credeam ca a castigat geoana..

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Pai ce poti sa ma zici..? Romania e inca plina de comunisti declarati, nostalgici, din obisnuinta, din prostie, din intimidare ca le iau astia de dreapta pensiile si sfintii comunisti le dau..ce mai conteaza, ca de aia astia de afara voteaza intotdeauna varianta de dreapta, au plecat pt ca nu au avut parinti si neamuri prin sistem, nu au avut pile sus sa-i puna la locuri caldute, nu au uitat ce a insemnat comunismul pe care l-au urit, ca asta-i adevarul pt unii fu si mai caldut, n-au uitat de mineriade, si-au pierdut banii la alde' Vintu si le e greata per total de ce inseamna stinga in Romania. Sigur se felicita multa lume ca a ales alte colturi ale lumii.Tschuss Romanie draga, sa va fie de bine! Sa tineti la piept steagul rosu in marea liniste dorita! Sa nu uit: noapte buna!Si chiar de voturile din afara or sa faca o diferenta nu conteaza, greata mea fata de preferintele comuniste ale Romaniei va ramine.Si ce vazui si pe la tv-uri azi...asa ceva nu e normal.Vikinga 36+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burticaAMR 4 saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui turturica

deci CURS da un procentaj 50.2 - 49.8 MG - TB
iar CSOP si IRSOP dau 50% -50%
CCSB (comandat de Antena 3, deci ma astept la un oaresce dezechilibru) da 51.2 -48.8%

Mie mi se par extrem de mici diferentele si, ma repet, votul diasporei nu e considerat. Iar diaspora s-a prezentat ca niciodata la vot, deci eu cred, sper, ca votul diasporei o sa incline balanta in partea lui TB.

Mami de Mara (19.08.2008)


Diaspora e maxim 1%.....


Pentru acuratetea informatiei, rezultatele exit-poll-urilor sunt:

CCSB/Antena 3:
Basescu 48,8%, Geoana% 51,2
INSOMAR/Realitatea TV:
Basescu 48,4%,Geoana 51,6%
CURS/TVR:
Basescu 49,2%, Geoana 50,8%
CSOP/B1 TV:
Basescu 50%, Geoana 50%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Gadea asta e de-a dreptul nesimtit. Iar antenele m-au scarbit ,
"Buna seara domnule presedinte Mircea Geoana...." pai ar trebui totusi sa mai astepte.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui turturica

deci CURS da un procentaj 50.2 - 49.8 MG - TB
iar CSOP si IRSOP dau 50% -50%
CCSB (comandat de Antena 3, deci ma astept la un oaresce dezechilibru) da 51.2 -48.8%

Mie mi se par extrem de mici diferentele si, ma repet, votul diasporei nu e considerat. Iar diaspora s-a prezentat ca niciodata la vot, deci eu cred, sper, ca votul diasporei o sa incline balanta in partea lui TB.

Mami de Mara (19.08.2008)


Diaspora e maxim 1%.....

pai ar fi suficient sa cistige TB

****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!


Misha mami fericita de Alexandru (14.03.2008)

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:


Citat:
citat din mesajul lui Criss75

Gadea asta e de-a dreptul nesimtit. Iar antenele m-au scarbit ,
"Buna seara domnule presedinte Mircea Geoana...." pai ar trebui totusi sa mai astepte.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii



La faptul ca e presedinte de partid, ca multi altii care s-au perindat prin emisiuni si carora li s-a adresat cu acelasi apelativ te-ai gandit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

3 din 4 institute de sondare il dau castigator pe Geoana. Sa fi gresit toate?

Al patrulea (difuzat de B1 tv) da egalitate .


copiloi, vorbim de exit-poll-uri (nu de sondaje propriu-zise). Si daca ar fi profesionisti ar spune candidatul X atat, candidatul Y atat, marja de eroare calculata atat.

Daca un institut de sondare da un rezultat de 51% - 49% (cu o marja de eroare de 3% de exemplu) si iese tocmai pe dos, se cheama ca acel institut n-a gresit. Na, asta e statistica...

Deci, la cum arata valorile date de institute toate se inscriu in aceeasi marja de rezultate.

Asteptam numaratoarea finala.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Citat:
citat din mesajul lui turturica

deci CURS da un procentaj 50.2 - 49.8 MG - TB
iar CSOP si IRSOP dau 50% -50%
CCSB (comandat de Antena 3, deci ma astept la un oaresce dezechilibru) da 51.2 -48.8%

Mie mi se par extrem de mici diferentele si, ma repet, votul diasporei nu e considerat. Iar diaspora s-a prezentat ca niciodata la vot, deci eu cred, sper, ca votul diasporei o sa incline balanta in partea lui TB.

Mami de Mara (19.08.2008)



Nu stiu de unde ai luat tu sondajele astea,dar cifrele luate de pe hotnews,care-i pro base da,sunt astea:

CCSB/Antena 3: Basescu 48,8%, Geoana% 51,2
INSOMAR/Realitatea TV: Geoana 51,6% , Basescu 48,4%
CURS/TVR: Basescu 49,2%, Geoana 50,8%
CSOP/B 1 TV: Basescu 50%, Geoana 50%




"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisiacob spune:

Nu va speriati inca! Ati observat ca dupa ora 19:00 Antena 3 si Realitatea TV au inceput iarasi campania pe TV durandu-i in pix de lege si de CNA. Credeti ca ieseau ca disperatii pe TV daca la ora 19:00 nu era Basescu castigator? Nu cred.
Asa ca hai sa nu ne speriem degeaba. Iar in privinta voturilor cumparate din Toronto, nu cred ca romanii de acolo au putut fi cumparati cu bani.
Apropos, stiti ca vicepresedintele CNA nu a fost lasat sa intre in direct la Antena 3 ca sa ii traga de urechi? I-au inchis telefonul!!!!! Asa ceva este inacceptabil!!!!!!!!!!
Fruntea sus romani adevarati! Speranta moare ultima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui misha71

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
Diaspora e maxim 1%.....

pai ar fi suficient sa cistige TB

****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!


Misha mami fericita de Alexandru (14.03.2008)

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)


Admitand ca diaspora s-ar fi prezentat in masa la vot si ar fi votat in proportie covarsitoare cu TB.
Diaspora prezenta pe DC nu reprezinta neaparat diaspora in totalitatea ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Citat:
citat din mesajul lui vikinga

Pai ce poti sa ma zici..? Romania e inca plina de comunisti declarati, nostalgici, din obisnuinta, din prostie, din intimidare ca le iau astia de dreapta pensiile si sfintii comunisti le dau..ce mai conteaza, ca de aia astia de afara voteaza intotdeauna varianta de dreapta, au plecat pt ca nu au avut parinti si neamuri prin sistem, nu au avut pile sus sa-i puna la locuri caldute, nu au uitat ce a insemnat comunismul pe care l-au urit, ca asta-i adevarul pt unii fu si mai caldut, n-au uitat de mineriade, si-au pierdut banii la alde' Vintu si le e greata per total de ce inseamna stinga in Romania. Sigur se felicita multa lume ca a ales alte colturi ale lumii.
Tschuss Romanie draga, sa va fie de bine! Sa tineti la piept steagul rosu in marea liniste dorita! Sa nu uit: noapte buna!
Si chiar de voturile din afara or sa faca o diferenta nu conteaza, greata mea fata de preferintele comuniste ale Romaniei va ramine.
Si ce vazui si pe la tv-uri azi...asa ceva nu e normal.




Vikinga 36+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burtica
AMR 4 saptamini






Ba eu zic ca-i lipsa de curaj , nu nostalgie comunista... Curajul de a privi lucrurile in fata , de a patrunde dincolo de aparente, comoditatea gandirii, culcatul pe-o ureche... Bleah!!!


Dormi linistit, Johannis vegheaza pentru tine!

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput