Abdomen extra-plat, P90X & Co (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

ma uit la sinteza zilei de aseara si ma amuz de nebuna p'aci:)))

oricum, mai e putin si ma duc si eu acasa sa bag un antrenament dansant cu sexy Shaun

azi am mancat f frumos..peste, aproape jum de litru de iaurt si biscuitii mei cu faina integrala..good girl

Allure bafta cu Okinawa.daca ai probl. de sanatate tu stii cel mai bine ce e ok ptr organismul tau
eu am organism de taur.ffff rar ma doare si pe mine ceva

ok..sa ma amuz in continuare cu copii astia



"Where I am today is where my mind put me, and where I am tomorrow is where my mind puts me.If your mind can take it, I know your body can take it."- Billy Blanks


Me, me, me
http://picasaweb.google.com/jasmine24/TaeBoGirlAdicaEu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

De ciuda ca am bagat numai prostii in mine astazi, am executat tot Plyo cu toate ca de la min 30 imi venea sa o ma las.

Margelute

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

wow...bate vintul frunza-n dunga pe aici...
lumea ori nu face sport, ori nu are timp sa raporteze

eu citesc de zor in cartulia mea...ce imi place sa ma informez! nu sint bolnava, doamne fereste! mi-a fost rau simbata noaptea pt ca la restaurant am mincat un cirnat prajit (era la 9 seara ) iar eu nu sint obisnuita cu prajeli...dar cind ai o dieta sanatoasa 90% si intr-o seara o faci lata, se simte...

zicea una dintre fete (scuze, n-am retinut cine) ca se duce la ortoped...pentru cine si de ce? care e buba? sint si eu curioasa.

Ele, plyo e greu...sa fii mindra de tine. Vezi ca se poate?

Afara fulguie usurel......incepe sa-mi miroasa si mie a sarbatori!
Am facut un pumpkin mic la cuptor...o bunatate!!! Am pus niste scortisoara pe deasupra, zici ca e placinta cu dovleac!

ma duc sa mai citesc.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"To lengthen thy life, lessen thy meals" Benjamin Franklin

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

eu vin la raport cu hip hop abs-ul lui Shaun..maine am de facut 2 antrenamente..sa vad cum le impac ca eu ajung dupa 10 seara maine acasa
probabil fac unul dim si unul seara

miercuri am in plan P90X si Hip hop abs-ul..mai bine de 2 ore cred
joi- the same thing

ma bag la






"Where I am today is where my mind put me, and where I am tomorrow is where my mind puts me.If your mind can take it, I know your body can take it."- Billy Blanks


Me, me, me
http://picasaweb.google.com/jasmine24/TaeBoGirlAdicaEu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

Allure,
eu merg la osteopat, am probleme cu coloana , vertebrele c5 si c6 cred ca de la un accident de masina minor, e o combinatie de masaj si chiropractica, nu mai am probleme cu muschii incordati de la umeri.
si ma ajuta si cu sciatica, I know am o droaie de prob cu spatele.
dar am fost si la phisical therapy si masaj separat si nimic nu mau ajutat,
maine am program de yoga si pilates nu e mult dar pt mine e o mare diferenta, inainte nu reuseam nici macar atat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Onitza,numai burta e de tine:-)Oi avea tu grasimile de care zici dar in poze eu vad o gravida sexy,roz in obrajori de sanatoasa ce e!
Luminita,sa te bucuri sanatoasa de "jucaria"cea noua!
Allure,taci cu pantofii la sale ca am nenorocit bugetul destul zilele astea!Si nici macar nu mi-am luat pantofi(nu pot sa cred ce cuminte sunt)ci lucruri de pus prin casa precum gaste decorative(nu radeti:P),un butoi,etajere si o statuie.Si mi-am luat o pereche de role noi-abia astept sa le testez
Weekend bezmetic la mine..sambata botez si invitatie la cina la tata.Ce am mancat..mai bine tacChestia e ca am mancat prea mult,ca la categoria "porcarii" intra doar o felie de tort.Duminica am fost cuminte cu mancarea-orez cu ciuperci si nuci,crap fiert cu ridiche neagra si fructe.
Am mancat eu cat porcu' sambata dar macar am avut bunul simt sa pun grasimile la lucru mai mult decat de obicei.30min. bici,20min. stepper si abdomene.Si duminca am jucat tenis aprox. 1h.30.
Azi sunt cam lesinata(perioada nefasta a lunii)asa ca doar 20 min. bici.De mancat,nici nu mai stiu tot ce am mancat azi(nimic junk oricum,chiar daca mult)...stiu doar ca am exagerat cu dovleacul la cuptor-cred ca am mancat 1kg!Si asta seara..asa ca acum sunt ca sarpele dupa ce a inghitit o prada imensa..mi-e somnnnnn...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui BellaDonna

Allure,
eu merg la osteopat, am probleme cu coloana , vertebrele c5 si c6 cred ca de la un accident de masina minor, e o combinatie de masaj si chiropractica, nu mai am probleme cu muschii incordati de la umeri.
si ma ajuta si cu sciatica, I know am o droaie de prob cu spatele.
dar am fost si la phisical therapy si masaj separat si nimic nu mau ajutat,
maine am program de yoga si pilates nu e mult dar pt mine e o mare diferenta, inainte nu reuseam nici macar atat

mamica lui Ana Maria


Nihil Sine Deo!



Bella, de tine mi-aduc aminte...stiu ca ai zis de osteopat. Si eu vreau sa ajung la unul dar din pacate nu am timp si aia buni sint asa de ocupati ca trebuie sa-ti faci appointment cu 6 luni inainte
Cind ai accident de masina, fie el si minor in unele cazuri, te pricopsesti cu ceea ce se cheama "Whiplash", o afectiune foarte dubioasa care nu iese la raze X (totul arata ok) dar se poate manifesta si la o saptamina-doua dupa accident. Simptomele sint dureri musculare cervicale, umeri, spate si/ sau headaches. Din cauza socului la frina sau a coliziunii, capul se precipita brusc "fatza-spate" si socheaza muschii gitului care mai devreme sau mai tirziu intra in spasme, dupa care sa te tii dureri!
Masajul poate fi un tratament de succes daca e facut de cine stie ce si cum.
Fara sa fiu rautacioasa, trebuie sa afirm ca in state scoala de masaj e superficiala comparativ cu Canada, cred ca multi dintre "maseuri" nici nu stiu sistemul musculo-scheletal ca lumea. Deci nu ma mir ca n-ai avut succes cu masajul. In schimb osteopatii fac facultate si stiu meserie.
Eu am tratat cu succes multe cazuri de whiplash...unii se vindeca repede, altii mai greu, depinde de nivelul de fitness al fiecaruia si virsta, evident.

Mi-aduc aminte cind am facut cursul de Thai massage asta primavara in Bahamas, erau persoane din toate colturile lumii (nu neaparat de meserie) dar erau si vreo 3 fete din SUA care s-au prezentat drept "Massage Therapist"..."ok" zic in sinea mea, cind le-am luat la bani marunti, in afara de "frectie" nu stiau nimic, nimic. In timp ce imi facea una din ele un masaj, de altfel bun, la mijloc, ii zic: "Can you stick your elbow into my piriformis, please?" chiar ma durea coapsa stinga, la care ea face: "Huh?"...asta fiind un muschi mic, banal, sub cei 3 gluteus max, min, med, raspunzator de simptome asemanatoare sciaticii...anyway.

pfffu! cit am scris! imi place sa vorbesc despre muschi!

Era totusi alta fata care a zis ca se duce la ortoped. O sa caut in urma sa vad.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"To lengthen thy life, lessen thy meals" Benjamin Franklin

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X

www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Rezultatele mele la SI6 sunt din categoria mult zgomot pt nimic si cooperativa munca in zadar sau mai bine zis, prost sa fii, noroc ca esti!

Nu spun mai mult ca ma buseste iar plansul, asa cum s-a intamplat de dimineata cand am constatat ca nu numai ca n-am dat jos mai nimic (1 cm pe ici pe colo), dar pe fund si picioare am cate 2 cm in plus!!! si am luat aprox 2 Kg in greutate. Ma uit in urma si-mi vine sa-mi dau pumni in cap ca ajunsesem la un f bun echilibru pe care il tineam f usor. Mi-a trebuit mie nu stiu ce tampenie si vise. Asa imi trebuie!

Nu stiu de ce, in afara de consum prea mic de proteine timp de aprox 4 sapt din program nu gasesc alta problema. Sotul meu sa jura ca de aia e, ca de abia acum cand am aportul suficient incepe muschiul sa nu stiu ce si nu stiu cum, dar pana la urma el a studiat finante, nu medicina... nu stiu cum repar tampenia executata.

Sunt prea down ca sa continuu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Caro - muschiul trage la cantar! mai bine muschi decat celulita si grasime!
Nu te lasa de sport! fa ce zice Tony ca bine zice : alterneaza exercitiile ca sa nu ajungi la platou si incerca sa faci ce face de exemplu Allure sa nu mananci dupa 6-7 seara sau ce fac eu mai nou, doua zile pe saptamana tin post (sucuri de legume si fructe, seminte de in, vitamine si multa apa).
Sunt convinsa ca nu arati mai rau, eventual ai o alta tinuta, adica esti mai in forma:-)

Eu raportez pt ieri:
sport cu Tony, amestecat :-)
mancat - un fresh mare dimineata, salata la pranz cu mozzarela, legume si peste seara.

Pt azi am un program similar si la 4 ma duc la un meci de baschet sa-mi sustin nepotelul (14 ani si 1.80 cm!!!)

Va pup pe toate doamnele

daca intr-o zi viata iti intoarce spatele...prinde-o de fund!
http://oscarfriends.wordpress.com/

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro

putere...pentru cine crede ca nu mai poate!
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI

http://community.webshots.com/user/Deusphoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

neata' fetele

merci Dooku

eu azi m-am trezit cu noaptea-n cap la ora 7, am luat micul dejun- un ou fiert, un polonez de pui, rosii si branza

si am executat si 30 de min Hip Hop Abs-Fat burning cardio cu Shaun

acum sunt la munca...azi daca nu beau vreo 3 cafele nu rezolv nimic, ca-s chiauna de somn

"Where I am today is where my mind put me, and where I am tomorrow is where my mind puts me.If your mind can take it, I know your body can take it."- Billy Blanks


Me, me, me
http://picasaweb.google.com/jasmine24/TaeBoGirlAdicaEu#

Mergi la inceput