credeam ca a castigat geoana..

Raspunsuri - Pagina 62

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Off off, nu mai vedem de la Geoana mierea promisa!!!!!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

eh, nu ne mai creste glicemia

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Vai cei ce sunteti contra Base, cum indrazniti sa ziceti ceva de rau de el acum ca s-a anuntat castigatorul?! Nu va este teama ca va va gasi, si va va decapita... ca doar e un terorist, a impus ordine prin forta si a inchis gurile oamenilor... suntem intr-o noua dictatura! Cum, nu va este frica ca veti fi arestati si veti disparea fara urma???
Stati insa, fara grija, nimeni nu va face nimic, sunteti liberi sa va exprimati parerea; nu veti fi cenzurati cum a facut Geoana cu televiziunile in ultima saptamana...
DEMOCRATIE - sa luptam impotriva furtului, a lipsei de respect pentru cel ce cotizeaza si cel ce munceste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Buna dimineata in primu rand, parca ma simt mai bine ca ieri...eu zic si sper ca nu se mai pot rastruna procentajele astea.
Am o intrebare: trebuie sa aiba 51% ca sa fie validat sau orice procentaj cat de mic care depaseste 50 e luat in considerare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandraru spune:

claudia_a, multumesc ca m ai linistit tu si ca imi dai voie sa ma exprim liber. multumesc ca intuiesti cu atita acuratete fricile celor ce sint impotriva lui base si ca te erijezi in portavocea acestei caricaturi de democratie. e la fix.
iar daca tot intram in argumente gen "ciocu mic" si altele citite aici, imi asum urmatoarea declaratie: daca voi va basescu, eu ma bashescu.
si inainte sa ma inchida maimutoiul in turn, sa nu uite ca mi a promis claudia_a libertate de expresie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesika spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilse

Buna dimineata in primu rand, parca ma simt mai bine ca ieri...eu zic si sper ca nu se mai pot rastruna procentajele astea.
Am o intrebare: trebuie sa aiba 51% ca sa fie validat sau orice procentaj cat de mic care depaseste 50 e luat in considerare?

Nu trebuie neaparat 51% pt. castigator. Un vot un plus e suficient ca sa castige.

Jesika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesika spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxandraru

Mi e scirba. Simt o lehamite teribila, o frustrare urita,
Sint furioasa, dezamagita si imi vine sa pling ca n am cum sa fug de aici. Daca as pleca din romania, promit ca as vota cu basescu. DIN RAZBUNARE.

N-o sa ai ocazia pt. ca nu are dreptul la un al3lea mandat

Jesika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

ruxandraru,

Dar asta nu este un loc unde sa poti discuta politica si sa iti poti expune parerea civilizat, pentru ca vei fi mancata de vie.

Imi pare bine ca am parasit tara, cred ca daca as fi fost inca in ro, as fi extrem de frustrata sa mai fiu o data reprezentata de acest... nici nu stiu cum sa il numesc. Ma felicit din toata inima ca am plecat, si daca vreodata am avut vreo indoiala, acum nu o mai am. Fiecare popor are ce merita pana la urma, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandraru spune:

Ancuta-Maria, vad ca esti in marea britanie. Putem veni si noi? doi adulti, un copil si un ciine mic.
macar ai parte de una dintre cele mai misto civilizatii...
uf, te invidiez! da te invidiez cu admiratie...

jesika, are cinci ani sa schimbe constitutia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancuta-Maria

ruxandraru,

Dar asta nu este un loc unde sa poti discuta politica si sa iti poti expune parerea civilizat, pentru ca vei fi mancata de vie.

Imi pare bine ca am parasit tara, cred ca daca as fi fost inca in ro, as fi extrem de frustrata sa mai fiu o data reprezentata de acest... nici nu stiu cum sa il numesc. Ma felicit din toata inima ca am plecat, si daca vreodata am avut vreo indoiala, acum nu o mai am. Fiecare popor are ce merita pana la urma, nu?

-----------------------------------------------------------------------
„timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)




In schimb ai fi tare mandra sa fii reprentata de unul ca Geoana!
Ne lasi?
Si da, meritam tot binele!Nu intelegi ca cei care au votat cu Basescu(marea majoritatea) sunt cei care sunt aproape de tara in care traiesti tu????Nu iti da de gandit?


Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput