Diaspora injurata. De ce pina la urma?

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92

Citat:
citat din mesajul lui ruxij


Altceva ce vreau sa subliniez este ca va faceti voi iluzii ca de presedinte depinde cum se traieste in Romania.




Te rog sa nu te mai arunci la a face supozitii despre iluziile celor care traiesc aici. Personal nu am decat o singura asteptare de la presedinte...putina decenta! Nu se poate in urmatorii 5 ani, ok! Tocami ca presedintele nu are nici o influenta (sau nu ar trebui sa aiba constitutional, insa astia 5 ani ne-a demonstrat ca mult rau poti face agitandu-te ca un prost)...el reprezinta imaginea unei tari, este un simbol.

Pana una alta aici in teritoriu suntem majoritar o tara de 'ciuruiti'. Noroc cu diaspora...






Atat vrei tu de la un presedinte? Decenta?
Pai uite de aia nu exista evolutie in Ro. Ca vrem decenta,liniste, pasarele si iarba verde.Restul e cancan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Stiu cum arata Romania si m-a marcat. Nu e inca bine acolo. Tatal meu a murit in spital de cateva luni, acolo, si stiu ce inseamna sistemul sanitar de acolo. M-a marcat.



Te-a marcat asa de tare incat te-ai temut sa nu cumva sa se schimbe ceva. Am inteles.







URAT! Lovitura sub centura, foarte urat din partea ta, accept92!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Multumesc tuturor care mi-au raspuns la intrebare!

Eu ma retrag de pe subforumul politic, ca sa imi pot intoarce privirea in alta parte (cum bine mi-a sugerat accept), sa am impresia ca de fapt nu e asa de mizerie si nu e asa de rau cum mi se pare.
Sa traiti bine, oriunde ati fi!



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Atat vrei tu de la un presedinte? Decenta?
Pai uite de aia nu exista evolutie in Ro. Ca vrem decenta,liniste, pasarele si iarba verde.Restul e cancan.





La clasa politica pe care o avem si mentalitatile populatiei (nu votez cu cine nu are sanse) stiu ca mai mult decat atat nu se poate. Deocamdata. Si in 5 ani de zile am ajuns sa pretuiesc decenta. Si de la presedinte nici nu am nevoie de mai mult! Guvernul conteaza, ministrii. Basescu nu are de unde alege din punctul asta de vedere, nu are oameni de valoare in jurul sau. Uita-te la ministrii pe care i-am avut 5 ani. Jale!!! De unde o sa scoata altii mai buni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

accept, fii pe pace ca are de unde sa gaseasca oameni de valoare.
nu de asta m-as stresa eu :))

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25
[Eu ma retrag de pe subforumul politic, ca sa imi pot intoarce privirea in alta parte (cum bine mi-a sugerat accept), sa am impresia ca de fapt nu e asa de mizerie si nu e asa de rau cum mi se pare.
Sa traiti bine, oriunde ati fi!



Retrage-te si fa muuuuuulta liniste.
Gud-bi si n-am cuvinte *ca cei cu spinarea dreapta si constiinta curata traiesc bine, oriunde ar fi*

Julie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

accept, fii pe pace ca are de unde sa gaseasca oameni de valoare.
nu de asta m-as stresa eu :))

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |


Siiiiigur ca da! Are de unde!

Pe cine? Pe Nuti Udrea, pe Pogea, pe Boc, pe Videanu! Niste competenti cu totii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Atat vrei tu de la un presedinte? Decenta?
Pai uite de aia nu exista evolutie in Ro. Ca vrem decenta,liniste, pasarele si iarba verde.Restul e cancan.





La clasa politica pe care o avem si mentalitatile populatiei (nu votez cu cine nu are sanse) stiu ca mai mult decat atat nu se poate. Deocamdata. Si in 5 ani de zile am ajuns sa pretuiesc decenta. Si de la presedinte nici nu am nevoie de mai mult! Guvernul conteaza, ministrii. Basescu nu are de unde alege din punctul asta de vedere, nu are oameni de valoare in jurul sau. Uita-te la ministrii pe care i-am avut 5 ani. Jale!!! De unde o sa scoata altii mai buni?




Daca presedintele dupa tine are doar un rol decorativ, eu zic de acum sa votam pe considerente de ordin estetic: simetria organelor, inaltimea peste medie, acuitatea vizuala corespunzatoare si evident traditionalul cautat la dinti. Iar odraslele lor sa arate cumsecade.

Si ce ministrii ar fi avut Johannis? Dar nu vreau sa aud de "tehnocrati" ci de personaje concrete, animate si vertebrate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.clau spune:

Multumim diasporei!
Jos palaria in fata voastra!

alina+ANDRA MARIA(26.08.2007)
POZE cu Andruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Ellej, si spune tu ce persoane competente are Baselu??? Cu solutii concrete, viabile, fara circ, scandal, tupeu si prostie cat casa, mojicie si proasta crestere, hahaiala si restul te las sa le completezi tu...

Mergi la inceput