credeam ca a castigat geoana..

Raspunsuri - Pagina 66

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_iary spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinkav
Ok, cei un pic mai mult decat 49%!
Esenta era, ca cei care tind spre civilizatie, spre munca, spre bunastare, au stiut cu cine sa voteze!
In schimb restul...cum se spune "vrabia malai viseaza"!

Alina,


Dar expresiile ,,pasarica, tiganca imputita sau gaozar,, ti se par civilizate? mie deloc, si de asta ma dezgusta cei care vad un exemplu de civilizatie intr-un cioban, un marinar care conduce chioras tara intr-un asemenea stil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns UnPacatos spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_iary

Citat:
citat din mesajul lui alinkav
Ok, cei un pic mai mult decat 49%!
Esenta era, ca cei care tind spre civilizatie, spre munca, spre bunastare, au stiut cu cine sa voteze!
In schimb restul...cum se spune "vrabia malai viseaza"!

Alina,


Dar expresiile ,,pasarica, tiganca imputita sau gaozar,, ti se par civilizate? mie deloc, si de asta ma dezgusta cei care vad un exemplu de civilizatie intr-un cioban, un marinar care conduce chioras tara intr-un asemenea stil

ancasapt.24Deyan si mami deKarla20.08.2003

http://picasaweb.google.com/teokarla03


Vezi ca daca folosesti astfel de cuvinte pe forum iei cartonas rosu.
Basescu mai primeste un mandat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_iary spune:

cuvintele nu-mi apartin, sunt citate din vocabular basescian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Citat:
citat din mesajul lui UnPacatos

Vezi ca daca folosesti astfel de cuvinte pe forum iei cartonas rosu.
Basescu mai primeste un mandat


Nope, pentru altele esti penalizat. Si v-ar placea voua sa fie rosu, ce te faci insa daca acel cartonas e ca al tau, PORTOCALIU? Mosului ii plac portocalele, e sezonul lor .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

Atat vreau sa spun - la 20 de ani de la revolutie, de la Declaratia de la Timisoara, de la Golaniada, se mai putea vota *pentru liniste* - sloganul alegerilor din 20 mai 1990? se mai putea vota pentru fii de securisti? se mai putea vota pentru *am dat telefon ca sa spunem cine suntem si ce vrem*? pentru impartirea apelor teritoriale cu Ucraina?
Si in general pentru lipsa de coloana vertebrala - a se vedea discursurile crinului inainte de turul intai -, pentru mediocritate, pentru buzunarul personal si pentru *iei acum, platesti la anul* ori *scutirea* de rate timp de un an - intr-un cuvant, dupa noi, potopul - adica trasul apei la WC - pentru completa lipsa a constiintei civice ... ????
Am sperat ca nu.

Nu stiu daca Romania merita sa fie condusa de Basescu - poate ca merita mai mult un Geoana - dar eu ma bucur enorm pentru victoria lui.

Si bucuria mea o datorez in primul rand diasporei. Bravo, Basarabia! Bravo, America! Bravo, Canada! Bravo *capsunarilor* - si cand zic *capsunar* zic *golan* - de pretutindeni!

Si va felicit!
Si multumesc
Julie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Citat:
citat din mesajul lui Julie

Atat vreau sa spun - la 20 de ani de la revolutie, de la Declaratia de la Timisoara, de la Golaniada, se mai putea vota *pentru liniste* - sloganul alegerilor din 20 mai 1990? se mai putea vota pentru fii de securisti? se mai putea vota pentru *am dat telefon ca sa spunem cine suntem si ce vrem*? pentru impartirea apelor teritoriale cu Ucraina?
Si in general pentru lipsa de coloana vertebrala - a se vedea discursurile crinului inainte de turul intai -, pentru mediocritate, pentru buzunarul personal si pentru *iei acum, platesti la anul* ori *scutirea* de rate timp de un an - intr-un cuvant, dupa noi, potopul - adica trasul apei la WC - pentru completa lipsa a constiintei civice ... ????
Am sperat ca nu.

Nu stiu daca Romania merita sa fie condusa de Basescu - poate ca merita mai mult un Geoana - dar eu ma bucur enorm pentru victoria lui.

Si bucuria mea o datorez in primul rand diasporei. Bravo, Basarabia! Bravo, America! Bravo, Canada! Bravo *capsunarilor* - si cand zic *capsunar* zic *golan* - de pretutindeni!

Si va felicit!
Si multumesc
Julie





Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Julie, ce m-a bucurat sa te re-aud.



**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julie spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Julie, ce m-a bucurat sa te re-aud.



**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |




Din pacate - sau din fericire - campania asta electorala - cea mai josnica si jegoasa din 1990 incoace - m-a facut sa-mi ies din fire. De fapt, mai mult inca discutiile vizavi de dreptul diasporei de a vota.

Apropo, azi am participat la o ceremonie de premiere - uite na, io pictor roman premiat in Japonia, la o expozitie nationala - si m-am prezentat ca ROMAN. Si am si anuntat ca tara mea, la doua decenii de la revolutia pe care o stiu cu totii pe aici - i-au marcat pana si pe japonezi cele petrecute atunci in tara mea si la care am fost martora - inca se mai lupta cu trecutul comunist. Dar ca macar presedintele nou-re-ales nu face parte din trecut. Si cu asta ma pot mandri.

Julie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_iary spune:

Eu una nu l-am considerat si nici n-o sa-l consider pe basescu ,boc sau udrea conducatorii mei. mi-e de oportunisti si pe deasupra inculti [fata de cealalta varianta]...sa conduca pe cine vor ei, basescu nu este presedintele meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Basescu face parte din trecut

www.agentia.org/anchete/Cum-au-contribuit-parintii-la-carierele-lui-Geoana-si-Basescu-216.html" target="_blank">Cum au contribuit parintii la carierele lui Geoana si Basescu


Dar ma rog, nu mai conteaza. Absolut de acord despre campania electorala, incredibil cit de mare a fost dezbinarea si ura. De parca toti ar avea ceva personal de impartit cu unul sau altul din candidati.

Mie imi pare rau ca nu a iesit Geoana.

Dar life goes on. Probabil PDL va face guvern cu PNL si se vor calma citeva luni cit isi impart ministerele, dupa aia o sa inceapa din nou circul. Deja vu.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput