Tare ar fi interesant ca ASTA care a scos porumbelul sa scuipe intre ochi pe unul mai putin diplomat care-i intoarce o scatoalca de ramane fara saliva .

Mergi la inceput