Diaspora injurata. De ce pina la urma?

Diaspora injurata. De ce pina la urma? | Autor: vikinga

Link direct la acest mesaj

Se merita sa fie asteptati romanii cu oua stricate in fata aeroporturilor macar si pt a-i vedea pe Iliescu si Nastase in fata camerelor, cum ii vad io acum. In esec. Geoana nici nu ma conteaza.Se tot intreaba lumea pe la tv de ce oare au votat romanii din afara cu Basescu?Poate pt ca majoritatea au plecat pe vremea lui Iliescu dezamagiti de Romania lui si multi s-au intors in Romania ultimilor 5 ani, gasind-o mai primitoare.Si pina la urma de ce au votat romanii din afara asa?Oare pt ca au simtit criza financiara peste tot in lume pe unde sunt si inteleg ca un presedinte mai are a face si cu altceva inafara de frigider? Citesc si ma minuez! Cica romanilor din afara ar trebui sa li se ia dreptul de vot, asa gindesc multi romani de acasa...Inafara de faptul ca Hrebe a dat fara jena si respect diaspora la fund, tot aud din partea PSD-ului ca de fapt romanii din afara au votat asa pt ca-s neinformati. Gresit domnilor!Va invit pe cei din diaspora sa ziceti de ce ati votat?PS: asta si pt ca au fost si atitea sectii de vot, ca niciodata suntem bagati in seama. in germania daca esti american, spaniol, italian si numai stiu dar or mai fi, poti vota si prin plic trimis prin posta, aici nu se fura. Asa ar trebui sa fie si in cazul romanilor de prin tari unde votul e respectat.Vikinga 36+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burticaAMR 4 saptamini

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

mda, asta in conditiile in care diaspora baga milioane de euro in tara din care a plecat...

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Zicea o fata care e revoltata ca a iesit Basescu, ca, daca ar pleca din tara, ar vota Basescu. Din razbunare .

Mie acuma mi-a picat fisa: mai fetelor, voi ati vrut sa ne-o platiti pentru toate discutiile alea emigrare vs. sedere placuta in Romania? :))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii
mda, asta in conditiile in care diaspora baga milioane de euro in tara din care a plecat...

Sunt ofticati ca sub iliescu diaspora nu a pompat atatia bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

eu una m-am simtit jignita de afirmatiile lui Hrebenciuc despre diaspora si de siguranta lui malitioasa cand a anuntat: am castigat in Irak...
**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

daca asa e nu putem decat sa va multumim


Citat:
citat din mesajul lui denizel

Zicea o fata care e revoltata ca a iesit Basescu, ca, daca ar pleca din tara, ar vota Basescu. Din razbunare .

Mie acuma mi-a picat fisa: mai fetelor, voi ati vrut sa ne-o platiti pentru toate discutiile alea emigrare vs. sedere placuta in Romania? :))))))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miriama spune:

Pe mine sa nu ma-njure nimeni ca io nici n-am avut urna sa votez... trebuia sa merg vro 2 ore cu avionul ceea ce nu-mi deconta nimeni...





"Arata-te puternic cand esti slab si slab cand esti puternic"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

dar de ce va uitati voi numai la astia de injura diaspora?

ce sa zic - scrise si vikinga un mesaj aseara (la nervi, sint sigura) de zicea ca asa ne trebuie noua astora de am ramas in Ro. intii am vrut sa dau replica, dupa aia m-am gindit ca sigur nu s-a referit la mine

parerea mea e ca fiecare stie cit valoreaza si chiar nu-i cazul de inflamatii din motive de vorbe scrise/spuse aiurea de catre persoane pe care nici macar nu le pretuiesti.

in diaspora sint romani si romani, la fel ca si in tara, daca incepem iar cu aia is asa si ailalti is pe dincolo ne enervam degeaba.

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Milioanele de euro pe care le tirmiteti acasa le bagati in buzunarul tarii? Platesc parintii vostri , rude , prieteni impozite la stat pentru ei? Sau voi ii trimiteti direct la buget?
De ce nu se sesizeaza diaspora si cand se maresc taxele in tara, impozitele, creste infractionalitatea, in general de ce nu va implicati mai mult dc tot va pasa atata?De ce nu va faceti organizatii cu care sa va implicati?

Irina 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Cum de ce...
Ati dat exit-pool-urile peste cap... s-a bucurat Geoana degeaba... sa va fie rusine



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

mda, asta in conditiile in care diaspora baga milioane de euro in tara din care a plecat...

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |


Deh Mirela asta nu se vede din avion, dar cand le trebuie cate o chestie, suna repede la vasilica din italia, la georgica din spania...sunt pline satele romaniei vara de masini cu numere d-astea, sunt pline satele de case construite de oamenii astia care numai ei stiu ce trag acolo si cum traiesc.

Buna dimineata in primul rand...in al doilea rand de-aia nu mai ploua in Olanda sau alte tari ca ni se spune ca nu mai avem drept de vot...sa puna mana sa citeasca o Constitutie ceva si sa vada ca atata vreme cat ai pasaport romanesc, cetatenia tarii tale, cat timp vii sa cheltui bani prin restaurantele patriei(hahaha, o sa rada acum cativa, dar fara clienti nema restaurant, nema ospatari, nema papa la copii ospatarului si asa mai departe)...atata timp cat se vine cu valuta si se schimba in Romania, cat se vopsesc porti in comune uitate de Dumnezeu pe banii astora fraieri Domne si nostaligici care isi aduc copiii pe la rude sa isi exerseze romana aia, limba tarii aleia care pentru ei e asa o chestie exotica...atata timp cat punem suflet si ne intoarcem la radacini(strangand la ciorap mia sau miile alea de euro de dat pe biletele de avion), sa vina vreunu sa mi-o spuna in fata ca n-am dreptu sa ma implic civic si social in tot ceea ce priveste romania.

Mergi la inceput