credeam ca a castigat geoana..

Raspunsuri - Pagina 61

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandraru spune:

Si apropos, da! TB a ciuruit juma de natie. A fost un fleac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Sunt convinsa ca multi Romani din diaspora doresc sa se intoarca in tara. Nu de vina e Basescu, ci mentalitatea celor care isi exercita functia in domeniul cu publicul, de a informa, de a facilita resurse. Am investit financiar in Romania cu gandul de a ma apropria cat mai mult de Romania, de a incerca sa fac un viitor pt copilul meu in Romania, am adus investitori cu mine. Atitudinea functionarilor, ochelarii de cal cu care inca se gandeste acolo (inflexibilitatea), ignoranta in unele domenii alunga toate sansele si bunele intentii. Doamna sefa de la fondurile pt agricultura din Timisoara, imi spune cu dispret sa nu o "deranjez" pt x hectare cand ea credea ca eu vin de fapt pt "x" hectare pt investitii. Dispretul si "auto-domnia" inca persista in munca cu publicul. Chiar si la institutiile private, de multe ori, nu exista atitudinea de "castiga-ti clientii pe termen lung" si "lasa o impresie buna, ca pe termen lung ai numai de castigat". In ochii mei Geoana si PSD-ul inseamna atitudinea Iliescu din anii "90, radem de cei slabi si le taiem macaroana celor care vor sa se ridice. Atitudine, atitudine si iar atitudine......eu sper reforma, reforma, reforma.
Mi-ar fi greu sa ma intorc intr-o societate in care nu exista sistemul de "performance appraisal" si unde pe banii tai esti tratat cu dispret fara drept de apel.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Frauda! Dan Nica a avut dreptate! Au fost inchiriate toate microbuzele si autobuzele! Dar NU din tara (caci asa cum a verificat berceanu, niciun microbuz sau autobuz inregistrat in tara nu a fost inchiriat). In diaspora! Mii de microbuze au brazdat US si Canada plimband alegatorii lui basescu din stat in stat. Nu-i asa conchi ca-i frauda mare in US si de fapt romanoamericanul voteaza numai ca tine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Eu ma intreb asa ca o simpla chestie de bun simt :

MG a intrat in sediul PSD cu viteza "vantului" fara nicio declaratie .

Urat!

Ca o paranteza nu pot sa nu ma intreb daca nu cumva a intrat fulgerator ca sa invete discursul pe dinafara ca s-a vazut anterior cat de bine se descurca la vorbit liber ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:




C+C=Andrei

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Amonar, te astept sa tzopai mai des prin Timisoara si mai ales pe la Directia Agricola, acolo unde PD-L e la putere, la propriu. Atatea atitudini flegmatice si sictireli n-am luat nici cand era Constantinescu , nici Iliescu. Lasa, va fi mai bine, a mai castigat Basescu si atitudinea functionarilor va deveni pur si simplu mirobolanta. In primul mandat, doar exersau politetea acasa.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisiacob spune:

Frauda? da. Tocmai mi-a aratat colega mea de birou SMS-ul primit ieri de la Geoana in care o ruga sa iasa la vot sa puna stampila pe el.
Si nu uitati si de campania mizerabila desfasurata ieri pe Antena 3 si Realitatea TV incepand cu ora 19:00!!!!!
Asa ca ciocu' mic!
Felicitari noului presedinte Traian Basescu! A fost o victorie la care sincer nu ma asteptam avand in vedere monstruoasa coalitie formata impotriva lui. Bravo Base!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Ruxandra ai exprimat exact ce simt multi dintre noi!
Ma bucur ca mai exista si oameni ca tine

Irina 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisiacob

Asa ca ciocu' mic!
Felicitari noului presedinte Traian Basescu! A fost o victorie la care sincer nu ma asteptam avand in vedere monstruoasa coalitie formata impotriva lui. Bravo Base!

Galuscuta & comp.(D.N. 09.09.2004)


If you wanna make the world a better place, take a look at yourself and make a change!
Michael Jackson


Oh, doamne ... ce argumentatie elevata! Cata inteligentza!
Ah, si de ce e "noul presedinte"? Pana acum cine a fost?



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

incepe balul, cereri de renumarare a voturilor . doua pana acum.
una pe sectorul 6, una pe diaspora...

Cristina
www.talentedenazdravani.ro" target="_blank">Talente... de Nazdravani
- mai mult sau mai putin talentati, dar cu foarte multa vointa.
Īncercam sa īnvatam de mici ca este mai important sa participi la o competitie, decāt sa cāstigi.
Naz si Ani: Povesti din dulapul cu rechizite

Mergi la inceput